B&O A1: druhá generace skvělého Bluetooth reproduktoru je tu, jako první nabídne Alexu

14. května 2020
TWEET SDÍLET

Dánský Bang & Olufsen vyrábí bezdrátový reproduktor B&O Beosound A1 už čtvrtým rokem, po zvukové stránce jde o jeden z nejlepších malých Bluetooth reproduktorů. Nyní přichází druhá generace, která nahradí první – bude se jmenovat stejně, tedy B&O Beosound A1, odlišovat ji bude označení "2nd Gen". 

Jako první na světě má hlasovou asistenci Alexa, ač reproduktor nemá síťové připojení přes WiFi, ale přes pouze Bluetooth. Jak to funguje? Jednoduše. Beosound A1 bude využívat Bluetooth připojení ke smartphonu pro přístup k síťovým službám, bez telefonu Alexa tedy nefunguje. Během prvního nastavení uživatel aktivuje připojení k službě a je hotovo. 

B&O Beosound A1 potkalo celkem dost vylepšení. Zajímavé je, že Bang & Olufsen uvádí výdrž 3000 mAh baterie velmi seriózně dle hlasitosti – při 55 dB vydrží fantastických 43 hodin, na 70 dB dá stále skvělých 18 hodin, pokud nastavíte hlasitost na maximum, tak po 3 hodinách bude vybito. Nabíjí se přes USB-C 2,5 hodiny. 

Klepněte pro větší obrázek

Zesilovač třídy D má výkon 2x 30 W, napájí basový a výškový měnič. Maximální hlasitost výrobce uvádí 92 db/1m. Frekvenční rozsah je 55 Hz až 20 000 Hz. Zvuk se dá upravit - k dipozici je pět ekvalizačních předvoleb nastavitelných přes aplikaci v telefonu. Pro telefonní hovory a Alexu jsou zde tři zabudované mikrofony. 

Pro připojení se využívá Bluetooth 5.1, kodeky jsou podporovány AAC, adaptivní aptX a samozřejmě SBC. A1 podporuje i multipoint, tedy současné připojení k dvěma zařízením. A samozřejmě jeden A1 reproduktor lze spárovat také s dalším, pak dostanete stereo zvuk. Potěší konstrukce odolná proti vodě i prachu, má certifikaci IP 67.

Oficiální cena za nový B&O Beosound A1 (2nd Gen) je 250 Euro. 

Zdroj: www.bang-olufsen.com

Témata článku: Novinky, Bluetooth, Bluetooth reproduktor, Bang & Olufsen, Alexa

Určitě si přečtěte

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

1 Marek Čech

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

6 Marek Čech