Avid: nové verze úpravy videa v reálném čase

6. července 2008

Tewksbury, USA –  Společnost Avid Technology, Inc. představila upgradované verze Avid® Deko® 5.0, PostDeko 8.0.1 a DekoCast™ 4.1.2, sady systémů pro on-air grafické úpravy videa v reálném čase, které uživatelům umožní dosáhnout vyšší efektivity při práci.

Na rozdíl od jiných konkurenčních televizních grafických produktů, není pro užívání zmíněné sady Avid řešení třeba speciální školení pracovníků či jiných profesionálů. Jelikož software obsahuje jednoduché nástroje a šablony, umožní uživatelům pustit jejich tvorbu rychle do vysílání.

„Deko 5.0 nám šetří spoustu času při vytváření nejrůznějších grafik a tím, že k  jeho používání není nutný žádný další tým speciálně vyškolených pracovníků, nám umožňuje dostávat programy do vysílání v mnohem kratší době,“ říká Ian Kennedy, CTO společnosti Fontastics z L.A., jež se specializuje na grafické úpravy videa při živém vysílání. „Vždycky se nám líbil jednoduchý způsob, kterým můžeme vytvářet a upravovat speciální efekty v Deku. Do systému Deko vkládáme také nové prvky, jako například QuickTime videa, a díky tomu nejsou pro komplexní vícevrstvé animace potřeba žádné externí paměti DDR,“ dodává Kennedy.

Deko 5.0

Software Deko 5.0 nabízí pokročilé funkce pro tvorbu 3D efektů, které uživatelům umožní jednoduše sestavit, upravit a nastavit propracované animace, a to vše reálném čase. Zákazníci nyní navíc mohou otevřeně sdílet soubory s uživateli pracujícími na řadě jiných systémů pro úpravu videa. Nové funkce zahrnují:

 
·        PowerClips: Umožňuje uživatelům vytvářet vyšší počet video efektů jako např.  více záběrů na obrazovce současně a speciální animace jako pohyblivé odlesky. PowerClips mohou být vytvářeny lokálně nebo pomocí nástrojů jako Adobe After Effects a následně importovány do Deka jako QuickTime video – umožňující jednoduché vytvoření a rychlé on-air přehrávání.
·        Motion-in-Motion: Dodává skupinu speciálních  efektů pro modely Deko 3000 a Deko 1000, jež mohou být přidány ke standardním efektům.
·        Z-Depth Animation: Dodává do editoru efektů parametr hloubky Z, který uživatelům umožňuje animovat grafiku ze skutečné 3D perspektivy.  
·        Deko 3D in HD: Umožňuje uživatelům importovat modely z 3ds Max do Deko a zakreslit je do vrstev Deko, které je možné upravovat. Text a obrázky zůstávají editovatelnou součástí grafiky, která umožňuje rychlou výměnu obsahu a jednoduché workflow, které grafické pracovníky nezatěžuje.
·        Auto-Motion: Poskytuje automatické přechody v grafice díky předem definované animační logice během preproduction, čímž šetří vysílací čas broadcasterů.
·        Texture Shadows: Nabízí automatickou kontrolu stínů barev, vzdálenosti, rozmazaného obrazu, či matnosti. Uživatelé mohou funkci stínovače Deko přidat do struktury obrázku na základě jeho alpha channel.
·        ClipDeko Updates: Uživatelé mohou nyní nahlížet na videa v okně Clip Edit díky novému prohlížeči Clip Viewer umístěnému na ploše.
 

PostDeko 8.0.1

Používáním systémů PostDeko mohou uživatelé udržet značkovou konsistenci všech svých zařízení díky jednotnému workflow, které usnadňuje sdílení grafik a efektů mezi odděleními a zařízeními třetích stran.  Dalším vylepšením je animace Z-Depth, Motion-in-Motion, Clip Deko doplňky a PowerClips. Motion Design a Make DekoMovie patří nyní mezi standardní funkce, které pomohou eliminovat předchozí potíže s přesunem offline grafiky a speciálních efektů do online systému Deko.

 

DekoCast 4.1.2

Software DekoCast 4.1.2 nyní nabízí rozšířenou sadu softwarových plug-inů a zvýšenou kontrolu scén a playbacku a je více přizpůsobený potřebám uživatelů. Dále sada plug-inů nabízí skriptování a aplikační programovací rozhraní (API) umožňující uživatelům jednoduše sbírat data z různých zdrojů, jako jsou například zpravodajské přehledy iNEWS®, webové stránky či RSS čtečky. Další funkce zahrnují:

 
·         iNEWS Extractor: Umožňuje propojení aktuálních dat se speciálními objekty a akcemi DecoCast přímo z přehledu zpráv iNEWS nebo z reportáží pro potřeby zobrazení aktualit či důležitých zpráv.
·         Image Fetcher: Umožňuje automatické získávání webových obrázků do předem naformátovaného místa ve scéně v DecoCast.
·         RSS Extractor: Pro vkládání a aktualizování přehledu zpráv a důležitých informací ze zpravodajství, sportu a zábavy do vrstev umí DecoCast stahovat webová data pomocí RSS protokolu.
·         Database Extractor: Umožňuje přímý přístup z objektů scény DekoCast do databázových polí a záznamů ODBC kompatibilních databází, jako jsou např. Microsoft Access a Microsoft Excel.
·         Engine Trigger: Umožňuje ve scéně monitorovat akce a reagovat na ostatní změny parametrů ve scéně pro tvorbu předvolených pravidel.
 

Média vytvořená pomocí produktů Deco, PostDeko a DekoCast mohou být nyní navíc uložena pomocí QuickTime kodeku Avid DNxHD®, což editorům umožní rychlejší importování a tím zároveň urychlení procesu přidávání HD speciálních efektů napříč širokým workflow.

„Tyto nové verze Deko poskytnou našim zákazníkům efektivnější způsob, jak mít pod kontrolou podobu jejich tvorby bez toho, aniž by museli při animaci nebo skriptování využívat dalších speciálních a drahých služeb třetích stran,“ říká Care Anhder, senior produkt marketing manager společnosti Avid.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

** Necháte si televizor s DVB-T? Poplatky se vás stejně týkají. ** Jaký je oficiální výklad zákona a co říkají ČT a ČRo? ** Proč je zákon špatně a měl by se změnit?

95 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2DVB-T2
10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

15 Marek Čech

Marek Čech
Recenze filmů
Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

46 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TestOLED4K TVTelevizePanasonicTestyTelevizory
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

14 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

32 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět