17
Fotogalerie

Bang & Olufsen Beosound Emerge: bezdrátový reproduktor, který vypadá jako kniha

Dánský výrobce prémiové audiotechniky Bang & Olufsen představil nový bezdrátový reproduktor Beosound Emerge. A jak je pro B&O zvykem, opět má velmi zajímavý design. Vzhledem i rozměrem připomíná knihu, ostatně je určen i k tomu, abyste ho do knihovny mohli umístit. Ostatně byl navržený Benjaminem Hubertem z Design Agency LAYER.

Uživatelské rozhraní je zakomponováno do horní části, tlačítka lze aktivovat jemným dotykem, kde mohou uživatelé pozastavit hudbu, změnit skladbu nebo si snadno vybrat z oblíbených rozhlasových stanic a seznamů skladeb. Hlasitost lze (podobně jako u sluchátek od  B&O) krouživým pohybem zesílit či zeslabit hudbu.

Co se připojení týče, tak Beosound Emerge podporuje Bluetooth a Wi-Fi – Apple Airplay 2, Spotify Connect a Chromecast a je osazen mikrofonem pro hlasové ovládání Google Voice Assistant.

dims.jpg

O zvuk se stará trojice měničů. Basový má průměr 4", středový 1,45" a výškový 0,6", napájené jsou třemi zesilovači třídy D o výkonech 60 W, 30 W a 30 W. Udávaný frekvenční rozsah je 45 Hz až 22 000 Hz, maximální hlasitost je 92 dB. Kvalitu zvuku se mimo jiné stará aktivní kompenzace místnosti (doporučená velikost je od 5m2 do 30m2) a adaptivní nastavení basů. Nechybí samozřejmě možnost uživatelské úpravy zvuku. 

Prodávat se má dřevěná verze, kdy bočnice jsou z pravého dubu (cena má být 899 USD) a černá verze s bočnicemi z hliníku bude o něco levnější (699 USD).

Zdroj: BO

Určitě si přečtěte

Články odjinud