5
Fotogalerie

Bezdrátové multiroom reproduktory druhé generace IKEA Symfonisk prošly menším vylepšením

Reproduktory IKEA Symfonisk jsou jednou z nejlevnějších cest, pokud si chcete doma vytvořit multiroom systém. A vzhledem k tomu, že patří do systému Sonos, tak Symfonisk lze snadno kombinovat i s dražšími originálními produkty Sonos – například je lze použít jako dobré bezdrátové zadní efektové bedny.

2004864900.jpg

IKEA uvedla na trh druhou generaci regálového reproduktoru Symfonisk, který byl vyroben ve spolupráci se společností Sonos. Jednou viditelnou změnou je, že druhá generace má jinak umístěná tlačítka, což by mělo usnadnit ovládání. Dále se k novému reproduktoru IKEA bude dodávat delší napájecí kabel – má 2 m, nikoliv stávajících 1,5 m. 

Další změny jsou už neviditelné. Snížila se spotřeba v pohotovostním režimu (2,55 W kleslo na 2,05 W), dále modely 2. generace mají vylepšený hardware, kdy by měly mít rychlejší procesor a větší paměť. Což může být důležité u dalších updatů softwaru. 

Druhá generace nebyla oficiálně oznámena, ale verzi reproduktoru Gen 2 lze nalézt na nizozemských webových stránkách IKEA v bílé a černé variantě. Nové reproduktory Symfonisk mají číslo E1922, první generace z roku 2019 má číslo E1801. WiFi je stále dvojpásmové 2,4 GHz i 5 GHz, ale ne pouze v pásmu 5 GHz, obě generace repro lze bez problémů kombinovat.

Je pravděpodobné, že nová generace tu první nahradí bez oficiálního oznámení, cena v zahraničí je stejná jako dříve – tedy 99 Euro.

Zdroj: IKEA, WhatHIFI

Určitě si přečtěte

Články odjinud