BenQ TK700STi: nový ultrarychlý herní 4K HDR projektor s Androidem

27. května 2021
TWEET SDÍLET

BenQ uvádí na trh model TK700STi. Světově první 4K HDR herní projektor s velmi nízkou odezvou je svými parametry určen především pro hráče

Sází nejen na ultra nízký input-lag a optimalizované herní režimy, ale také vysokou svítivost,projekci na krátkou vzdálenost, a ovšem přidává i ozvučení a systém Android TV.

Klepněte pro větší obrázek

DLP projektor BenQ TK700STi má nativní rozlišení 4K, tedy 3840 x 2160 pixelů a podporou, ale také podporou HDR formátů HDR10/HLG. Slibuje 96% pokrytí barevného prostoru Rec.709 a funkci korekce barev v reálném čase, nativní kontrast má být 10 000:1. Udávaná maximální svítivost je 3000 ANSI lumenů, při životnosti lampy 4000 hodin, v ECO provozu 10 000 hodin a v ekonomickém režimu pak 15 000 hodin. Udávaná hlučnost je 28 dB/34dB dle režimu. 

Hlavním rysem je samozřejmě je velmi nízká latence, která dosahuje 16 ms při 4K rozlišení a 60 Hz, což ho řadí na špičku mezi světově dostupnými 4K HDR projektory. Na nižší hodnoty se pak dostanete ve Full HD – BenQ udává 8,33 ms při 120 Hz, resp. 4 ms při 240 Hz.

Že projektor je určen pro herní segment podtrhují i předkonfigurované herní režimy, kterých je hned několik – pro žánry FPS, RPG a sportovní (SPG) se specifickými nastaveními obrazu, zvuku a latence.

Základní ozvučení zajišťuje jeden 5W reproduktor zvukového systému treVolo. Ten nabídne několik zvukových režimů – například kino, hudba, sport či hra.

Flexibilitu umístění do prostoru zajištuje možnost promítat obraz na krátkou vzdálenost – ze vzdálenosti necelých 2 m od promítací plochy může mít obraz úhlopříčku 100" (254 cm),1,2x zoom pak zajišťuje variabilitu. Kromě klasických výškově stavitelných nožiček lze obraz projektoru přizpůsobit pomocí úpravy lichoběžníkového zkreslení 2D keystone s funkcí automatické vertikální korekce.

Dongle s Android TV 

Systém samotný není zabudovaný přímo v projektoru, ten zajišťuje dongle QS01. Má certifikaci od společnosti Google a integrovaný operačního systému Android TV 9.0. Což zajišťuje přístup do obchodu Google Play a kromě stažení oficiálních aplikací pro Android umožňuje také bezdrátový přenos obsahu přes AirPlay pro uživatele s iOS nebo Chromecast pro uživatele s Androidem, nechybí předinstalovaný Amazon Prime. V rámci podporovaných zemí lze využít i služeb Google Assistant. Kormě Wi-FI 2,4GHz/5GHz je integrovaný Bluetooth 4.2.

Projektor má dva HDMI vstupy pro připojení externího zdroje signálu a jedno skryté HDMI určené přímo pro adaptér s Android TV. Nechybí ani klasický VGA vstup a 3,5 jack konektor pro zvuk. 

Oficiální cena projektoru BenQ TK700STi je 33 490 Kč v České republice a 1279 € na Slovensku.

Zdroj: BenQ

Témata článku: 4K TV, Projektory, Android TV, HDR, BenQ, HLG, Projektory na Heureka.cz