Bang & Olufsen: nový subwoofer BeoLab 11

Máte-li rádi hudbu, zajisté víte, že levný subwoofer je cesta do pekel. A pokud si nějaký vyhlédnete, jde o klasický zaměnitelný kvádr. Známý dánský výrobce kvalitní AV techniky přijde se zajímavou novinkou, subwooferem BeoLab 11. Na první pohled je vidět, že výrobce opět dostává své pověsti – už design je nezvyklý, samotné tělo pak hliníkové. Výkon 200 W by mohl určitě stačit i náročnějším, dva basové měniče mají průměr 6,5 palců. Barevná úprava zahrnuje bílé, černé, tmavě šedé, červené, modré a zlaté provedení. Cena se v USA pohybuje kolem 2 000 USD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Celá tisková zpráva

 

Tulipán s excelentním basovým výkonem. To je nový subwoofer BeoLab 11 od Bang & Olufsen.

Bang & Olufsen představuje nový subwoofer BeoLab 11 se skutečně excelentním basovým výkonem. Černý povrch dvou ovladačů postavených proti sobě je částečně schován pod hliníkovou ulitou, a tak připomíná tulipán. Díky krásnému kompaktnímu designu si budete chtít BeoLab 11 vystavit, a ne ho schovávat, tak jak se to s běžným subwooferem dělá.

BeoLab 11 není jen hezký na pohled. Pod elegantní skořápkou skrývá to nejlepší z tradiceBang & Olufsen – reproduktory s neuvěřitelnou kvalitou zvuku. Dokážou reprodukovat ty nejnižší zvukové frekvence s neuvěřitelnou přesností a čistotou. Přidejte tento kompaktní subwoofer do své sestavy

a docílíte bohatšího a plnějšího zvuku, který obohatí vaši oblíbenou hudbu nebo film o novou dimenzi.

Subwoofer s důmyslným designem

Na rozdíl od většiny subwooferů je BeoLab 11 připraven na různé možnosti umístění. Můžete ho připevnit jako dekoraci na zeď, nebo ho můžete posadit na podlahu. Z široké palety barev a povrchových úprav si pro svůj subwoofer vyberte tu, která bude nejvíce slušet interiéru vašeho domova.

BeoLab 11 rozhodně není konvenční. Tulipánový tvar nelze přehlédnout, přitom si však v interiéru dokáže zachovat jistou diskrétnost. Ale časy, kdy jste subwoofer schovávali za gauč nebo do nejtmavšího pokoje, nenávratně zmizely. Na svůj nový BeoLab 11 budete chtít vidět.

Při navrhování každého detailu jsme mysleli na to, aby BeoLab 11 dobře zapadl do domácího prostředí. Proto je jeho hliníková skořápka k dispozici v řadě atraktivních povrchových úprav a barevných variant. Černá plocha, která vykukuje mezi skořápkami, je příjemná na dotek a stejně jako tvarovaný pozinkovaný podstavec nebo litý hliníkový držák na zeď dělá design BeoLab 11 zajímavější. Elegantní můstek, který spojuje obě části skořápky na vrcholu, slouží ke zpevnění konstrukce. Každý detail prozrazuje styl a precizní zpracování.

Pověste ho na zeď

Provokace obyčejnosti, ta je pro zkušené designéry B & O vždycky výzvou. A poradili si s ní i v případě BeoLab 11, když jako jedni z prvních navrhli kompaktní subwoofer s minimálními vibracemi, a tak je možné upevnit ho na zeď. To, že se podařilo eliminovat téměř všechny vibrace v jednotce, je zásluhou technologie Acoustic Balance Principle. BeoLab 11 je vůbec prvním výrobkem Bang & Olufsen, ve kterém byla tato unikátní technologie využita. Malá velikost, téměř žádné vibrace a držák se skrytým kabelovým systémem, to všechno dělá z BeoLab 11 ideální kousek do sbírky moderního nástěnného umění, ze kterého se vám zatají dech. Ale když BeoLab 11 postavíte na atraktivní zinkový podstavec a umístíte ho na podlahu, bude se i tam cítit jako doma.

Zážitek se skládá z detailů

Věděli jste, že hudba na CD obsahuje informace, které nemohou být reprodukovány prostřednictvím malých reproduktorů, protože ty nejsou schopny pokrýt kompletní frekvenční rozsah? Přidáním BeoLab 11 k jednoduché stereofonní sestavě objevíte v hudbě detaily, o jejichž existenci jste dosud neměli ani tušení. BeoLab 11 přidá vaší oblíbené hudbě zcela novou dimenzi. Ať jde o dunění bubnu nebo rytmický zvuk basové kytary, uslyšíte i to, co jste předtím nikdy nezaslechli. Budete mít pocit, jako by vám váš oblíbený muzikant hrál přímo v pokoji.

Když doplníte svoji malou nebo středně velkou sestavu o BeoLab 11, uděláte víc, než že jen posílíte basy. Protože se subwoofer postará o produkci těch nejhlubších tónů v nízkém kmitočtovém pásmu, reproduktory se mohou zaměřit na čistotu basových tónů ve středních a vyšších pásmech. Výsledkem bude bohatší a celistvější zvuk, který skutečně osloví vaši duši.

Excelentní basový výkon BeoLabu 11 vdechne nový život také filmům, které si pustíte ve svém domácím kině. Ať už dáváte přednost akčním filmům, ve kterých vybuchují domy, nebo romantické podívané se zvukem padajícího deště, jedno je jisté: tento zážitek vás zcela pohltí.

Vyspělá technologie

Elegantní tulipánový tvar může snadno budit dojem, že je BeoLab 11 poněkud lehčí, než subwoofery bývají. Ale nic není vzdálenější pravdě. S vestavěným 200 W ICEpower zesilovačem a dvěma šest a půl palcovými ovladači je BeoLab 11 schopen podávat neuvěřitelně fantastický basový výkon.

Stejně jako je BeoLab 11 mistrovským designovýn kouskem, je také ukázkou sofistikované vyspělé technologie. Pro příklad si vezměme dva protilehlé ovladače, které využívají výhodu technologie Acoustic Balance Principle poprvé použité v subwooferu Bang & Olufsen. Díky této konfiguraci vytvářejí ovladače „součtové“ frekvence, které efektivně odstraňují většinu všech nežádoucích vibrací z jednotky.

Dosažení optimálního zvukového zážitku je závislé na tom, jak v místnosti reproduktory a subwoofer rozmístíte. Se třemi rozdílnými možnostmi nastavení zabudovanými v subwooferu vám BeoLab 11 dovoluje umístit ho podle libosti, a stále budete mít čistý, silný zvuk v nízkých frekvencích pro úchvatný zvukový zážitek, kterého chcete docílit.

Technické specifikace

DESIGNÉR

David Lewis

ROZMĚRY/VÁHA

22,7 x 30,8 x 23,8 cm/7,3 kg

MATERIÁL


hliník a kompozitní materiály

BARVY


černá/černá, černá/stříbrná, černá/tmavě šedá, černá/červená, černá/modrá, černá/bílá, černá/zlatá

SPOTŘEBA ENERGIE

typická: 10 W; pohotovostní režim: 0,8 W

VÝKONOVÉ ZESILOVAČE

200 W, třída D, ICEpower

EFFEKTIVNÍ FREKVENČNÍ ROZSAH

nižší frekvenční pásmo (-10db) = 33Hz

CITLIVOST

závislá na sestavě

PRINCIP SKŘÍNĚ

2 x samostatná uzavřená skříň,
Acoustic Balance Principle

OBJEM SKŘÍNĚ

2 x 2,5 litru

BASOVÝ OVLADAČ

2 x 6½" kužel

FUNKCE

Adaptive Bass Linearisation (ABL)
přepínač vstupní citlivosti
přepínač nastavení v závislosti na poloze (v rohu, u stěny, v prostoru)
ochrana proti přehřátí
interní / externí řízení basů

PŘIPOJENÍ

1 x Power Link – vstup
2 x Power Link – výstup

PŘÍSLUŠENSTVÍ

nástěnný držák
kryt

ROZMĚRY PO PŘIPEVNĚNÍ

23,6 x 31,5 x 23,8 cm včetně nástěnného držáku

Témata článku: Bang & Olufsen

Recenze českého počítače Āsome Studio PRO MiniPC R7. Pro hraní i práci v kompaktním těle

Recenze českého počítače Āsome Studio PRO MiniPC R7. Pro hraní i práci v kompaktním těle

**Počítač zaujme kompaktními rozměry **O grafický i procesorový výkon se postará osmijádrový Ryzen 7 **Nová česká značka překvapí cenou i kvalitou

Jan Pánek
Testy
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Konektorů není nikdy nazbyt – a u tenkých moderních notebooků to platí dvojnásob. Pokud vám některé chybí, řešením mohou být huby nebo dokovací stanice s konektorem USB-C.

Stanislav Janů
USB-CPříslušenstvíNotebooky
Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu. Naprostou většinu seriálu nikde jinde než na Netflixu nenajdete.

Jaromír Puk
Proč si předplatit?
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Wear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

Wear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

** Google připravil novou verzi aplikací Google Map a Google Keep ** Pokud si resetujete Wear OS 2 hodinky, už je nesputíte ** Je to jen čirá náhoda, nebo taktika, jak vás přimět k upgradu?

Martin Chroust
Google MapyWear OS
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix