AV receivery Yamaha zatím nemají problém s HDMI 2.1 vyřešený

AV receivery Yamaha zatím nemají problém s HDMI 2.1 vyřešený

Zatím co Marantz a Denon před pár dny ohlásil vyřešení problému s nekompatibilitou HDMI 2.1 konektorů u modelové řady 2020, tak Yamaha, která trpí tím stejným problémem, zatím žádné řešení nenabízí. U loňských modelů těchto firem se totiž projevil velký problém s podporou režimů VRR a 4K120P u HDMI 2.1. Příčinou je vadný čip. 

U Yamahy se problém týká modelů RX-A2A,V6A a V4A. Yamaha však oficiálně stále  vyšetřuje a řeší, nicméně zatím funkční řešení pro majitele stávajících zařízení nemá. 

unnamed.jpg

Obecně se loni ukázalo, že s kompatibilitou HDMI 2.1 režimů VRR a 4K120P to není tak slavné, problémy měly jak některé televizory, tak právě AV receivery. U letošních modelů problémy již nejsou, nicméně stejně některé firmy nabídnou plnou funkčnost těchto režimů, které využívají nové herní konzole PS5 a
Xbox Series X.

Yamaha ohlásila, že nové letošní AV receivery, které se očekávají během měsíce, budou mít podporu HDMI 2.1 pass-through videa 8K a 4K120, a samozřejmě problémy s kompatibilitou nebudou. Otázkou spíše ale je, jaké řešení nabídne stávajícím majitelům loňských modelů.

Zdroj: FlatpanelsHD

Určitě si přečtěte

Články odjinud