Bang & Olufsen: Nový 55“ Full HD LCD TV BeoVision 7-55

Novinku nedávno představila známá dánská společnost. Jedná se o 55 palcový LCD televizor s Full HD rozlišením a 100 Hz technologií. Nechybí ani LED podsvícení LCD displeje s funkcí vypnutí lokálního ztlumení jasu, což zajišťuje velmi dobrý kontrast ve srovnání s běžnými LED televizory bez této funkce. Volitelný tuner nabízí možnost příjmu pozemního i kabelového digitálního HD vysílání, zajímavostí je dekodér prostorového zvuku Dolby Digital 5.1/EX 7.1, Dolby Pro Logic llx. DTS 5.1/ES 6.1/Neo:6.

bangolfusen-beovision7.jpg


Celá tisková zpráva

Zvuková řešení a vylepšené obrazové technologie šité na míru, to je BeoVision 7-55

BeoVision 7-55 je velmi univerzální Full HD televizní řešení s nejnovější technologií podsvícení leddiodami s lokálním ztlumením a rozkládaným podsvícením na 55palcové obrazovce.

BeoVision 7-55 obsahuje sofistikovaný procesor pro zpracování obrazu Bang & Olufsen, který nabízí jedno z nejlepších zpracování videosignálu na trhu. Společnost Bang & Olufsen navíc přidalatechnologii dvojnásobné snímkové frekvence, známou i jako100/120 Hz, s kompenzací pohybu a rozkládaným podsvícením. Tyto technologie významně snižují přirozené rozmazávání LCD obrazu, díky kterému jsou výrazy obličeje na rychle se pohybujících obrazech, např. ze sportovních událostí, téměř neviditelné. S BeoVision 7-55 získáte ostrý a jasný obraz i při scénách znázorňujících rychlé pohyby.

LCD obrazovka modelu BeoVision 7-55 je vybavena novým přímým podsvícením leddiodami s funkcí lokálního ztlumení pro zvýraznění kontrastu. Jeden z nejtenčích televizorů s plochou obrazovkou na světě má integrovaný přehrávač Blu-ray a obsahuje nejmodernější prvky, které zajišťují plynulost obrazu a sofistikovaný digitální prostorový zvuk.

„Věříme, že s BeoVision 7-55 dáváme zákazníkům vynikající kvalitu, jednoduchost a elegantní vzhled, od sametového laku jemného na dotek až po tichý, ladný chod diskové mechaniky. Výběr materiálů a barev stejně jako preciznost zpracování dělá z této televize více než jen pouhou sestavu součástek,“ uvádí produktový manažer Ole Moltsen.

Volnost umístění

BeoVision 7-55 je jako jeden z mála televizorů s plochou obrazovkou na světě určen pro umístění na podlahu, přičemž stále nabízí značnou flexibilitu ve způsobu jeho sledování. Přestože byl vymyšlen výhradně k umístění na podlahu, k dispozici je jak nízký tak vysoký motoricky poháněný stojan i pevný nástěnný držák s minimálním odsazením od stěny, které umožňují individuálně reagovat na potřeby uživatelů, ať už je televizor BeoVision 7-55 středem prostorového zvukového systému, nebo je použit jako samostatná televize.

Motorizovaná řešení umožňují nastavit polohy sledování tak, že se televize pouze neotáčí, ale rovněž se i naklápí směrem k vám, a tak dosáhnete maximálního obrazového a zvukového zážitku při jakémkoliv úhlu sledování. To vše jednoduše řídíte jedním tlačítkem na dálkovém ovladači Beo5.

Paleta dostupných barevných provedení – přírodní hliník, černá, modrá, tmavě šedá a červená, dává zákazníkům dostatečnou možnost výběru.

Zvýšený zvukový výkon

Navzdory svému relativně plochému vzhledu nabízí BeoVision 7-55 úžasný zvuk. S integrovanou technologií aktivních reproduktorů obsahuje stereoreproduktor BeoLab 7-6 šest zesilovačů 125 ICEpower v třípásmovém basreflexním systému reproduktorů. Reproduktor je vybaven obvody tepelné ochrany a adaptivní linearizací basů (ABL), díky které nedochází u reproduktoru ke zkreslení zvuku ani při velmi vysoké hlasitosti.

Pokud hledáte originální prostorový zvukový systém, perfektním řešením bude středový kanálový reproduktor BeoLab 7-4, postavený na technologii akustických čoček (ALT) od společnosti Bang & Olufsen. Ať už jsou vaše osobní požadavky jakékoli, BeoVision7-55 poskytne v každé situaci nejlepší zvukový zážitek.

Centrum inteligentní domácnosti

BeoVision 7-55 je základem inteligentní domácnosti, neboť je fantastickým centrem spojujícím zvukové a obrazové prožitky s ostatními domácími automatizovanými systémy. Pro mnoho zákazníků se automatizace domácnosti stává čím dál zajímavější a díky sofistikovaným rozhraním mohou zákazníci společnosti Bang & Olufsen řídit a obsluhovat všechna svá A/V a domácí automatizovaná zařízení v celém domě pomocí programovatelného dálkového ovladače Beo5.

Technické parametry

DESIGNÉR

David Lewis

ROZMĚRY (ŠxVxH)/HMOTNOST

140,8 x 87,5 x 18,4 cm bez stojanu/přibližně 75 kg

BARVY

skříňka: černá

hliníkové součásti: černá, modrá, tmavě šedá, červená, stříbrná

SPOTŘEBA ENERGIE

typická: 215 W/pohotovostní režim: 1 W

NAPĚTÍ NAPÁJENÍ

200-240 V +10/-15 % 50-60 Hz

OBRAZ:

KONTRASTNÍ OBRAZOVKA

antireflexní vrstva na obou stranách

TYP OBRAZOVKY

55” 16:9 TFT LCD s přímým podsvícením diodami, lokálním ztlumením, rozkládaným podsvícením, lesklým povrchem

ROZLIŠENÍ

1920 x 1080 (Full HD)

OBNOVOVACÍ FREKVENCE

100/120 Hz

LUMINANCE BÍLÉ (STŘED OBRAZOVKY)

standardní: 500 cd/m2

KONTRASTNÍ POMĚR

(STŘED OBRAZOVKY)

standardní: 4000:1

DOBA ODEZVY

standardní: 6 ms

ÚHEL SLEDOVÁNÍ

+/-89 stupňů svisle i vodorovně

TUNER

analogový: B/G/L/L/I/D/K PAL, SECAM (podle typu a nastavení), NTSC pro AV.

Digitální (volitelný):

Modul DVB-HD**

příjem DVB T/C, MPEG2/4, HD, EPG, rozhraní pro podmíněný přístup a integrovaný CONAX (bez podpory párování karet) vyžadovány pro dekódování placených TV kanálů.

OBRAZ A OBRAZ/TELETEXT

ano

SYSTÉMY PROSTOROVÉHO ZVUKU

Dolby Digital 5.1/EX 7.1, Dolby Pro Logic llx. DTS 5.1/ES 6.1/Neo:6

JAZYKY NABÍDEK

angličtina, dánština, holandština, španělština, italština, němčina, francouzština, švédština

PŘEHRÁVAČ BLU-RAY (VOLITELNÝ)

BD-LIVE

ano, BD-Live Profile 2.0

BD-JAVA

ano

INTERNÍ PAMĚŤ

2 GB

PODPOROVANÉ FORMÁTY DISKŮ (PŘEHRÁVÁNÍ)

BD-ROM, BD-R/RE, DVD-ROM, audio CD, CD-R/RW (pouze CD-DA), DVD-R/RW

PODPOROVANÉ FORMÁTY DEKÓDOVÁNÍ ZVUKU (Z DISKU)

Dolby Digital 5.1/EX 6.1/EX 7.1/Dolby Digital Plus 7.1/True HD 7.1. DTS 5.1/ES 6.1

MPEG audio L1, L2

LPCM, 7.1ch vícekanálové PCM

REGION DVD/BD

Podle typu

REPRODUKTORY

BeoLab 7-6 nebo BeoLab 7-4

PŘIPOJENÍ

ANTÉNNÍ VSTUPY

TV: 1 x konektor IEC

DVB-T/S (volitelné): 1 x konektor IEC, 1 x konektor F

DVB-HD (volitelné): 1 x konektor IEC

ETHERNET

1 x RJ45 (BD-Live a aktualizace firmwaru)

VÝSTUPY PRO INFRAČERVENÉ OVLÁDÁNÍ (PUC)

7 x minijack

AV1-5

5 x CVBS

1 x S-Video

2 x komponentní

4* x HDMI (*jeden pro přehrávač Blu-ray a jeden pro DVB HD)

1 x VGA, 5 x L/R, 5 x SPDIF (koaxiální)

USB

1 x na modulu DVB-HD (pouze pro softwarové aktualizace)

VÝSTUP (VÝSTUP ZÁZNAMU)

2 x CVBS, 2 x L/R

VÝSTUP PŘEDNÍHO PROJEKTORU

1 x DVI-D

KINO

9kolíkový D-sub

2 výstupy pro ovládání externích funkcí

1 výstup RS 232C pro ovládání externích funkcí

STEREO SLUCHÁTKA

1 x minijack

BEOLINK

Master Link

PŘENOS OBRAZU BEOLINK (VÝSTUP MODULÁTORU)

1 konektor IEC
Podle nastavení: vstup G nebo I RF

Určitě si přečtěte

Články odjinud