17
Fotogalerie

Bang & Olufsen Beoplay HX: nová prémiová sluchátka s aktivním potlačením hluku a s vydrží 35 hodin

Dánský výrobce Bang & Olufsen představil svá nová luxusní sluchátka s aktivním potlačením hluku Beoplay HX. Novinka se chlubí mimořádně dlouhou výdrží na jedno nabití. Se zapnutým ANC (aktivním potlačení hluku) mají udávanou výdrž 35 hodin. To je více než nabídnou Sony WH-1000XM4 (ty mají 30 hodin) o Apple AirPods Max s pouhými 15 hodinami nemluvě. Když ANC vypnete, tak se dostanete na 40 hodin, nabíjení trvá 3 hodiny.

HX_GG_2.jpg

Sluchátka dostala i novou generaci firemního digitálního adaptivního aktivního potlačení hluku (Digital Adaptive Active Noise Cancellation), který slibuje odstranění nežádoucího okolního hluku bez jakéhokoliv vlivu na kvalitu zvuku (s tím dřívější modely měly trochu problémy). A jak se na prémiový model sluší a patří, nechybí ani adaptivní změna zvukových profilu a potlačení hluku podle činnosti (chůze po městě, let v letadle, kancelář...). Předvolby se přitom dají měnit přímo na sluchátkách, není třeba vždy zapínat aplikaci ve smartphonu. 

HX_GG_1.jpg

Jak je zvykem, Bang & Olufsen používá prémiové materiály jako hliník, kůže, přičemž hmotnost je 285 gramů. Osazené měniče mají průměr 40 mm, udávaný frekvenční rozsah je 20 Hz až 22 000 Hz.

Beoplay-HX-Test-Black-Anthracite.jpg

Potěší připojení přes Bluetooth 5.1, kodeky jsou zde nejen AAC a SBC, ale také bohužel stále méně obvyklý kodek aptX Adaptive. Možnost připojení odnímatelným kabelem přes klasický 3,5 mm Jack však nechybí také.  Párování urychlují Microsoft Swift Pair, Google Fast Pair a Made for iPhone (MFi). Pro hovory zde jsou čtyři mikrofony (dva na každé straně). 

Beoplay HX se vyrábí ve třech variantách – černý antracit, písek a dřevo a mají globální tříletou záruku. Cena je 499 Euro (13 000 Kč). 

Zdroj: Bang & Olufsen

Určitě si přečtěte

Články odjinud