Beovision Contour – All-in-one 48" 4K OLED televizor od Bang & Olufsen stojí 160 tisíc

26. listopadu 2020
TWEET SDÍLET

Dánský Bang & Olufsen má výborné a velmi kvalitní produkty, nicméně tato luxusní značka má i prémiové ceny. Sem přesně paří i novinka Beovision Contour. 

Televizor je postaven na 48" 4K OLED televizoru LG CX. Má tedy podporu HDR formátů Dolby Vision, HDR10, HDR 10 Pro a HLG, co se týče zvuku, tak podporuje Dolby Atmos a Dolby True HD, nechybí ani technologie Dolby Vision IQ a samozřejmě HDMI 2.1. Nechybí mutiroom, AirPlay 2, Beolilnk Multiroom, či Bluetooth 4.2, systém je WebOS 5.0.

Klepněte pro větší obrázek

Výrazně se odlišuje stojanem a zvukovou částí. O zvuk se totiž stará 3 kanálový systém s celkem 11 měniči. Osazeny jsou 4 basové, 4 středopásmové a 3 výškové. Ty napájí 11 zesilovačů, 4x 50 W + 4x 50 W + 3x 50 W. Udávaný frekvenční rozsah je 32 Hz až 22 000 Hz, maximální hlasitost bude 100 dB. 

Hmotnost stojanu s možností natočení v 180 stupních je 49 kg, v případě montáže na stěnu (má hmotnost 38 kg) se natočení do stran pohybuje v úhlu 40 stupňů. Zájemce si může vybrat i barvu hliníkového rámu. Originální je také firemní dálkový ovladač.

Oficiální cena za televizor Beovision Contour je 6 200 Euro (zhruba 162 000 Kč), v prodeji bude od února 2021.

Zdroj: bang-olufsen.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, 4K TV, HDR, OLED, Bang & Olufsen

Určitě si přečtěte

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

15 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Nový přehrávač Googlu trochu budí nejistotu novou podobou operačního systému, ale obavy nejsou na místě. Dostanete dostupnou garantovanou kvalitu pro bezstarostné sledování obsahu z internetu.

31 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Android TVHD přehrávačeVideo
Půlnoční nebe: George Clooney a jeho sci-fi drama na Netflixu [recenze]

Půlnoční nebe: George Clooney a jeho sci-fi drama na Netflixu [recenze]

Melancholicky laděné survival drama o přežití v podmínkách umírajícího světa se v Clooneyho režijním počinu potkává se sci-fi z vesmírné lodě, která zjišťuje, že se nemá kam vrátit.

26 Marek Čech

Marek Čech
Netflix
9 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

9 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

131 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory