13
Fotogalerie

Beoplay Portal: první bezdrátová herní High-End sluchátka Bang & Olufsen mají i Dolby Atmos

Známý dánský výrobce prémiových AV zařízení Bang & Olufsen představil svůj první herní bezdrátový headset pro hráče. Nese název Beoplay Portal a míří na nejnáročnější hráče na Xboxu a jsou výsledkem spolupráce s Microsoftem. 

Kvalitní bezdrátový přenos zajišťuje Bluetooth 5.1 s kodekem aptX Adaptive, podporují ale také AAC a SBC. Podporují nejen Microsoft Swift Pair a Google Fast Pair, ale hlavně bezdrátové připojení k Xbox Series X/S a Xbox One přes Xbox Wireless pro nízkou latenci. Sluchátka podporují Dolby Atmos for Headphones pro vytvoření virtuálního prostorového zvuku v hrách, filmech i při poslechu hudby. 

0d9e5ee3-16db-4068-bdd1-844d28a4e64b.jpg

Na jedno nabití vydrží hrát 12 hodin s ANC a 24 hodin bez aktivního potlačení hluku. Nabíjí se přes USB-C, ovládání je řešeno přes tlačítka.

Sluchátka jsou osazena dvojicí 40 mm měničů s neodymovými magnety, udávaný frekvenční rozsah je 20 Hz až 22 000 Hz. Jsou vybavena adaptivním aktivním potlačením okolního hluku, nechybí transparentní režim příposlechu okolí. O kvalitní přenos hlasu se starají čtyři mikrofony a technologie zvaná Own Voice, která má zajistit maximální odrušení okolí a současný příposlech vlastního hlasu. 

Co se konstrukce týče, tak se o pohodlí starají náušníky z paměťové pěny obalené jehněčí kůží. Na zadní straně každého polštářku je jemný výčnělek, který odpovídá tvaru hlavy uživatele, zvyšuje pohodlí a eliminuje únik zvuku. Hlavový most má offsetové polstrování navržené tak, aby uvolňovalo tlak na horní část hlavy. Výplň kryje kvalitní textilie z bambusových vláken – byla vybrána pro svou odolnost a prodyšnost. Sluchátka Beoplay Portal s hmotností 282 gramů patří k nejlehčím v bezdrátové kategorii.

Beoplay Portal se mají prodávat v černé, šedé a šedomodré barevné variantě. Sluchátka mají oficiální cenu 499 Euro a 13 499 Kč (na www.xbox.com se dají už předobjednat).

Zdroj: BO, TS

Určitě si přečtěte

Články odjinud