Bang & Olufsen ukázal svůj Beosound Level: přenosný, luxusní bezdrátový reproduktor

10. února 2021
TWEET SDÍLET

Bang & Olufsen představil svůj nový Beosound Level, přenosný bezdrátový domácí reproduktor. Slibuje impozantní zvuk, bezkonkurenční řemeslné zpracování, ale také modulární design, které zvyšují jeho životnost.

Má štíhlý design, dá se postavit i položit na stůl, nechybí ale možnost ho pověsit na stěnu. Samozřejmě má zabudované držadlo pro přenášení. Reproduktor je osazen pěticí měničů – dva 0,8“ tweetery a dva basové 4“ měniče doplňuje jeden širokopásmový 2“ měnič. Napájeny jsou čtveřicí digitálních zesilovačů o celkovém výkonu 105 W, výkonově má být reproduktor vhodný pro místnosti o velikosti 10 m2 až 50 m2. Udávaný frekvenční rozsah je 39 Hz až 23 000 Hz, maximální hlasitost je 96 dB. Samotná reprodukce je monofonní, nechybí ale možnost párování dvou Beosound Level reproduktorů pro stereo.

Klepněte pro větší obrázek

O vyladění zvuku se stará automatická kompenzace zvuku dle místnosti a adaptivní basy, nechybí samozřejmě možnost plné úpravy zvuku přes firemní aplikaci. Vyzařování zvuku je automaticky upravováno dle umístění a polohy v rozsahu od 180 do 360 stupňů.

Uživatelské rozhraní reproduktoru je integrováno do hliníkového rámu a jeho tlačítka lze aktivovat lehkým dotekem. Když se přiblížíte k reproduktoru, integrované snímače Beosound Level rozsvítí, přičemž intenzita závisí na tom, zda je den či noc.

Klepněte pro větší obrázek

Výdrž na jedno dobití je 16 hodin, co se konektivity týče, tak potěší, že streamovací modul je výměnný, podobně jako baterie, takže v budoucnosti bude upgrade velmi jednoduchý. Aktuálně pro připojení poslouží Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/a/n/ac (2.4 GHz & 5 GHz), či LAN. ChromeCast je integrovaný, podobně je zde Spotify Connect, nechybí podpora Apple AirPlay2, takže začlenění do multiroom systému je snadné. Podporován je Google Assistant. 

Klepněte pro větší obrázek

Tradičně už Bang & Olufsen velmi dbá na čistý design. Ten dostal na starost Torsten Valeur a byl vytvořen ve Factor 5 v dánském městě Strueru. Kryty reproduktorů dostupné v přírodní dubové dýze a bezešvé pletené textilii Kvadrat, v prvním případě je hliníkový rám ve zlatém odstínu, v druhém z přírodního hliníku. Bezdrátový reproduktor má proti prachu a stříkající vodě stupeň krytí IP54, takže jej lze vzít klidně i na zahradu.

Beosound Level se dá pořídit online, v obchodech společnosti Bang & Olufsen se začne prodávat od 4. března 2021, cena je 1249 Euro a 1 499 Euro dle provedení, nástěnný držák bude k dispozici od 29. dubna, cena má být 99 EUR.

Zdroj: TS, www.bang-olufsen.com

Témata článku: Hi-Fi, Bluetooth, Multiroom, Bang & Olufsen, Apple, Spotify, Bluetooth reproduktor, Chromecast

Určitě si přečtěte

Apple AirPods Max přicházejí. Vydrží 20 hodin a stojí přes 16 tisíc

Apple AirPods Max přicházejí. Vydrží 20 hodin a stojí přes 16 tisíc

92 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
ANCAppleBezdrátová sluchátka
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály
11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

47 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

25 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět