Bič na sdíleče jde do Česka. Netflix si za každou domácnost navíc řekne o 79 Kč

24. května 2023
TWEET SDÍLET

Netflix včera oznámil konec bezplatného sdílení účtů v USA. Zkušenosti lidí na Twitteru ale ukazují, že nový program míří také do Británie a dalších zemí. Včetně Česka.

Firma sice ještě e-mailem neinformovala uživatele, avšak do nastavení účtů přibyly nové položky týkající se sdílení a nastavení výchozí domácnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Za každou domácnost navíc bude Netflix požadovat 79 Kč. U středního tarifu Standard lze takto přidat jednu extra domácnost, u nejvyššího Premium pak dvě. Platí vždy ten, na kterého je účet registrovaný.

Klepněte pro větší obrázek

Kdy přesně začne Netflix novou politiku aplikovat, zatím není jasné. Změna si žádá úpravu podmínek a bez explicitního oznámení a souhlasu jej zatím zavést nemůže.

Klepněte pro větší obrázekV nově přidané sekci se správou zařízení lze vidět, kdo a na čem sdílený Netflix využívá

V nápovědě ke sdílení uvádí bližší detaily a vymezuje práva výchozí a extra domácnosti. U těch „přílepků“ například platí, že mohou sledovat pouze jeden souběžný stream. Ve druhé domácnosti tak nelze najednou pustit video na TV a zároveň na počítači či mobilu. To může jen hlavní domácnost.

Oživeno: Informační e-maily už Netflix posílá i českým uživatelům, jen v tom není důsledný a řeší to postupně. Mně osobně zatím nepřišel, ale kolegyni Markétě (resp. jejímu manželovi) zpráva přišla včera večer.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Netflix, Filmy on-line