Beosound Explore: nový odolný a vodotěsný Bluetooth reproduktor od Bang & Olufsen míří na dobrodruhy

20. května 2021
TWEET SDÍLET

Dánský Bang & Olufsen představil svůj nový bezdrátový reproduktor Beosound Explore.  Reproduktor byl vyvinut jako lehký, vodotěsný a s vynikající dobou přehrávání, dle výrobce je "dokonalým outdoorovým reproduktorem, který je vytvořen pro dlouhou životnost".

Klepněte pro větší obrázek

Beosound Explore je osazen dvojicí 1,8" širokopásmových měničů, výkon zesilovače třídy D výrobce udává 2x 30 W. Maximální udávaná hlasitost je 91 dB. Konstrukce pak zajišťuje všesměrový zvuk True360, udávaný frekvenční rozsah je 56 Hz až 22 700 Hz. Bluetooth je ve verzi 5.2, nechybí možnost připojení dvou zařízení, ani spárování dvou reproduktorů a vytvoření sterea, má certifikace Google Fast Pair, MFi a Microsoft Swift Pair. Přes firemní aplikaci lze zvuk dále doladit. Reproduktor nemá integrovaný mikrofon.

Beosound Explore je dle výrobce prvním reproduktorem na trhu, který je vybaven eloxovaným hliníkem typu 2 pro zvýšenou odolnost proti poškrábání. Reproduktor je také vybaven hliníkovou karabinou, takže ho můžete zavěsit na batoh, nechybí ani integrovaným popruhem pro zavěšení Stupeň ochrany je IP67, takže je odolný jak proti prachu, tak vodě a může i zmoknout.

Navzdory odolnému vnějšímu plášti je reproduktor s hmotností 631 gramů lehký, udávaná výdrž je až 27 hodin

Oficiální cena novinky Beosound Explore je 199 Euro, černá a zelená verze jde už do prodeje, kdo chce světle šedé provedení, musí si počkat do léta. 

Zdroj: Bang & Olufsen

Témata článku: Bluetooth, Bluetooth reproduktor, Přenosné, Bang & Olufsen