14
Fotogalerie

Beats Studio Buds: nová TWS sluchátka mají být levnější a stylovější alternativou k Apple AirPods Pro

Nová zcela bezdrátová Beats Studio Buds jsou tady a zjevně se Apple snaží nabídnou TWS sluchátka pro mladší, kteří chtějí stylová sluchátka a také nižší cenu. Nižší cena znamená oficiálních 3 990 Kč. Za to mají sluchátka nabídnout aktivní potlačení okolního hluku (ANC), malé rozměry a hmotnost (5 gramů) a odolnost dle IPX4, tj. proti potu a dešti. 

Na jedno nabití sluchátka vydrží 5 hodin, k tomu přidejte 10 hodin energie z pouzdra. Pokud ANC vypnete, tak se dostanete na 8 hodin poslechu + 16 hodin pouzdro. V případě úplného vybití sluchátek chybí rychlé 5 minutové dobití na 1 hodinu poslechu. Zajímavé je, že nabíjení pouzdra Beatsy mají jen přes USB-C, bezdrátové tak typické pro Apple, zde chybí.

Jak o hovory se stará dvojice mikrofonů, k dispozici je samozřejmě podpora hlasového asistenta Siri, samozřejmostí je "transparentní" režim s příposlechem okolí. Zajímavostí je, že předplatitelé Apple Music mají k dispozici také prostorový zvuk Apple 3D a Dolby Atmos.

2.JPG

Co se Bluetooth týče, tak Apple ve specifikaci uvádí pouze "Class 1 Bluetooth" (ale je tam Bluetooth 5.2), čip H1 zmíněn není, ale rychlé párování samozřejmě nechybí. Sluchátka jako první podporují FindMy na iOS a také Find My Device na Androidu, pokud sluchátka tedy nemůžete doma najít, tak se vysokým tónem na sebe upozorní. Ostatně Apple několikrát zmiňuje, že sluchátka jsou plně kompatibilní i s Androidem. 

Vyrábět se mají ve třech barvách, černé, červené a bílé, k sluchátkům v balení je vždy trojice nástavců v barvě sluchátek. A nesmí chybět ani nálepka s logem „b“. Do prodeje jdou během léta.

První ohlasy ze zahraničí zmiňují velmi dobrou kvalitu zvuku, komfortní usazení v uchu a označují je za nejlepší špunty od Beatsu. Na druhou stranu ANC nepatří k nejlepším, samozřejmě je zmiňována i nižší celková výdrž baterie. 

Zdroj: Applewww.techradar.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud