grof
13. dubna 2011 • 12:39

možná jsem tak trochu zpátečník, ale mě 3D nezajímá a vím, že ho nebudu sledovat (také kde, že.., kromě toho už takhle blbě vidím), proto bych uvítal informaci k tomu, zda výrobci nabízejí něco i pro tradiční sledovače TV, proč zbytečně připlácet za 3D. Jsou i pro nás v letošním roce nějaké novinky?

Bohdan Baron
10. dubna 2011 • 23:57

Dobry den, Vas porad me velmi zaujal, ale abych byl uprimny, trosku jsem se v tom ztracel. Z meho pohledu jste totiz nacali spoustu temat a nektera jste nedokoncili a plynule jste presli trosku jinam... Mohl bych proto pozadat o nejake blizssi dovysvetleni?
Zminovali jste 800 Hz Samsungy - tam, se jedna o modely D7000 a D8000. O kolik jsou lepsi oproti modelum D6xxx, ktere jsou jen 400 Hz? A to jak ve 2D tak 3D? Z reportaze jsme nabyl dojmu, ze 400 Hz je jakysi zlom, Proc ale potom konkurence az do takovych kmitoctu narozdil od Samsungu nejde? Kdyz se clovek podiva ke konkurenci, tak 400 Hz dela jeste Panasonic (ale ten konci na uhlopricce 37 palcu) a pak jen Philips u nejvyssi (a nejdrazssi) rady 9706. Cenove zajimava rada 8606 disponuje pouze 200 Hz a je tudiz pro 3D nepouzitelna a dle parametru tak vyrazne horsi jak Samsung? A to uz nehovorim o pasivni technologii na televizorech rady 7606 disponujicich pouze 100 Hz technologii. Podle videa jsem totiz pochopil, ze 100 Hz je pro 3D prakticky nepouzitelne...
Rad bych se proto zeptal, jestli nahodou spolecnosti nauvadeji (obzvclaste pak Samsung) jine parametry, nez by bylo zahodno a zdali byste se prosim treba na tohle mohli v pristim dile zamerit. Kuprikladu rict jaky je rozdil mezi 200 Hz Philipsem a 800 Hz Samsungem, nebo zdali lze 100 Hz televize vyuzit ke sledovani 3D obsahu. Predem moc dekuji.

LaMMa
10. dubna 2011 • 10:51

Pri spominanom 800Hz vykreslovani na LCD po riadkoch nevznika podobny efekt ako pri prekladanom videu? Alebo je to take rychle, ze si to clovek nevsimne?

Jaromír Puk
10. dubna 2011 • 17:37 • šéfredaktor AVmania.cz

Nevšimnete si. Zde nejde o postupné vykreslení dvou obrázků (lichá/sudá), aby se složil jeden snímek, ale o jeden, který se zobrazí celý, jen ono "řádkování" zajistí kratší dobu zobrazení (viz obrázek ve videu). Výsledkem je větší "mezera" mezi dvěma snímky, takže jsou o něco lépe odděleny.

rayen
9. dubna 2011 • 22:53

Vyborny porad, tohle budu sledovat.

Grom51
9. dubna 2011 • 22:22

3D v leže jde .. u mnoha výrobců ten obraz černá, ale u Panasonicu ne, konkretne plazma Panasonic VT-20 která má dle mě pasivní brýle a ikdyž hlavu otočím tak je to v klidu.
Viz tohle video :
http://www.youtube.com/watch... Což mě mrzí že v pořadu nezaznělo ..

Martin Nebes (AVman7)
9. dubna 2011 • 22:48

Panasonic používá aktivní technoligii asi jsou lépe synchronizované s TV;-)

Karel
9. dubna 2011 • 22:07

u všech kin(krom IMAX) používající polarizační technologii dochází také ke střídání obrazu. Všechny kina u nás používají rotující polarizační disk. Jediný rozdíl je potřeba nedepolarizujícího plátna(vyjímka je dolby 3d) a polarizačních brýlí.A upřímně... pasivní 3D TV? Ne, děkuji. 3D bluray má v jednom snímku kodovane 2 snimky v rozliseni 960x1080, ktere pak přehrávač roztáhne... a k tomu mně televize ukousne ještě polovinu horiználního rozlišení. wow, jen blázen si koupí takovou 55" telku aby sledoval přehistorické rozlišení, hlavně že bude ve 3d :-)

icelander
10. dubna 2011 • 3:02

dolby nepoužívá polarizaci pro dosažení 3d, ale barevný posun (obdoba anaglyphu). navíc je tu i technologie aktivní (Xpand), kdy se využívá stejné technologie jako u 3DTV. Přehled použitých technologií v kinech viz www.digitalnikino.cz.

Ajťák
9. dubna 2011 • 20:39

Dobrý den, musím pochválit že i AV mania má svůj video koutek. Jediné co bych trošku vylepšil je to věnovat se více, nám bližším technologiím. 3D určitě není to co v tuto chvíli řada domácností v čechách řeší, ale to je můj názor.

Martin Nebes (AVman7)
9. dubna 2011 • 18:35

Dobrý den myslím, že ve videu nezazněl hlavní a zásadní rozdíl mezi aktivní a pasivní technologii a proč se právě plazma hodí pro aktivní technologii a její výhody okamžité odezvy. Zásadni rozdíl v aktivní technologii vidim, že aktivní 3D zobrazuje obraz pro každé oko Full-HD 3D kdežto pasivní pouze SD 3DB-]

Vladimir  Tomi (kanazava)
9. dubna 2011 • 16:42

Přidavám se moc zajimavý pořad jen chvalim . Zajimám se nový model Philips Cinema Platinum 21 9 pro rok 2011 . Myslim že tento vyjmečny Tv by si zasloužil samostatný jeden pořad kde by se pořadně proklepl co vy na to panové ? Je to jen muj typ pro vás . :-D JInak vám držim palce a přeju vám at se vám daři a jak jsem psal jen vice takovích pořadu ;-)

Clarkie
9. dubna 2011 • 13:18

Takže zatím nic bez brýlí, ve stylu 3DS? Nějak si nedokážu představit, že bych měl dioptrické a ještě brýle na 3D

Ondřej Zástěra (andrewz)
8. dubna 2011 • 18:50

Velmi oceňuji příchod nového formátu a snad i oživení z mého pohledu trochu skomírající AVmanie (už snad dva týdny jsou některé letošní modely v prodeji, zejména plasmy Panasonicu a LED TV Samsungu - proč o tom nepadla ani zmínka a proč ještě nebyl proveden test a napsána recenze jako na zahraničních webech?). Pro příští díly bych hlasoval pro hmatatelnější "scénář", i když současná podoba improvizované diskuze je příjemným osvěžením, a zejména pro lepší využití vizuálních možností, které video (oproti textu) a nové studio se zeleným pozadím nabízejí. Vhodných obrazových materiálů v podobě přednášek výrobců, animací a technologických vysvětlivek jste jistě již nasbírali mnoho. Při té příležitosti vás nemohu nepožádat, jestli byste nebyli té dobroty a nedali volně k dispozici "technologické štítky", které (a ani jejich obdoba) nejsou na webech výrobců k dispozici. Mám na mysli obdobu http://avmania.e15.cz/uploadedfiles/215643704.JPG... , něco již probliklo i ve videu. :-)K prvnímu dílu bych měl pár konkrétních výtek. Jako nejzásadnější chybu vidím volbu témat. Proč? Třeba už proto, že 3D efekt a dopočítávání nových, "chybějících" snímků pro plynulý pohyb nelze v praxi kombinovat. 3D a vyhlazování pohybu zkrátka nejdou k sobě. Pro volbu témat bych měl pochopení, pokud by padla zmínka o rozdílu v nativním snímkování pro 2D (50 pro PAL teritoria, resp. 60 Hz pro NTSC teritoria) a "aktivní"-3D televize (100, resp. 120 Hz) a pokud by byla provedena osvěta, jaký je rozdíl mezi tímto nativním snímkováním a marketingovými označeními technologií pro kompenzování pohybu, protože snad všichni běžní zákazníci toto zaměňují a nejsem si úplně jist, jestli i někteří odborní redaktoři tento rozdíl chápou. Není prostě 100 Hz jako 100 Hz. Jeden význam je nativní rozlišení pro 3D LCD pro PAL teritoria (při připojení k PC a nastavení grafické karty na 100 Hz signál TV zobrazí), druhý význam je technologie pro zlepšení dojmu z pohybu (pokud má TV jen tuto funkci, výše uvedené připojení PC fungovat nebude; TV zobrazí maximálně 60 Hz).A pokud se nemýlím, 200 Hz coby funkce pro kompenzaci pohybu již také využívá pohasínání podsvětlení pro "vyčištění" LCD matice. Minimálně loňské LED Panasonicy jsou tím případem, viz http://www.flatpanelshd.com/pictures/panasonicd28_lar... ... na http://www.flatpanelshd.com/review.php... .

Jaromír Puk
9. dubna 2011 • 8:06 • šéfredaktor AVmania.cz

Díky za poznámky. Ano, máte pravdu, upozornit na rozdíl mezi kompenzací pohybu v 2D/3D a snímkováním, na to jsem trochu pozapoměl. Ale není to tak černobílé, jak uvádíte, je toho víc a jak budeme mít nějaké modely po ruce, tak asi natočíme ještě díl věnující se problematice jen 2D a jen 3D, rozdílů snímkování atd. Podle prvních dojmů s pasivním 3D kompenzace pohybu funguje, a to stejně jako u 2D, ale až to budu mít na stole a pohraju si s tím pořádně, teprve potom budu schopen říci více. U 3D aktivního je zase poznat, když vypnete dopočítávání zcela, a necháte jen filmových 24p, nebo dopočítávat necháte. Alespoň u toho, co jsem viděl já, ale různé TV se nemusí nechovat stejně, takže to zatím těžko mohu zevšeobecňovat. Primárně nám v dnešním prvním díle šlo o vysvětlení marketigových pojmů 100/200/400/800 Hz u LCD a o podělení se o dojmy z prezentací letošních 3D TV. Chyb jsme si vědomi, nicméně děkuji za námět a upozornění.

Ondřej Zástěra (andrewz)
9. dubna 2011 • 8:21

Vycházel jsem především z "shutter glass" 3D technologie, kde už z principu ono dopočítávání pohybu bude značně problematické. Možná jsem tak ukřivdil méně známé FPR "pasivní" 3D technologii, kde asi dopočítávání naopak nebude takový problém. Za to se omlouvám a uvítám vaše praktické zkušenosti. Oceňuji váš otevřený a sebekritický přístup. Problematika je to záludná a žádný učený včetně mně z nebe nespadl. :-)

Petr
10. dubna 2011 • 17:29

"Primárně nám v dnešním prvním díle šlo o vysvětlení marketigových pojmů 100/200/400/800 Hz u LCD"Přišlo mi, že jste tak do sebe motali kompenzaci pohybu, snímkování, 3D atd, že to normální člověk asi moc nepobral. Taky to vysvětlení 200/400/800 a vylepšení posunu obrazů u 3D - buď to neumíte vysvětlit, nebo v tom sami nemáte úplně jasno, jak ten rozklad obrazu na části atd funguje. Hlavní problém vidím v tom motání technologií 2D a 3D do sebe, chvílemi jsem nevěděl, o čem se mluví. Mohli byste taky doporučit nějaké konkrétní typy, které už ty nejnovější technologie mají (zajímá mě hlavně 2D), aby to člověk mohl v krámě porovnat nebo aspoň "nakoukat". Za pár měsíců budu TV řešit a určitě budu sledovat další díly.

Carlos
8. dubna 2011 • 13:19

Dobrý a poučný pořad.
Mluvíte o 3D,ale zvuk máte horší než ze šelakové desky(78ot.).Proč nepoužijete alespoň klopové mikrofóny,když sedíte v prázdné místnosti a ještě ke všemu mluvíte do stolu?Přečtěte si něco o akustice.B-]

Tomáš Holčík
8. dubna 2011 • 15:30 • videoeditor

Věřte nevěřte, trápí nás to taky a konečně už máme na cestě kvalitní mikrofony a řešíme utlumení místnosti.

Ryan Giggs
8. dubna 2011 • 9:28

Zaujimave počuvanie, ale mam aj par poznamok. Pri tych kmitočtoch (Hz) bolo dobre zdôrazniť rozdielnosť technologie medzi plazmou a LCD, a teda že Hz u plazmy nie je to čo Hz u LCD, i keď cieľ je viacmenej rovnaky. Taktiež mi chybalo vymenovanie nejakych nedostatkov pri dopočitavani snimok za určitych podmienok ("telenovela", trhanie obrazu...). Bežny divak totiž z toho nadobudne dojem, že je to za každych okolnosti superskvela technologia, vďaka ktorej bude mať vždy superostry obraz.

Milan
8. dubna 2011 • 7:57

Vyborny porad, tohle budu sledovat. Pokud muzu pobidnout k tematu - uvazuji o B-R domacim kinu, rad bych prostorovy zvuk 5.1, ale nechci kabelove spojeni mezi prehravacem (popr. receiverem) a zadnimi reproduktory, nemam kabely jak umistit aby nevadily a nebyly videt...

minime
8. dubna 2011 • 15:41

tak to je prekerni situace :-)
jestli to ma mit zaroven kvalitni zvuk ( tim nemyslim uroven Sony, Genius atp ), tak to bude pekne drahy ..* fantasmagoricka moznost: prenos S/PDIF optickeho signalu pres 2 pary optickych pojitek, vlastni prevodniky a monobloky ( zesilovace ) pro kazdy satelit :-D ( vim, kdo by postavil ty pojitka primo na S/PDIF 192kHz 24bit .DDD a tusim za kolik .DD )* fantasmagoricka varianta: pres 1 par optiky prenaset primo DTS/DA do receiveru, z nej kabely pro satelity* realnejsi podoba: optiku nahradit vysilackou, bud ala mikroport na analog, nebo si od nekoho nechat zbastlit vysilacku pro koax S/PDIF ( oboje nesmysl )* silena podoba: 2 FM transmittery, 2 radia, 2 monobloky ....... ( na Geniusy rozhodne dostacujici )ale hlavne - vsechno bude muset mit napajeni .. nejakej kabel k tem satelitum tak jako tak povede ... ???????????? nebo to ma bejt na baterky????? placata dvoulinka s prurezem 2.5 mm2 je vysoka cca 2mm, siroka 1.2cm ... to je min napadny nez napajeci kabel, da se schovat bez problemu pod koberec, nebo na zed u podlahy a prikrejt listou .. muze mit treba 12m ... jiste neni to uplne high-end, ale o ten evidentne neslopro priste: co takhle zavesit na stenu TV, uplne bez kabelu, napajet indukcne pres tu stenu z druhy strany, aby se nemuselo vrtat, signal pres WiDi ? ;-)

Ladik
9. dubna 2011 • 17:31

Co kabely, protáhnout, pod Kobercem, jako to, máme, my, co, třeba, a nebo, jak co? :-)

Nemo55
9. dubna 2011 • 13:48

Naprostý souhlas, moc zajímavý pořad :-D

Určitě si přečtěte

Články odjinud