Beovision Contour – All-in-one 48" 4K OLED televizor od Bang & Olufsen stojí 160 tisíc

26. listopadu 2020
TWEET SDÍLET

Dánský Bang & Olufsen má výborné a velmi kvalitní produkty, nicméně tato luxusní značka má i prémiové ceny. Sem přesně paří i novinka Beovision Contour. 

Televizor je postaven na 48" 4K OLED televizoru LG CX. Má tedy podporu HDR formátů Dolby Vision, HDR10, HDR 10 Pro a HLG, co se týče zvuku, tak podporuje Dolby Atmos a Dolby True HD, nechybí ani technologie Dolby Vision IQ a samozřejmě HDMI 2.1. Nechybí mutiroom, AirPlay 2, Beolilnk Multiroom, či Bluetooth 4.2, systém je WebOS 5.0.

Klepněte pro větší obrázek

Výrazně se odlišuje stojanem a zvukovou částí. O zvuk se totiž stará 3 kanálový systém s celkem 11 měniči. Osazeny jsou 4 basové, 4 středopásmové a 3 výškové. Ty napájí 11 zesilovačů, 4x 50 W + 4x 50 W + 3x 50 W. Udávaný frekvenční rozsah je 32 Hz až 22 000 Hz, maximální hlasitost bude 100 dB. 

Hmotnost stojanu s možností natočení v 180 stupních je 49 kg, v případě montáže na stěnu (má hmotnost 38 kg) se natočení do stran pohybuje v úhlu 40 stupňů. Zájemce si může vybrat i barvu hliníkového rámu. Originální je také firemní dálkový ovladač.

Oficiální cena za televizor Beovision Contour je 6 200 Euro (zhruba 162 000 Kč), v prodeji bude od února 2021.

Zdroj: bang-olufsen.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, 4K TV, HDR, OLED, Bang & Olufsen

Určitě si přečtěte

Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Nové Xavian Stella Esclusiva jsou ambiciózní sloupky, které mají s původními jmenovci společnou jen podobu na první pohled. Tak pěkné, tak čistě hrající, tak v konečném důsledku přirozené a snadno poslouchatelné reprosoustavy za dané peníze aby jeden pohledal.

36 Daniel Březina

Daniel Březina
Reproduktory
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

24 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět