Beyerdynamic Byron BT vs Byron BTA, která jsou lepší [test]

26. července 2018
TWEET SDÍLET
Beyerdynamic patří mezi osvědčení německé výrobce sluchátek a mikrofonů, jehož výrobky najdeme především v profesionálních studiích. Známá je značka především díky výborným studiovým sluchátkům, jak si vedou malé bezdrátové špunty?

Produktová řada Byron zahrnuje hned tři modely – základní Byron jsou klasická drátová sluchátka do uší, další dva modely jsou pak bezdrátové a nesou označení BT a BTA. Na první pohled se jedná prakticky o stejná sluchátka, rozdíl je však nemalý, a to nejen ve zvuku ale také v ceně.

Špunty každým coulem

Konstrukce obou bezdrátových modelů je velmi podobná – uzavřené intraaurální špunty jsou spojené plochým kabelem, jehož součástí je malý ovládací panel s integrovaným akumulátorem. Výhodou tohoto provedení jsou především malé rozměry a váha jednotlivých sluchátek – v uchu totiž máte opravdu jen malé tělo sluchátka, podobně, jako je tomu u klasických drátových špuntů.

Klepněte pro větší obrázek

Tělo sluchátek je z lakovaného hliníku a liší se barvou a provedením vnější části, model BT je laděn do šeda s vroubkováním na vnější straně, kdežto model BTA je vyveden v černé barvě a vnější strana je hladká. V obou případech pak vnější strana ukrývá magnet, s jehož pomocí můžete sluchátka sepnout kolem krku, jako náhrdelník. Jinou funkci magnety bohužel nemají – kupříkladu bezdrátový model Jabra, který je taktéž vybaven magnety, je využívá i pro přepnutí do stand-by režimu v okamžiku, kdy jsou sepnuté kolem krku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Plochý propojovací kabel má délku přibližně 56 cm, u pravého sluchátka je pak ovládací panel o délce cca 5 cm, na němž nejdete jedno multifunkční tlačítko a dvě tlačítka pro změnu hlasitosti. Bohužel i Beyerdynamic se dopustil stejné chyby, jako ostatní výrobci bezdrátových sluchátek a ovládací panel je příliš blízko pravého špuntu. Při pohybu tak má sluchátko mírnou tendenci vypadávat z ucha, jelikož jej táhne váha ovladače ven.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na stabilitě bohužel nepřidává ani propojovací kabel, který je sice pro minimalizaci mikrofonního efektu plochý, ovšem právě vinou svého tvaru se – především v létě – přilepí k pokožce na krku, takže při otočení hlavou budete sluchátko opět vytahovat z ucha. Ovládací panel má také mírně odlišný tvar – BT mají panel větší s trojicí klasických tlačítek, kdežto BTA mají panel menší a tlačítka jsou zapuštěná pod pogumovaným vnějším obalem.

Meizu Sports EP51: levné a povedené Bluetooth stylovky do uší [test]

Meizu Sports EP51: levné a povedené Bluetooth stylovky do uší [test]

Bluetooth sluchátka špuntové konstrukce různých značek už jsme testovali, dnes se podíváme blíže na model od Meizu, který je dostupný především v čínských e-shopech, a to za velmi zajímavou cenu.

Rozdílný je mezi oběma modely ještě způsob napájení – zatímco model BT má na ovládacím panelu klasický microUSB konektor, takže jej nabijete kdekoli, dražší model BTA konektor nemá a na spodní straně panelu najdete čtveřici kulatých kontaktů pro nabíjení prostřednictvím dodávané USB kolébky – na cesty nepříliš praktické řešení, jelikož musíte kolébku vozit s sebou, jinak totiž sluchátka nenabijete.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Komfort používání

Sluchátka jsou dodávána se sadou silikonových špuntů – v balení najdete tři různé velikosti, přičemž střední jsou ve dvojím provedení – a ačkoli vypadají špunty prakticky stejně, bude pro jejich výrobu pravděpodobně použit i jiný druh silikonu. Vedle špuntů je pak k dispozici i silikonové stabilizační křidélko, které můžete zapřít o ušní boltec pro lepší stabilitu sluchátek v uchu.

Model BT má pravděpodobně špunty o něco měkčí, jelikož je neumístíte do zvukovodu na první dobrou. Správné pozicování sluchátek je otázkou několika minut a pokud tak neučiníte, budou sluchátka hrát jako ty nejlevnější pecky z vietnamského tržiště. Oproti tomu model BTA usadíte v podstatě na první pokus správně a zvuk je okamžitě vyvážený.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Samotná sluchátka, respektive tvar jejich těla na výše popsaný problém vliv nemá, jelikož mají shodné tvarování, velikost, průměr i délku a tloušťku krčku, na kterém je silikonový špunt usazen. Domněnka se mi potvrdila v okamžiku, kdy jsem špunty na obou modelech prohodil. U modelu BT se rázem zlepšilo usazení v uchu a s ním i reprodukce.

Tento neduh bohužel může případného zájemce o model BT odradit, jelikož s dodávanými špunty trpí jak komfort, tak i reprodukce hudby. Z hlediska ovládání zde není nic nepředvídatelného, jelikož nabídnou standardní funkce a jejich vyvolání krátkým či dlouhým stiskem tlačítka – stiskem multifunkčního tlačítka se sluchátka zapínají anebo přepínají do párovacího režimu, případně jím můžete přijmout telefonní hovor (mikrofon je chytře umístěn na vnitřní straně ovládacího panelu), ovladači hlasitosti je možné se posouvat mezi skladbami.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zajímavostí, kterou se dočtete i v manuálu je možnost továrního resetu stiskem konkrétní sekvence tlačítek, v takovém okamžiku se vymaže paměť spárovaných zařízení a můžete směle párovat s novými zdroji hudby. Nabíjení je bezproblémové, kolébka modelu BTA má vestavěný magnet, takže ovládací panel do ní pouze vložíte a sám se „přicvakne“ – stavová dioda je však umístěna na spodní straně panelu, takže nemáte šanci zjistit, zda už je akumulátor nabitý nebo se stále nabíjí.

Meizu Lifeme BTS30 – levný Bluetooth reproduktor se skvělým zvukem [test]

Meizu Lifeme BTS30 – levný Bluetooth reproduktor se skvělým zvukem [test]

Elegantní a minimalistický design v kombinaci s velmi dobrým zvukovým projevem – to vše za velmi slušnou cenu. Tak by se dal jednoduše charakterizovat bezdrátový reproduktor BTS30 od společnosti Meizu.

Zvuková různorodost

Po zvukové stránce se kupodivu oba dva modely poměrně dost liší, respektive liší se v okamžiku, kdy si oba dva poslechnete současně, pokud budete poslouchat pouze jeden model sluchátek a neporovnáte s jinými, nebude jejich výkon nijak špatný. Mezi BT a BTA je mimo jiné rozdíl ve verzi Bluetooth, kdy BT používá 4.1 a BTA pak 4.2. Podstatnější je ale podpora kodeků, kdy oba modely zvládají SBC a aptX, navíc je pak u BTA k dispozici AAC, takže jsou přímo výrobce doporučována k zařízením Apple, která právě AAC podporují.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Projev modelu BTA je plošší s menším množstvím detailů a spíše je naladěn k analytičtějšímu projevu, což nemusí každému vyhovovat, zvláště v okamžiku, kdy požadujete hutné basy a čistší cinkavější výšky. U BT jsou výšky a vyšší středy částečně zatřené. Z hlediska hudebních žánrů zvládají sluchátka vše, nejlépe jim ale je při reprodukci rocku, blues či folku, tedy u žánrů s živými nástroji nebo akustickými nástroji.

Téměř dvakrát tak dražší model BTA je na tom s reprodukcí o několik řádů lépe – celé pásmo je reprodukováno mnohem čistěji a projev je i zábavnější. To, co chybí ve zvuku u BT je v případě BTA perfektně doladěno, takže si užijete dostatek všech frekvencí – výšky jsou detailní a čisté, basy zase hutné a silné, aniž by však strhávaly část frekvenčního pásma.

Výdrž je u obou modelů prakticky stejná, a to necelých 7 hodin na jedno nabití, které trvá u BT 2 hodiny a u BTA pak 1,5 hodiny.

KZ-ES3: skvělá levná dvouměničová Hi-Fi sluchátka [test]

KZ-ES3: skvělá levná dvouměničová Hi-Fi sluchátka [test]

Není tomu tak dávno, co jsme testovali čtyřměničová sluchátka KZ-ZS5, tentokrát jsme si vybrali k poslechu levnějšího sourozence. Model KZ-ZS3 má měniče pouze dva a stojí přibližně polovinu, jak hraje?

Verdikt

Beyerdynamic je osvědčený výrobce, což se projevuje na továrním zpracování sluchátek, které je precizní a skvěle odvedené. Srovnáme-li přímo oba dva modely, určitě je na tom zvukově výrazně lépe Byron BTA, ovšem pokud porovnáte s konkurenčními sluchátky na trhu, najdete modely, které hrají lépe a jsou levnější než Byron BT.

Otázkou tedy je, zda a která sluchátka má smysl koupit? Byron BTA jednoznačně doporučuji uživatelům mobilních zařízení Apple, která podporují kodek AAC pro lepší přenos zvuku. Z pohledu reprodukce si pak budete libovat a komfort nošení je také na velmi dobré úrovni. Model Byron BT bych vzhledem ke kombinaci zvuku/ceny/komfortu spíše ponechal stranou a sáhl po jiných sluchátkách v obdobné cenové hladině, které nabídnu více muzikální zážitek.

AVmania.cz
Beyerdynamic Byron BT   7

Beyerdynamic Byron BT

Cena: 2000 Kč

 • konstrukce: intraaurální špuntová sluchátka uzavřené konstrukce
 • frekvenční rozsah: 10–23 000 Hz
 • přenos signálu: Bluetooth 4.1, SBC, aptX
 • funkce: ovládání přehrávače a telefonních hovorů
 • citlivost: 90 dB
 • baterie: až 7 hodin používání / cca 2 hodiny nabíjení
 • příslušenství: USB kabel, čtyři páry špuntů, vzpěry do ucha
 • rozměry: 9,8 × 58 × 6,2 mm
 • hmotnost: 13 g
AVmania.cz
Beyerdynamic Byron BTA   9

Beyerdynamic Byron BTA

Cena: 3800 Kč

 • konstrukce: intraaurální špuntová sluchátka uzavřené konstrukce
 • frekvenční rozsah: 10–25 000 Hz
 • přenos signálu: Bluetooth 4.2, SBC, aptX, AAC
 • funkce: ovládání přehrávače a telefonních hovorů
 • citlivost: 90 dB
 • baterie: až 7 hodin používání / cca 1,5 hodiny nabíjení
 • příslušenství: pouzdro, USB kabel, čtyři páry špuntů, vzpěry do ucha
 • rozměry: 8,9 × 56 × 5,6 mm
 • hmotnost: 12 g

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Test, Bluetooth, Beyerdynamic, Hudba

Určitě si přečtěte

Je libo průhledný televizor? Šetřete na Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

Je libo průhledný televizor? Šetřete na Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

14 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
XiaomiOLEDTelevizory
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

2 AVmania.cz, Marek Čech

AVmania.czMarek Čech
Filmy
22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

4 Marek Čech

Marek Čech
Filmy on-lineFilmy
30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

14 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

45 Marek Čech, Vojtěch Malý

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět