Bezdrátová sluchátka Yamaha YH-L700A kromě ANC mají nabídnout 3D zvuk

15. července 2021
TWEET SDÍLET

Prémiových uzavřených sluchátek s aktivním potlačením hluku je mnoho, a tak v nejvyšší třídě se výrobci snaží přidávat další funkce. Touto cestou jde novinka, bezdrátová sluchátka Yamaha YH-L700A.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídne funkci 3D Sound Field, které simuluje různá prostředí a dokáže z klasického sterea vytvořit prostorový zvuk. Je zde několik režimů pro sledování videa (Cinema, Drama a Music) i pro hudbu (Audio Room, Background Music, Outdoor Live, Concert Hal). Režimy se nastavují přes aplikaci pro Android a iOS. Nemá ale chybět ani snímání směru natočení hlavy, takže subjektivně má zvuk jít z jednoho směru, tj. kde je umístěno poslouchané zařízení. 

Klepněte pro větší obrázek

Další funkce, které Yamaha nabízí, je Listening Optimizer (zajišťuje optimální zvuk dle usazení sluchátek) a Listening Care. Ta má zajistit, aby i při nižší úrovni hlasitosti posluchač slyšel dobře všechny frekvence a dostal plný zvuk, bez ohledu na nastavenou úroveň. Samozřejmostí je Advanced ANC, tedy pokročilé aktivní potlačení hluku. 

Klepněte pro větší obrázek

Výdrž na jedno nabití se zapnutým ANC má být 34 hodin, pokud si zapnete 3D Sound Field, tak se ale smrskne na 11 hodin. Bluetooth je ve verzi 5.0, podporovány jsou kodeky AAC, aptX Adaptive a SBC, nechybí možnost připojení kabelem. Měnič má průmět 40mm, udávaný frekvenční rozsah je 8 Hz až 40 000 Hz, při propojení kabelem tak výrobce udává podporu Hi-Res Audia. Podpora hlasových asistentů Siri a Google Asisstant je samozřejmostí. 

Cena novinky Yamaha YH-L700A pro Evropu má být 525 Euro, což je zhruba 13 500 Kč.

Zdroj: Yamahagsmarena.com

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, Bluetooth, aptX, Yamaha, Sluchátka na Heureka.cz