Nový 4K HDR laserový projektor BenQ V7000i s krátkou projekční vzdáleností a Android TV

23. září 2021
TWEET SDÍLET

I když velké úhlopříčky televizorů jsou stále dostupnější, ty přes 75" jsou stále velmi drahé. A zde je prostor pro ultra short throw projektory, nebo-li s ultra krátkou projekční vzdáleností. Projektor zkrátka dáte na stolek ke stěně a i tak získáte obraz s úhlopříčkou 2,5 metru.

Klepněte pro větší obrázek

Novinka BenQ V7000i/BenQ V7050i (liší se v barvě) je vylepšená verze ultra short throw projektoru této firmy, nabídne plné 4K UHD rozlišení a především potěší podporou HDR, přesněji formátů HDR10 a HLG. Projektor provádí dynamickou úpravu kontrastu a jasu přímo na základě mapování tónů barev. Tak mají být zobrazeny všechny detaily v tmavých nebo stinných oblastech obrazu při zachování kvality a nepřeexponování míst světlých.

Klepněte pro větší obrázek

Dalším velkým kladem má integrovaný systém Android TV, který tak nabídne jednoduchý přístup k streamovacím službám Netflix, Amazon a dalším, ale také například ke klasickým IPTV Kuki, či SledujemeTV. Díky tomu dokáže nahradit běžný televizor. Samozřejmostí je také integrovaný ChromeCast.

Klepněte pro větší obrázek

O kvalitní obraz a barevně přesný se stará firemní technologie CinematicColor, nemá však chybět ani Filmmaker Mode. BenQ slibuje 98 % pokrytí barevného prostoru DCI-P3. 

Klepněte pro větší obrázek

Zvuková část má výkon 10 W (2x 5W), nabídnout má také virtuální prostorový zvuk. Dva HDMI 2.0b vstupy (1x se zpětným zvukem ARC) slouží pro připojení dalšího zdroje obrazu, optický digitální výstup (například pro soundbar) nechybí také. 

Nové projektory BenQ V7000i a BenQ V7050i se začnou prodávat v průběhu října 2021, oficiální cena v České republice je 99 990 Kč, na Slovensku pak 3922 euro.

Zdroj: BenQ

Témata článku: 4K TV, Projektory, Android TV, HDR, BenQ, Projektory na Heureka.cz