Bang & Olufsen představuje revoluční plazmovou technologii

3. dubna 2008
Bang & Olufsen představuje revoluční plazmovou technologii

Společnost Bang & Olufsen vytvořila inovační plazmovou technologii, která zajišťuje syté a přirozené barvy po celou dobu životnosti plazmových obrazovek.

Stejně jako všechno ostatní i plazmové obrazovky podléhají vlivům stárnutí. Fosforová vrstva v každé buňce (nebo-li pixelu) se postupně rozpadá a obraz obvykle získává nažloutlý odstín. To má vliv na kvalitu barev a následně i na dojem z obrazu.

Rozpad fosforu nelze zkontrolovat ani opravit, protože panel je během výroby natrvalo hermeticky uzavřen. Tyto vlivy stárnutí je ale možné vyrovnávat úpravou teploty barev, a tím zajišťovat konstantně vysokou kvalitu obrazu po dlouhou dobu. Přesně to zajišťuje systém automatického řízení barev (Automatic Colour Management).

Mikrokamera měří teplotu barev 

Po aktivaci se před obrazovku sklopí krátké robotické rameno upevněné za horní části hliníkového rámu. Na konci ramena je čočka kamery. Na obrazovce se objeví zkušební obraz a kamera obrazovku nafilmuje. Teplota barev ve světlých a tmavých částech obrazu se analyzuje a upraví tak, aby byla zajištěna konzistentní reprodukce barev i po tisíci hodinách používání. 

Analýza a úprava parametrů trvá jen několik vteřin. Lze ji kdykoliv aktivovat z nabídky na obrazovce, ale v továrně je také nastavena aktivace jejího provádění po každých 100 hodinách používání. Po uplynutí 100hodinového intervalu se automatické řízení barev odloží do okamžiku, kdy na dálkovém ovladači stisknete tlačítko vypnout, a pak procedura proběhne ještě před tím, než se televizor přepne do pohotovostního režimu.

V úvahu bereme dva důvody: zaprvé vás nechceme při sledování programu rušit. Zadruhé, když se počká až na stisknutí tlačítka přepnutí do pohotovostního režimu, je zajištěno, že testování proběhne v nejvhodnějším okamžiku, tzn. když je obrazovka „zahřátá“.

Vynálezem a patentováním automatického řízení barev společnost Bang & Olufsen znovu potvrdila, že je průkopníkem na poli vizuální technologie, zaručuje delší životnost výrobků než konkurenční výrobci, a svým zákazníkům tak poskytuje dlouhodobé potěšení ze sledování dokonale barevného obrazu.

Automatické řízení barev má všechny znaky patentované technologie Bang & Olufsen: je inteligentní, snadno se používá a je elegantně zabudované do plazmového televizoru BeoVision 4.

Klepněte pro větší obrázek 

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

86 Jaromír Puk

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

7 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk