Bang & Olufsen představuje revoluční plazmovou technologii

3. dubna 2008

Společnost Bang & Olufsen vytvořila inovační plazmovou technologii, která zajišťuje syté a přirozené barvy po celou dobu životnosti plazmových obrazovek.

Stejně jako všechno ostatní i plazmové obrazovky podléhají vlivům stárnutí. Fosforová vrstva v každé buňce (nebo-li pixelu) se postupně rozpadá a obraz obvykle získává nažloutlý odstín. To má vliv na kvalitu barev a následně i na dojem z obrazu.

Rozpad fosforu nelze zkontrolovat ani opravit, protože panel je během výroby natrvalo hermeticky uzavřen. Tyto vlivy stárnutí je ale možné vyrovnávat úpravou teploty barev, a tím zajišťovat konstantně vysokou kvalitu obrazu po dlouhou dobu. Přesně to zajišťuje systém automatického řízení barev (Automatic Colour Management).

Mikrokamera měří teplotu barev 

Po aktivaci se před obrazovku sklopí krátké robotické rameno upevněné za horní části hliníkového rámu. Na konci ramena je čočka kamery. Na obrazovce se objeví zkušební obraz a kamera obrazovku nafilmuje. Teplota barev ve světlých a tmavých částech obrazu se analyzuje a upraví tak, aby byla zajištěna konzistentní reprodukce barev i po tisíci hodinách používání. 

Analýza a úprava parametrů trvá jen několik vteřin. Lze ji kdykoliv aktivovat z nabídky na obrazovce, ale v továrně je také nastavena aktivace jejího provádění po každých 100 hodinách používání. Po uplynutí 100hodinového intervalu se automatické řízení barev odloží do okamžiku, kdy na dálkovém ovladači stisknete tlačítko vypnout, a pak procedura proběhne ještě před tím, než se televizor přepne do pohotovostního režimu.

V úvahu bereme dva důvody: zaprvé vás nechceme při sledování programu rušit. Zadruhé, když se počká až na stisknutí tlačítka přepnutí do pohotovostního režimu, je zajištěno, že testování proběhne v nejvhodnějším okamžiku, tzn. když je obrazovka „zahřátá“.

Vynálezem a patentováním automatického řízení barev společnost Bang & Olufsen znovu potvrdila, že je průkopníkem na poli vizuální technologie, zaručuje delší životnost výrobků než konkurenční výrobci, a svým zákazníkům tak poskytuje dlouhodobé potěšení ze sledování dokonale barevného obrazu.

Automatické řízení barev má všechny znaky patentované technologie Bang & Olufsen: je inteligentní, snadno se používá a je elegantně zabudované do plazmového televizoru BeoVision 4.

Klepněte pro větší obrázek 

Témata článku: Tiskové zprávy