Bez výčitek: Michael B. Jordan jako bývalý U.S. Navy SEAL ve filmu podle knihy Toma Clancyho

5. března 2021
TWEET SDÍLET

Spisovatel sice zemřel v roce 2013, ale napsal desítky knih, nejslavnější je série Jack Ryan, která úspěšně i po jeho smrti dále žije díky dalším autorům. Jeho knihy posloužily jako inspirace a podklad pro počítačové hry (např. Splinter Cell, Rainbow Six) a samozřejmě i pro filmy a seriál Jack Ryan.

Nyní se chystá filmové zpracování slavné knihy Bez výčitek (Tom Clancy's Without Remorse). Práva k románu pro filmové zpracování prodal autor už v roce 1993, kdy kniha vyšla, nicméně zfilmování se dočkala až nyní. 

Klepněte pro větší obrázek

Hlavním hrdinou je bývalý příslušník jednotek SEAL John Kelly, který doufá, že bude mít už jen klid, aby se přenesl přes traumata, která si odnesl z války. Ale bohužel mu není dopřán, jeho žena padne za oběť nemilosrdné pomstě. V důsledku vývoje dalších událostí se z Johna Kellyho se stává specialista CIA John Clark (tuto postavu už známe z dalších filmů o Jacku Ryanovi), který je rozhodnut počínat si nemilosrdně a bez výčitek.

Hlavní postavu Johna Kellyho si zahraje známý Michael B. Jordan (Creed, Black Panther). O režii se postará Stefano Sollima (Sicario 2: Soldado), o scénář napsal zkušený Taylor Sheridan (Sicario: Nájemný vrahWind RiverSicario 2: Soldado), který má s tímto žánrem zkušenosti a umí ho velmi dobře.  

Film natočilo studio Paramount Pictures a měl mít původně premiéru 18. září 2020, kvůli COVIDu následoval odklad na 2. října 2020, pak na 26. únor 2021. Nakonec film půjde ven na Amazon Prime, a to 30. dubna 2021.

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy on-line, Amazon, Trailer