Bezdrátový gramofon pro Sonos? Victrola Stream Carbon to umí, od Sonosu získal certifikaci

16. února 2023
TWEET SDÍLET

Sonos patří mezi nejpoužívanější systémy typu multiroom. Pokud byste si ale chtěli bezdrátově streamovat také hudbu z letité sbírky vinylů, pravděpodobně zjistíte, že to není až tak jednoduché.

Jasně, můžete připojit gramofon k některému z reproduktorů, ovšem při kabelem se ztrácí výhoda plně bezdrátového ozvučení. Ostatně i Sonosem doporučený gramofon Pro-Ject T1 se připojuje kabelem a zaplatíte za něj kolem 450 dolarů.

S řešením přišel výrobce Victrola, který dodává levné gramofony s reproduktorem například do sítě prodejen Walmart. Nyní uvedl model Stream Carbon, který byl připraven přímo ve spolupráci se Sonosem. Prošel řadou testů a získal certifikaci „Works with Sonos“.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Gramofon je dvourychlostní, poháněný řemenicí a silikonový talíř hravě přehraje desky 33 i 45. Osazena je jehla Ortofon 2M Red na karbonové přenosce. Základem je pak hliníkové šasi. Po připojení do sítě je otočnému ovladači přiřazeno ovládaní hlasitosti celého multiroom systému. Zadní stěna nabídne i konektory cinch pro připojení k jakýmkoli jiným reproduktorům.

Ačkoli byl gramofon představen již na sklonku loňského roku, na evropský trh míří teprve nyní a bude v prodeji začátkem března. V USA za gramofon Victrola Stream Carbon zaplatíte 800 dolarů, u nás to vypadá na cenu mezi 20 a 25 000 korunami.


Nejoblíbenější reproduktory Sonos

Sonos Five Sonos Five
nabízí 19 obchodů za ceny od 11 903 Kč
Porovnat ceny
Sonos Play:1 Sonos Play:1
nabízí 1 obchod za ceny od 1 785 Kč
Porovnat ceny
Sonos Set Arc + 2x Era 100 + Sub Sonos Set Arc + 2x Era 100 + Sub
nabízí 1 obchod za ceny od 53 490 Kč
Porovnat ceny
Sonos Era 100 Pair Sonos Era 100 Pair
nabízí 1 obchod za ceny od 12 490 Kč
Porovnat ceny
Sonos Sonance In-Ceiling Sonos Sonance In-Ceiling
nabízí 7 obchodů za ceny od 16 626 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené reproduktory Sonos

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , ,