7
Fotogalerie

Bang & Olufsen začne nabízet luxusní 97" 4K OLED televizor. Bude stát 1,4 milionu

Dánský Bang & Olufsen přidal do své nabídky  97" verzi High-End OLED televizoru Beovision Harmony. Televizor dostal nejen aktuálně největší OLED obrazovkou LG na trhu, ale také nové dřevěné a hliníkové kryty reproduktorů, které ladí s 2,15 metru širokou obrazovkou. Ty se po zapnutí rozkládají a odhalují plátno, čímž dle výrobce dodávají zážitku z domácího kina nádech kouzla.

Sound_And_Vision_For_Your_Home_Beovision_Harmony_0008_Detail_Shot.jpg

Televizory Bang & Olufsen jsou ve skutečnosti modely LG OLED řady G s upraveným softwarem, které jsou doplněné výše zmíněným unikátním reproduktorovým systémem B&O, který se po zapnutí odkryje obrazovku. Televizory B&O tak po obrazové stránce mají stejné vlastnosti, jako LG OLED řady G, tedy podporu Dolby Vision IQ a HDR10 Pro. Nechybí čtyři porty HDMI 2.1 s VRR a 4K120P, využívá se samozřejmě Smart TV systém webOS. Dle dostupných informací 97" OLED B&O nebude ale mít nejnovější, jasnější OLED panely s Micro Lens Array.

Sound_And_Vision_For_Your_Home_Beovision_Harmony_0013_Detail_Shot.jpg

Vestavěný tříkanálový reproduktorový systém Bang & Olufsen má celkový výkon 450 W, přičemž o zvuk se stará 1" výškový měnič, dva 2,5" širokopásmové měniče, jeden 4" středopásmový měnič a dva 4" woofery. Integrovaný modul prostorového zvuku 7.1 umožňuje připojit 8 kabelových repro B&O a dalších 8 bezdrátových repro Beosound.

97palcový model bude k dispozici v provedení Black Anthracite, Natural Aluminium a Gold Tone s předním krytem z dubového dřeva.

Nová velikost doplňuje stávající portfolio, které se skládá z 65", 77", 83" a 88" variant. Oficiální cena největšího 97" OLED televizoru Beovision Harmony je 59 000 Euro, což je zhruba 1 400 000 Kč. V prodeji je od 15. května. 

Zdroj: Bang & Olufsen

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud