Avid má nové systémy pro střih videa a ukládání dat

Tewksbury, USA - Společnost Avid Technology, Inc. oznámila uvedení nových systémů pro střih videa v HD a řešení VideoRAID. Uvedená produktová řada zahrnuje také nové verze Avid Media Composer (v3.0), NewsCutter (v7.0), Symphony (v3.0) a nové hardwarové konfigurace Avid Mojo DX a Nitris DX.

Všechny tyto produkty určené pro střih videa v HD nabízejí profesionálům z oblasti médií vyšší rychlost a spolehlivost a kratší reakční dobu. V souvislosti s představením nových produktů uvádí Avid pro všechny nové technologie pro úpravu videa a již existující produktovou řadu DS Nitris balíčky servisní podpory za zvýhodněné ceny. Navíc Avid uvedl upgrady řad Avid Unity MediaNetwork, Unity ISIS a Interplay.

Dostupné konfigurace

Nová řada systémů pro střih videa v HD nabízí uživatelům flexibilní softwarové a hardwarové konfigurace tak, aby uspokojily široký rámec technologických požadavků uživatelů. Všechny systémy Media Composer a NewsCutter nabízejí stejnou sadu softwarových nástrojů napříč všemi příslušnými konfiguracemi – případně s dalšími vlastnostmi dle různých možností hardware.
 
Kromě již dříve představených funkcí přidal Avid také nástroj „timestamp export“ pro soubory BWF (Broadcast WAV), jež je k dispozici u všech konfigurací software Media Composer a NewsCutter. V závislosti na typu projektu umožňuje funkce „timestamp export“ při exportování zvukových stop vkládat časový kód a zachovat synchro referenčního signálu.
 

Nové konfigurace pro střih videa a ukládání dat zahrnují:

·         Media Composer software
·         Media Composer Mojo DX
·         Media Composer Nitris DX (k dispozici může být také s 8jádrovým MacPro nebo stanicí HP xw8600)
·         Symphony Nitris DX (k dispozici může být také s 8jádrovým MacPro nebo stanicí HP xw8600)
·         NewsCutter software
·         NewsCutter Mojo DX (včetně 8jádrové stanice HP xw8600)
·         NewsCutter Nitris DX (včetně 8jádrové stanice HP xw8600)
·         VideoRAID ST a VideoRAID SR (v konfiguracích od 2.5 TB)
 
Informace o cenách uvedených produktů v českých korunách získáte u resellera produktů Avid v České republice nebo na webu www.avidshop.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud