Bang & Olufsen slaví 85. výročí založení

Každý člověk, který se ve světě audiovizuální techniky pohybuje, zná dánskou značku Bang & Olufsen. Většina z nás ji má spojenou s vynikajícím a specifickým designem, vysokou kvalitou a se zajímavými inovacemi a technologiemi. Druhý faktem je, že nejde o levné „masové“ zboží, za exkluzivní produkty si Bang & Olufsen nechává příslušně zaplatit. Málo se ovšem ví, že tato firma byla založena už v roce 1925, takže letos slaví 85 let své činnosti.

Dva mladí inženýři, Peter Bang a Svend Olufsen, založili společnost pod názvem Bang & Olufsen v roce 1925. Dům, ve kterém sídlila, stojí v dánském Quistrupu, jižně od Stueru, dodnes. Všechno začalo nápadem sestrojit nový typ rádia, které by mohlo být připojeno přímo do elektrické sítě. To v té době nebylo obvyklé, protože elektrické napájení mělo časté výpadky.

ELIMINATOR 1926.jpg TELEVIZE 1950.jpg
Radio Eliminator z roku 1926 a televizor z roku 1950 

Od začátku se zakladatelé značky zaměřovali na vytváření kvalitních a novátorských výrobků a v roce 1927 přišli s rádiem Eliminátor, který se na rozdíl od rozhlasových přijímačů na baterie, v té době běžných, připojoval přímo do sítě.

Postupně se z malé lokální dílny stali světově uznávanou značkou a symbolem technologických inovací a excelentního, velmi přitažlivého designu.Společnost se mezi masovou produkcí vymezila exkluzivitou, technologiemi, moderním designem a jednoduchou elegancí. Elektronika Bang & Olufsen proto působí mezi ostatními značkami nepřehlédnutelně.

BEOGRAM 4000.jpg 

Není bez zajímavosti, že výrobky značky Bang & Olufsen si lze prohlédnout také ve stálé expozice designu ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku. Pokud budete mít cestu okolo, můžete tam spatřit tyto výrobky:

1972

 • Beolit 1000 Jacob Jensen
 • Beolit 400 Jacob Jensen
 • Beomaster 1200 Jacob Jensen
 • Beogram 1200 Jacob Jensen
 • Beovox 2700 Jacob Jensen
 • Beovox 3700 Jacob Jensen
 • Beomaster 3000 Jacob Jensen

1973

 • Beogram 4000 Jacob Jensen

1975

 • Beomaster 6000 Jacob Jensen
 • Beogram 6000 Jacob Jensen

1977

 • Beomaster 1900 Jacob Jensen

1979

 • Headphone U 70 Jacob Jensen
 • Beomic 2000 Jacob Jensen
 • Beocenter 7000 Jacob Jensen

1991

 • Beocord VX 5000 David Lewis
 • Headphone Form 2 Steve McGuggan

1993

 • Beovox Cona David Lewis
 • BeoLab 6000 David Lewis

Tisková zpráva

Bang & Olufsenslaví 85. výročí založení

Bang & Olufsen, známá a uznávaná značka dánské designové elektroniky, byla založena 17. listopadu před 85 lety. Již téměř století tedy můžeme sledovat její vzestup na vrchol, vroubený množstvím inovací a technologických patentů.

Bang & Olufsen byl během uplynulých 85 let inovátorem, jehož výrobky vždy přitahovaly pozornost zákazníků, protože jsou charakteristické stylovou čistotou kombinovanou se špičkovou technologií.

Všechno to začalo, když se potkali dva dánští inženýři Peter Bang a Svend Olufsen, kteří v roce 1925 společně založili společnost Bang & Olufsen. Od té doby se tato značka stala světově známou díky výjimečné kvalitě, krásnému designu a kreativním řešením.

Dnes má společnost rozšířenou síť čítající téměř tisíc obchodů ve více než sedmdesáti zemích světa. Zákazníci značky oceňují nejen krásný design elektroniky, ale také technologické inovace, se kterými Bang & Olufsen neustále přichází. Mají tak jistotu, že své oblíbené hudební nebo filmové kousky vždy uslyší a uvidí v té nejlepší možné kvalitě.

Z historie Bang & Olufsen

Dva mladí inženýři, Peter Bang a Svend Olufsen, založili svoji společnost v roce 1925. Dům, ve kterém sídlila, stojí v dánském Quistrupu, jižně od Stueru, dodnes.

Všechno začalo nápadem sestrojit nový typ rádia, které by mohlo být připojeno přímo do elektrické sítě. To v té době nebylo obvyklé, protože elektrické napájení mělo časté výpadky.

Od začátku se zakladatelé značky zaměřovali na vytváření kvalitních a novátorských výrobků a v roce 1927 přišli s prvním životaschopným řešením určeným k prodeji. Byl to Eliminátor, který se na rozdíl od rozhlasových přijímačů na baterie, v té době běžných, připojoval přímo do sítě.

Z malé lokální dílny se Bang & Olufsen stali světově uznávanou značkou a symbolem technologických inovací a excelentního, velmi přitažlivého designu.Společnost se mezi masovou produkcí vymezila exkluzivitou. Její výrobky jsou charakteristické průkopnickými technologiemi, moderním designem a jednoduchou elegancí. Jsou vyráběné z klasických materiálů s důrazem na detail a pečlivé, léty prověřené řemeslné zpracování. Elektronika Bang & Olufsen je proto mezi ostatními značkami naprosto nepřehlédnutelná.

Elegantní řady audio-, video- a multimediálních produktů jsou založeny naprincipech, kterými se zakladatelé značky Bang & Olufsen řídili už ve 20. létech minulého století: „Když budete stále hledat způsob, jak se zlepšovat, a to je v podnikání třeba, nikdy nemůžete prohrát.“ Tato myšlenka se předávala z generace na generaci, až se z ní stalo dnešní krédo společnosti: „Na cestě za dlouhodobými a nečekanými zážitky se nebojíme provokovat to, co je běžné.“

I dnes společnost Bang & Olufsen usiluje o dosažení maximálního výkonu i kvality u všech výrobků. Nabízíme svým zákazníkům výrobky s takovými funkcemi a vlastnostmi, se kterými se u jiných značek nesetkají, ale když se blíže seznámí s elektronikou B & O, už si svůj život bez nich nedovedou představit. A tak se naše výrobky stávají neoddělitelnou součástí životního stylu našich zákazníků.

Co Bang & Olufsen svým zákazníkům nabízí?

V roce 1939 jsme představili rádio s napájením ze sítě, které mělo permanentně přednastaveno 16 stanic. To bylo něco naprosto převratného, protože do té doby museli lidé jednotlivé kanály ladit ručně. Poprvé jsme se zde záměrně soustředili na uživatelský komfort.

Audiovizuální technika Bang & Olufsen od té doby okouzluje zákazníky obrazovými a zvukovými zážitky ve stále vzrůstající kvalitě. Protože jsme pochopili interakci mezi lidmi a technikou, kterou doma používají, nemusejí se uživatelé přizpůsobovat technice, ale technika se přizpůsobuje jim.

Reproduktory

Díky patentovaným digitálním zesilovačům ICEpower, řízenému přizpůsobení basů a exkluzivním licencovaným technologiím rozptýlení zvuku patří reproduktory Bang & Olufsen mezi nejlepší na světě. Všechny BeoLab reproduktory jsou postaveny na platformě aktivních reproduktorů. To znamená, že zesilovač je umístěn přímo do skříně reproduktoru.

Televize

Bang & Olufsen nabízí kompletní portfolio televizí s plochou obrazovkou s úhlopříčkami od 26 palců do 103 palců (262 cm). Všechny televize jsou vybaveny technologií VisionClear pro zpracování obrazu, technologiemi pro optimalizaci a přizpůsobení obrazu aktuálním světelným podmínkám v místnosti, ve které se na televizi díváte. Díky tomu se mohou diváci spolehnout, že si pokaždé užijí tu nejlepší podívanou.

Hudební systémy a digitální média

Bang & Olufsen vyrábí audio, vestavěné Blu-ray přehrávače a systémy digitálních médií integrované do tradičních prostředků domácí zábavy. Přináší tak digitální média přímo do obývacích pokojů. Tyto výrobky mají krásný design, skvělý výkon a je radost s nimi pracovat.

Telefony

Akustické vlastnosti, zaměření na interakci uživatelů a integraci výrobků, k tomu spolupráce společnosti Bang & Olufsen s těmi správnými průmyslovými partnery, to všechno zaručuje telefonní konverzaci v té nejlepší kvalitě.

BeoLiving

BeoLiving umožňuje nejlepší a nejúplnější zábavu, jakou doma můžete mít. Jde o naprostou integraci elektroniky v pokoji s domácím kinem, navrženou a přizpůsobenou vašemu domovu. Od osvětlení přes závěsy, spouštění projekčního plátna až po veškerou elektroniku, to všechno ovládáte pouze jedním dálkovým ovladačem Beo4 nebo Beo5. Koncept BeoLiving je nejmodernější domácí instalací Bang & Olufsen přizpůsobenou přímo na míru požadavkům jednotlivých zákazníků.

BeoLink

Radši doma přesouvejte zážitky než nábytek. BeoLink nabízí přístup ke všem zdrojům zábavy od přehrávačů CD přes televize, DVD a rádia až po digitální média v jakékoliv místnosti domu. A všechny tyto zdroje mohou být ovládány pomocí ovladačů Beo4, Beo5 a dokonce i chytrými telefony. BeoLink byl převratný už před dvaceti lety, a i dnes je tím nejlepším pro spolehlivý rozvod zvuku a obrazu bez snížení kvality.

Jeden ovladač na všechno

Všechny přístroje Bang & Olufsen můžete ovládat pomocí jediného dálkového ovladače.

Bang & Olufsen se soustředí nejen na audio- a videoelektroniku pro domácnosti, ale společnost se zaměřila také na spolupráci s obchodními partnery v různých oblastech podnikání. Mimo jiné dodává elektroniku do exkluzivních stavebních projektů, audiovizuální technikou vybavuje hotely po celém světě a spolupracuje také s partnery z řad automobilových značek, jako jsou AUDI, Aston Martin, Mercedes-AMG nebo BMW.

Přijďte s námi oslavit 85. výročí založení značky do našich obchodů. Přijďte se pokochat designem, poslechnout si reproduktory a podívat se na televize Bang & Olufsen, abyste si všechno mohli vyzkoušet na vlastní uši a oči. Nejlepší zkušenost je totiž vždycky ta vlastní.

Těšíme se na Vás v Praze na adresách Jáchymova 4 a v OC Sykora Home, Českomoravská 183/27.

Určitě si přečtěte

Články odjinud