Bluetooth reproduktor Beyerdynamic Space má být ideální nejen na poslech hudby, ale i pro pracovní hovory

4. března 2022
TWEET SDÍLET

Nový bezdrátový reproduktor Beyerdynamic Space označuje výrobce jako „osobní“. Má totiž kombinovat možnost využití ve volném čase, tak i pro pracovní účely. Jak? 

Klepněte pro větší obrázek

Beyerdynamic v novém reproduktoru má být vyladěný nejen na poslech hudby, ale na rozdíl od většiny přenosných repro, se výrobce profesionální zvukové techniky zaměřil i na mikrofony a kvalitu přenášeného zvuku. Díky tomu má být vhodný nejen pro vyřizování telefonů, ale také pro pracovní konferenční hovory

Klepněte pro větší obrázek

Pro snímání lidského hlasu jsou zde rovnou čtyři mikrofony mířící do čtyř stran. Technologie 360° Smart Mic se stará nejen o kvalitní snímání hlasu, ale také o potlačení hluku okolí. Automaticky detekuje až šest různých hlasů a utlumí nežádoucí ozvěnu, či zpětnou vazbu.

Klepněte pro větší obrázek

Navíc automaticky má nastavit optimální hlasitost snímání hlasů, aby byly dobře srozumitelné, samozřejmostí je, že všem umožní účastnit se hovoru bez výpadků a chyb. Reproduktor je oficiálně certifikován pro Zoom a je 100 % kompatibilní s Microsoft Teams. Podpora hlasových asistentů Siri a Google Assistant samozřejmě nechybí také. 

Co se zvuku týče, tak o ten se stará 1,5" měnič doplněný dvojicí pasivních zářičů pro posílení basů. Dle účelu využití reproduktor automaticky přepíná mezi hlasovým a hudebním režimem. V prvním případě potlačí nežádoucí frekvence a zvýší srozumitelnost hlasu, v druhém má naopak vyladit zvuk tak, aby podání hudby bylo plné, dynamické, hlasité, ale čisté. Udávaný frekvenční rozsah je 90 Hz až 15 000 Hz v tolerančním pásmu 10 dB, výkon je 5 W.

Klepněte pro větší obrázek

Udávaný výdrž na jedno nabití je 20 hodin, přes USB-C se nabijí 2,5 hodiny. Vzhledem k předpokládanému účelu využití i pro profesionální účely Space lze připojit nejen přes Bluetooth 5.0, ale také přímo kabelem přes USB-A. Párování dvou pro stereoposlech je samozřejmostí. 

Ovládání přes horní panel poskytuje přístup k nejdůležitějším funkcím, kontrolní LED diody lze vypnout. Zajímavostí je, že Beyerdynamic počítá s možností výměny baterie, i dalších komponentů. 

Reproduktor Beyerdynamic Space se bude vyrábět ve třech barvách, oficiální cena je 179 Euro. 

Zdroj: Beyerdynamic

Témata článku: Bluetooth, Bluetooth reproduktor, Beyerdynamic