11
Fotogalerie

Bluetooth reproduktor Beyerdynamic Space má být ideální nejen na poslech hudby, ale i pro pracovní hovory

Nový bezdrátový reproduktor Beyerdynamic Space označuje výrobce jako „osobní“. Má totiž kombinovat možnost využití ve volném čase, tak i pro pracovní účely. Jak? 

PIC_SPACE_21-11_Aquamarine-Backround-White-LIGHTRING_v1_01.jpg

Beyerdynamic v novém reproduktoru má být vyladěný nejen na poslech hudby, ale na rozdíl od většiny přenosných repro, se výrobce profesionální zvukové techniky zaměřil i na mikrofony a kvalitu přenášeného zvuku. Díky tomu má být vhodný nejen pro vyřizování telefonů, ale také pro pracovní konferenční hovory

PIC_SPACE_22-02_Explosion-Animation-Aquamarine_v1.jpg

Pro snímání lidského hlasu jsou zde rovnou čtyři mikrofony mířící do čtyř stran. Technologie 360° Smart Mic se stará nejen o kvalitní snímání hlasu, ale také o potlačení hluku okolí. Automaticky detekuje až šest různých hlasů a utlumí nežádoucí ozvěnu, či zpětnou vazbu.

beyerdynamic-SPACE-Startseite-Unternehmen-S.jpg

Navíc automaticky má nastavit optimální hlasitost snímání hlasů, aby byly dobře srozumitelné, samozřejmostí je, že všem umožní účastnit se hovoru bez výpadků a chyb. Reproduktor je oficiálně certifikován pro Zoom a je 100 % kompatibilní s Microsoft Teams. Podpora hlasových asistentů Siri a Google Assistant samozřejmě nechybí také. 

Co se zvuku týče, tak o ten se stará 1,5" měnič doplněný dvojicí pasivních zářičů pro posílení basů. Dle účelu využití reproduktor automaticky přepíná mezi hlasovým a hudebním režimem. V prvním případě potlačí nežádoucí frekvence a zvýší srozumitelnost hlasu, v druhém má naopak vyladit zvuk tak, aby podání hudby bylo plné, dynamické, hlasité, ale čisté. Udávaný frekvenční rozsah je 90 Hz až 15 000 Hz v tolerančním pásmu 10 dB, výkon je 5 W.

PIC_SPACE_21-11_Nordic-Grey-detail-LED_v2.jpg

Udávaný výdrž na jedno nabití je 20 hodin, přes USB-C se nabijí 2,5 hodiny. Vzhledem k předpokládanému účelu využití i pro profesionální účely Space lze připojit nejen přes Bluetooth 5.0, ale také přímo kabelem přes USB-A. Párování dvou pro stereoposlech je samozřejmostí. 

Ovládání přes horní panel poskytuje přístup k nejdůležitějším funkcím, kontrolní LED diody lze vypnout. Zajímavostí je, že Beyerdynamic počítá s možností výměny baterie, i dalších komponentů. 

Reproduktor Beyerdynamic Space se bude vyrábět ve třech barvách, oficiální cena je 179 Euro. 

Zdroj: Beyerdynamic

Určitě si přečtěte

Články odjinud