9
Fotogalerie

Bezdrátová platforma Philips Fidelio umožní kombinovat TV, bezdrátové repro i subwoofer. Lze tak vytvořit konfiguraci až 7.2.4

V rámci představení novinek společnost TP Vision (Philips) představila také novou prémiovou bezdrátovou AV platformu Philips Fidelio. Ta je založena na multiroom technologii DTS Play-Fi, která loni byla rozšířena o funkce DTS Play-Fi Home Theater.

Systém nabídne velkou variabilitu. Lze tak použít jednotlivé produkty, či je využít jako stereofonní pár, nechybí soundbar a subwoofer, lze tak vytvářet plnohodnotné AV systémy s více reproduktory, které vyplní zvukem celou místnost. Lze je samozřejmě kombinovat s kompatibilními TV Philips, zdrojem zvuku ale může být i jiné audiozařízení. K dispozici má tak být snadné a bezproblémové připojení a streamování mezi kompatibilními televizory, mobilními zařízeními, soundbary a reproduktory, umístěnými v celé domácnosti.

V řadě Fidelio letos Philips začne prodávat tři bezdrátové produkty – Fidelio FB1 soundbar, Fidelio FW1 subwoofer a Fidelio FS1 satelitní reproduktor. Všechny přijdou na trh v druhé polovině roku 2022.

Soundbar FB1

FB1-360-216frames-RGB.jpg

První v řadě má být soundbar Fidelio FB1. Nabídne 7.1.2 konfiguraci a podporu Dolby Atmos. Čelo s kovovou mřížkou ladí se vzhledem televizorů Philips. Soundbar bude osazen 15 měniči, celkový výkon Philips uvádí 310 W (RMS). Model FB1 má certifikaci IMAX Enhanced.

Každý z kanálů bude osazeny dvojicí středopásmových měničů umístěných po obou stranách výškového reproduktoru v uspořádání D'Appolito pro lepší sladění zvuku. Dva boční měniče, jeden na každém konci, se starají širší vykreslení prostoru, 3D Dolby Atmos kanál zajišťují dva speciální výškové měniče umístěné na horní straně, nechybí ani dva integrované subwoofery.

Bezdrátový subwoofer Fidelio FW1

FW1-RFT.jpg

Subwoofer FW1 bude osazeny velkým 8" měničem s dolním vyzařováním, o posílení basů se postarají dva velké pasivními zářiči umístěné po stranách (pracují "zády k sobě"). Zesilovač nabídne výkon 200 W (RMS).

Co se vzhledu týče, tak opět se bude kombinovat kůže Muirhead a dřevo, s horní částí z broušeného hliníku, která má designově ladit se soundbarem FB1. Nicméně  FW1 lze samozřejmě použít i jako samostatný subwoofer. A pokud budete chtít ještě razantnější basy, tak k subwooferu se dá jednoduše připojit i druhý reproduktor FW1.

Satelitní reproduktor Fidelio FS

FS1-360-216frames-RGB.jpg

Třetím, ale velmi důležitým produktem bude bezdrátový satelitní reproduktor Fidelio FS1. Má jít o univerzální třípásmový reproduktor, který lze použít jako samostatnou jednotku, v páru ve stereu nebo je lez využít jako satelitní reproduktory v systému 7.1.4 s reproduktory FB1 a FW1.

Výškový měnič má mířit vpřed, šikmo nahoru má být směrován středopásmový měnič, dolů pak basový měnič. Basy ještě mají posílit dva pasivní zářiče. Udávaný výkon jednoho satelitu je 60 W (RMS). Design modelu FS1 je sladěn se zbytkem systému Fidelio, má být ale také použitelný jako elegantní samostatný reproduktor. Zajímavostí jsou také vestavěné LED osvětlení Ambiligt, které spolupracuje s televizory Philips Ambilight.

Oficiální ceny pro ČR zatím nejsou známé, předběžně pro EU se mluví o cenách 800 Euro za soundbar Fidelio FB1, subwoofer má stát 500 Euro a reproduktor Fidelio FS1 má mít cenu 300 Euro.

Zdroj: Philips, alpha-audio.net

Určitě si přečtěte

Články odjinud