Jirka
14. května 2011 • 23:01

Chtěl jsem se zeptet o jaký model xtreameru se v příspěvku jedná ? A kde se dá najít podpora pro přehrávání televizí viz video? Děkuji za info

Jirka
23. května 2011 • 21:57

Tak děkuji za vyčerpávájící informaci , nechápu proč máte dotazy když na ně neodpovídáte.:-(

Anonymizovaný
14. května 2011 • 22:49

Já bych se možná ptal, k čemu v dnešní době vůbec pořizovat TV? Není to přežitek, stejně jako třeba DVD? Podle mě když mám počítač s velkým LCD, tak mám psací stroj, hifinu, satelit, tv, internet, všechno v jednom. Tak proč cpát peníze do hloupé a drahé televize? Nebo mi něco uniklo?
Zajímalo by mě, co si o tom kdo myslí. Nejen abych dostal mínusy :)

Lukáš Černosta
15. května 2011 • 10:17

Já osobně naprosto souhlasím s tímto názorem. Nejen, že mám jen jednu krabici, kterou můžu dokrmovat v podobě TV karet atd., ale připojím k ní velké LCD, případně i tu televizi, ale obsah si budu pouštět z PC, ať už internetový obsah nebo klasické TV vysílání. Ve výsledku to vyjde nastejno a PC je mnohem více přizpůsobitelný než TV, takže si myslím, že je to jasná volba. Na stole pak budete mít jen jednu bezdrátovou klávesnici případně myš, nebo podobné zařízení a né spousty ovladačů.

petr
15. května 2011 • 10:28

Každému to, co mu patří. Většina chce kliknout a mít obraz v televizi. Od zapnutí po vypnutí. Pro ty je TV.
U PC to je složitější, než naběhne, než se naladí tuner, to chce čas a taky trochu inteligence. Ale má to zase více pohodlí ve výběru možností co dělat, to je internet, hudba, domácí videa. A nechat pořád běžet PC, aby byl ihned k dispozici, to se pozná na elektroměru. Takže podle toho co chci dělat. Není špatná kombinace použít HD TV jako monitor k PC, nebo notebooku. Stačí i malý Acer. A mám oboje a stačí to.

Lukáš Černosta
15. května 2011 • 16:32

Ano to píšete hezky, ohledně té rychlosti naběhnutí máte jistě pravdu, ale výsledek je stejný :-) obraz a myslím, že tu sekundu dvě navíc to vydržím. Protože jak píšete, tak s PC mám mnohem více možností. Ohledně spotřeby el. energie bych neřekl, že to musí být nutně vidět. Dnes už jsou počítače co žerou jako DVD přehrávač a podobně.

senky
14. května 2011 • 16:10

Krabičku google TV by som privítal a vobec by nevadila :D hlavne nech ma aspon 1000 GB disk ;-)

Sid
14. května 2011 • 14:50

Asi to ne ní moc k tématu, ale proboha kdy asi nastane doba, kdy při sledování TV nebudu mít plný stolek dálkových ovladačů 3-[ !!!!
Chápu že by to byla smrt pro výrobce DVD, BR, Domácích kin, Settopboxů (DVB-T, DVB-C,DVB-S), Multimediálních přehrávačů s HDD, atd....
Nemáte informaci jestli výrobci TV, mají vůbec v úmyslu vyrábět takové kompaktní zařízení?
Nebo jsem jediný komu vadí obložený televizor krabičkama !?!

jito
14. května 2011 • 16:04

Na trhu jsou televizory,které mají tuner DVB-T/S/C a to hned dvakrát.Umí nahrávat na vestavěný HDD,a přehrávat po síti téměř cokoliv.
Cena takové TV je hodně,hodně vysoká a při jakékoliv poruše jakéhokoliv HW v TV nemám nic.Když se rozbije hdd v přehrávači,tak mi toho doma zbyde ještě dost,včetně TV.Nejsem zastánce podobných sestav all-in-one.A existují univerzální ovladače....
Pokud uživatel neplánuje provozovat TV 10 a více let,tak každých cca.5 let přijde nový formát např.vysílací normy.V tomto případě je u TV plné podobných vestavěných komponentů nemožná změna HW.

Sid
14. května 2011 • 18:43

Ok jsou to určitě rozumné důvody proč mít každou věc zvlášť, ale otázka zněla jestli výrobci
začnou takové zařízení vyrábět. Věřím že by si takové zařízení svého zákazníka našlo.

DuckDaffy
15. května 2011 • 1:26

Tohle nemusí být o výrobcích ale o implementaci standardů.
Dovedu si představit Android@Home a skrze mobil/tablet/cokoliv můžete ovládat absolutně všechny spotřebiče doma, včetně TV, rekordéru, hifi věže atd., klasické dálkové ovladače budou out. :)Jinak docela komfortní učící se univerzální dálkové ovladače jsou k dostání už dnes.

Miroslav Havlíček
13. května 2011 • 13:26

Ke změně pravidel ve filmovém průmyslu bude asi vážně nutný zásah EU.
Určitou naději na změnu v průmyslu hudebním ale vidím ve službách jako je iTunes, Zune apod. Jejich obrovská síla je v tom, že na nich mohou hudebníci prodávat svoje díla rychle, pohodlně a bez nákladů na distribuci a mohou se tak vyhnout různým autorským svazům a distribučním společnostem. Ve výsledku vyhraje jak posluchač, protože se k hudbě dostane rychleji, pohodlněji a hlavně levněji, ale i hudebník, protože z celkové ceny dostane mnohem větší procenta.

jito
13. května 2011 • 18:14

Ano,asi máte pravdu...
Ale co naše nenažraná OSA?Kdyby tímto způsobem začala distribuce audia a videa i u nás,tak by OSA přišla o značné desátky z výběru poplatků.A to OSA nepřipustí.

jogurt
13. května 2011 • 23:44

Žádný autor nemá zákonnou povinnost krmit OSA. Je to jen hloupost či neschopnost většiny autorů/intepretů, že tuhle imho chobotnici, imho parazitující na obou stranách, nechávají naživu. A zřejmě imho dobře maže v parlamentu, protože jinak by jí imho ani poslanci pomocí zákonů nešli tak nestydatě na ruku.
Za 4 imho se omlouvám, je nutno si ale krýt záda. Velký bratr je mezi námi.

martinlm
15. května 2011 • 11:29

IMHO :-P

neis
13. května 2011 • 12:23

Dobrý den. Omlouvám se za OT. Ale v jednom z článku jste se zmiňovali o brzké recenzi na Cocktail Audio X10. Kdy se jí dočkáme? Děkuji

Jaromír Puk
13. května 2011 • 12:37 • šéfredaktor AVmania.cz

Příští týden vyjde.

Určitě si přečtěte

Články odjinud