Juraj
20. května 2022 • 14:14

Pisete ze:
"V levné mušli je pak zabudovaný mikrofon pro vyřizování hovorů, ovládání je tlačítkové."
A draha musla je bez mikrofonu a tlacitok?

D
20. května 2022 • 17:49

A není lepší jen slušně upozornit na chybu v textu než takhle zbytečně rýt?

Sungmas
20. května 2022 • 14:00

To je zas jednou článek :tleskani. Přesný zvuk, "studiový" zvuk..... a BT kodeky AAC a SBC :tleskani Jak todle jako de dohromady to ví asi jen tvůrce těchhle pí ár nesmyslů.A jen tak mimochodem, kdo mi tu řekne jak zní "studiový zvuk" a jak zní "nestudiový zvuk" a v čem se tyhle dva zvuky od sebe liší?

Akademik CZ
21. května 2022 • 11:51

jo kliknul jsem na to protože spojení slov.. levná sluchátka (to za 89€ rozhodně jsou), Bluetooth a studiový zvuk mě připadá jako neslučitelný (ať si akždý pod studiovým zvukem představuje cokoliv)

malvino
21. května 2022 • 20:34

Tož on se k nim nechá připojit i standardní kabel. Ale i tak bych to na tu studiovou kvalitu moc neviděl.

Sungmas
21. května 2022 • 21:16

Koupit si bezdrátový sluchátka a pak je poslouchat přes kabel jaksi nedává smysl. To je jaksi neekonomický.
Ale zase, jaká "studiová kvalita zvuku," co to je, jak má jako "studiová kvalita" znít? A když máme "studiovou kvalitu," tak musí být i nestudiová kvalita a ta zase tedy zní jak? Pořád tohle označení "studiová kvalita" někdo používá, ale nikdo neumí říct co to je.

martas38
22. května 2022 • 0:32

Osobně si představuju studiový zvuk jako rovný, přesný, neutrální a pro velkou část posluchačstva neatraktivní, nudný. S BT mně to ovšem taky nejde dohromady, obzvláště pokud se jedná o AAC a SBC kodeky.
Za klasického zástupce studiového zvuku pokládám např. AKG K701.

Sungmas
22. května 2022 • 0:53

Takže studiový nahrávky, neboli všechny nahrávky, by zní "rovně," "přesně," "neutrálně," neatraktivně a nudně, tedy jako K701?
Zaprvé - ne, studiovej zvuk nezní "rovně," "přesně," "neutrálně," neatraktivně a nudně, to by takový musely bejt všechny nahrávky a to nejsou. Zkusí tedy tipout ještě někdo další co je to ten "studiovej zvuk"?
A zadruhé - že by zrovna K701 hrály přesně, rovně a neutrálně vůbec nelze říct, bez basů a k tomu s přepálenýma středama a výškama, tedy uřvaně jak pra**, to jo (i když dostanou skvělej zesilovač, tak pořád nebasujou), to už je jejich definice. Nicméně s jakože "definicí" toho co je to studiovej zvuk to nemá společnýho nic.

martas38
22. května 2022 • 21:51

Pokud je něco označené jako studiové (sluchátka, repro), tak to považuju za náčiní používané techniky ve studiích. A s výsledným zvukem, který dotyční odborníci pomocí tohoto nářadí tvoří to nemá nic společného. Takže jo, je tam málo basů, hodně středů, výšek, velice světlý zvuk. Nic pro většinu běžných smrtelníků. Ostatně i aktivní repro značené jako studiové monitory mají takový zvuk. Málo basů. výraznější středy a výšky, rozhodně to není líbivý zvuk do V, či křivka Harman target. Koneckonců jedny z nejoblíbenějších modelů sluchátek používaných studiovými techniky jsou právě zmíněné K701, nebo Beyerdynamic DT880. Čili sluchátka s takovým zvukem o jakém se bavíme.
Pravda z počátku jsem se vyjádřil nepřesně, nic jako studiový zvuk neexistuje. Studiová sluchátka a monitory ovšem existují a výrobci, či prodejci se s tímto označením rádi chvástají. Ale řekl bych, že se takový zvuk větší části posluchačů spíš nelíbí. Mně určitě ne.

Sungmas
23. května 2022 • 8:15

No konečně taky někdo, jasněže nic jako studiovej zvuk neexistuje, to je jen internetovej blud. Každá studiová nahrávka zní jinak, takže je jasný, že nic jako studiovej zvuk není a neexistuje.
A z toho vyplývá i to, že studiová technika taky není definovaná tím jakej má zvuk. Vždyše koukni všude po webu, u kolika repro a suchátek je napsáno "studiová"? To ani nespočítáš, ale každý hrajou jinak, tak jakej studiovej zvuk. To jsou všechno jen představy hifistů, nedělej si iluze, že ve studiích to funguje tak jak si hifisti vydojmujou na webu. V různých studiích se používají různý sluchátka a repro, ale oni tam zvuk do nich ládujou přes nejrůznější ekvalizéry, mixpulty atd., takže ten zvuk kterej oni slyší z daných sluchátek/repro ve studiu je úplně jinej než zvuk, kterej slyšíš z těch samejch sluchátek/repro ty doma i když si koupíš úplně ty stejný suchátka/repro jaký mají někde v tom jednom daným v tom studiu. Takže ano, "studiový zvuk" je jen blud a nesmysl a nic víc, to je přesně ono. Proto je nesmyslnej i tenhle název článku, respektive článek samotnej, je to jen blábol. Ty sluchátka nemůžou slibovat a přinášet posluchačům "studiový zvuk," protože nic jako "studiový zvuk" prostě a jednoduše není a neexistuje, a je snad jasný, že žádný sluchátka nemůžou slibovat a přinášet posluchačům něco co neexistuje a nikdy neexistovalo.

MrMysak
22. května 2022 • 22:08

Jen dotaz zpozdeni na BT5 je tak minimalni, ze z principu je pro cloveka neslysitelne. Jiz jsem se zucastnil nejednoho zesmesneni audiofila, s osciloskopem :-D

martas38
22. května 2022 • 22:21

To zpoždění nezpůsobuje jen BT přenos. Dělá to i hodně poměrně drahých DACů a DAPů připojených k PC přes USB, na filmy je to pak nepoužitelné, protože ta prodleva se neustále zvětšuje, takže nejde kompenzovat.

Určitě si přečtěte

Články odjinud