Blu-ray v úspěšně překonává DVD

7. ledna 2009
TWEET SDÍLET

 Zatímco se během prvních dvou let prodalo 1,2 milionu DVD přehrávačů, Blu-ray úspěšně už překonal hranici 2,5 milionu a to nepočítáme PS3 se zabudovanou Blu-ray mechanikou (zhruba 8 milionů prodaných kusů). Koncem roku 2008 cena BD přehrávačů v USA klesla na 199 USD (4 000 Kč), což značně pomohlo. Přestávají být považovány za luxusní zboží, a tak i přes aktuální ekonomickou krizi se Blu-ray přehrávače stále úspěšně prodávají.

Abychom zůstali v Evropě, tak zde se zatím prodalo 6,5 milionů filmů ve vysokém rozlišení na BD nosiči, v roce 2008 byl nárůst prodejů BD filmů 320 %. V naší republice je to ovšem trochu jiné, a tak Blu-ray přehrávače zůstávají i vzhledem k vyšší cenám Blu-ray filmů záležitostí náročnějších diváků, kteří chtějí vysokou kvalitu obrazu. Navíc je obecně známým faktem, že se u nás DVD masově rozšířilo teprve v důsledku rozšíření nelegálně kopírovaných DVD filmů a možnosti DVD filmy vypalovat.

Klepněte pro větší obrázek 

Zdroj: dvdfile

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík