Bič na sdíleče jde do Česka. Netflix si za každou domácnost navíc řekne o 79 Kč

Bič na sdíleče jde do Česka. Netflix si za každou domácnost navíc řekne o 79 Kč

Netflix včera oznámil konec bezplatného sdílení účtů v USA. Zkušenosti lidí na Twitteru ale ukazují, že nový program míří také do Británie a dalších zemí. Včetně Česka.

Firma sice ještě e-mailem neinformovala uživatele, avšak do nastavení účtů přibyly nové položky týkající se sdílení a nastavení výchozí domácnosti.

image.png

Za každou domácnost navíc bude Netflix požadovat 79 Kč. U středního tarifu Standard lze takto přidat jednu extra domácnost, u nejvyššího Premium pak dvě. Platí vždy ten, na kterého je účet registrovaný.

image.png

Kdy přesně začne Netflix novou politiku aplikovat, zatím není jasné. Změna si žádá úpravu podmínek a bez explicitního oznámení a souhlasu jej zatím zavést nemůže.

image.pngV nově přidané sekci se správou zařízení lze vidět, kdo a na čem sdílený Netflix využívá

V nápovědě ke sdílení uvádí bližší detaily a vymezuje práva výchozí a extra domácnosti. U těch „přílepků“ například platí, že mohou sledovat pouze jeden souběžný stream. Ve druhé domácnosti tak nelze najednou pustit video na TV a zároveň na počítači či mobilu. To může jen hlavní domácnost.

Oživeno: Informační e-maily už Netflix posílá i českým uživatelům, jen v tom není důsledný a řeší to postupně. Mně osobně zatím nepřišel, ale kolegyni Markétě (resp. jejímu manželovi) zpráva přišla včera večer.

1.jpeg2.jpeg

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud