14
Fotogalerie

Bezdrátový reproduktor Sony SRS-XV800 má ozvučit párty a postarat se o světelné efekty, případně pořádně oživit sledování TV

Blíží se léto, a tak Sony přidala do své nabídky i nový výkonný party reproduktor SRS-XV800, což je menší a především levnější bratříček největšího modelu Sony SRS-XV900.

Podobně jako větší model i tento má všesměrový zvuk Party Sound, který má „šířit silný zvuk do každého koutu místnosti“. O to se stará hned pět výškových měničů – tři v přední a dva zadní části reproduktoru. Pořádné basy mají zajistit dva obdélníkové měniče Sony X-Balanced o velikosti 17 x 17 cm. Obdélníková membrána má nejen maximalizovat plochu membrány reproduktoru, ale také zvýšit akustický tlak basů, a to při celkovém menším zkreslení. 

SRS-XV800_phantom-Large.jpg

Basy lze posílit pro Sony již tradiční funkcí Mega Bass, o vylepšení zvuku se stará DSEE, doladit se dá i za pomocí ekvalizéru. Co se výdrže vestavěné baterie týče, tak je 25 hodin provozu, pro bezdrátové připojení slouží Bluetooth 5.2 s podporou kodeků LDAC, AAC a SBC. Podporovány jsou i funkce Stereo Pair a Party Connect pro propojení více reproduktorů. K dispozici je ale i klasický analogový vstup, či USB. Nesmí samozřejmě ale chybět ani dva vstupy pro mikrofony či kytaru. 

SRS-XV800_rear_interface-Large.jpg

Reproduktor podle Sony lze využít také při sledování televizoru, kromě Bluetooth lze využít i digitální optický vstup. Dle výrobce „získáte tak reálný zvuk, že budete mít pocit, jako byste vstoupili do světa na obrazovce.“

Model SRS-XV800 je vybaven kolečky a rukojetí, které umožní dovézt reproduktor až na party. A protože se samozřejmě zábava může trochu „rozjet“, tak aby repro bez problémů přežilo, tak má odolnosti proti prachu a vodě dle IPX 4 (když tedy stojí, po položení Sony uvádí IPX2).


Nejoblíbenější BT reproduktory Sony

Sony SRS-XB100
Sony SRS-XB100
nabízí 58 obchodů za ceny od 1 077 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XG300
Sony SRS-XG300
nabízí 41 obchodů za ceny od 4 488 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XB23
Sony SRS-XB23
nabízí 32 obchodů za ceny od 1 690 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XP500
Sony SRS-XP500
nabízí 23 obchodů za ceny od 5 990 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XB13
Sony SRS-XB13
nabízí 28 obchodů za ceny od 749 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené BT reproduktory Sony


A aby to nebylo málo, tak reproduktor má také nepřímé osvětlení a vytváří ambientní světlo – při přehrávání hudby se světla automaticky synchronizují s rytmem hudby. Pomocí aplikace pak můžete vybírat seznamy skladeb, měnit vzory osvětlení a režimy zvuku. Další nabídne možnost vytváření seznamu skladeb, funkci karaoke včetně funkcí Voice Changer a Echo, nechybí ani funkce DJ, jejíž pomocí můžete přidávat zvukové efekty.

Párty reproduktor SRS-XV800 se začne prodávat během května 2023, oficiální cena je 19 990 Kč.

Zdroj: Sony

 
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud