6
Fotogalerie

Bambusový gramofon Lenco má být nejen ekologický, ale nabídne bezdrátový poslech přes Bluetooth

Ekologický přístup se v dnešní době řeší všude, a tak není žádným překvapení že můžete mít také ekologický gramofon. Pokud právě tohle je pro vás rozhodující, tak určitě oceníte novinku – gramofon Lenco LBT-335BA. Šasi vyrobené z bambusu má být odolná a zároveň tylové, podložka na talíř gramofonu je korková.

Lenco slibuje, že babus má  „excelentní akustické vlastnosti“, dle výrobce poskytuje „vytříbený zážitek z poslechu“ a „jeho přirozená rezonance přispívá k čistotě a vřelosti přehrávaného zvuku“.

3.jpg

Pohon talíře je řemínkový, lze přepínat rychlosti 33 1/3 a 45 ot./min, karbonové raménko je osazeno osvědčenou přenoskou Ortofon 2M Red. Gramofon má nejen klasický výstup pro připojení zesilovače, ale také USB-B pro připojení počítače převedení vinylu do digitální podoby a už zmíněné Bluetooth 5.2 pro poslech přes bezdrátové repro nebo sluchátka. 

6.jpg

Lenco samozřejmě není první, kdo bambus pro audiozařízení využívá, například House of Marley má i bambusové BT reproduktory. Gramofon Lenco LBT-335BA se zatím v ČR neprodává, cena pro EU je 399 Euro, což je zhruba 10 000 Kč. 

Zdroj: Lenco

Určitě si přečtěte

Články odjinud