B&O A1: druhá generace skvělého Bluetooth reproduktoru je tu, jako první nabídne Alexu

14. května 2020
TWEET SDÍLET

Dánský Bang & Olufsen vyrábí bezdrátový reproduktor B&O Beosound A1 už čtvrtým rokem, po zvukové stránce jde o jeden z nejlepších malých Bluetooth reproduktorů. Nyní přichází druhá generace, která nahradí první – bude se jmenovat stejně, tedy B&O Beosound A1, odlišovat ji bude označení "2nd Gen". 

Jako první na světě má hlasovou asistenci Alexa, ač reproduktor nemá síťové připojení přes WiFi, ale přes pouze Bluetooth. Jak to funguje? Jednoduše. Beosound A1 bude využívat Bluetooth připojení ke smartphonu pro přístup k síťovým službám, bez telefonu Alexa tedy nefunguje. Během prvního nastavení uživatel aktivuje připojení k službě a je hotovo. 

B&O Beosound A1 potkalo celkem dost vylepšení. Zajímavé je, že Bang & Olufsen uvádí výdrž 3000 mAh baterie velmi seriózně dle hlasitosti – při 55 dB vydrží fantastických 43 hodin, na 70 dB dá stále skvělých 18 hodin, pokud nastavíte hlasitost na maximum, tak po 3 hodinách bude vybito. Nabíjí se přes USB-C 2,5 hodiny. 

Klepněte pro větší obrázek

Zesilovač třídy D má výkon 2x 30 W, napájí basový a výškový měnič. Maximální hlasitost výrobce uvádí 92 db/1m. Frekvenční rozsah je 55 Hz až 20 000 Hz. Zvuk se dá upravit - k dipozici je pět ekvalizačních předvoleb nastavitelných přes aplikaci v telefonu. Pro telefonní hovory a Alexu jsou zde tři zabudované mikrofony. 

Pro připojení se využívá Bluetooth 5.1, kodeky jsou podporovány AAC, adaptivní aptX a samozřejmě SBC. A1 podporuje i multipoint, tedy současné připojení k dvěma zařízením. A samozřejmě jeden A1 reproduktor lze spárovat také s dalším, pak dostanete stereo zvuk. Potěší konstrukce odolná proti vodě i prachu, má certifikaci IP 67.

Oficiální cena za nový B&O Beosound A1 (2nd Gen) je 250 Euro. 

Zdroj: www.bang-olufsen.com

Témata článku: Novinky, Bluetooth, Bluetooth reproduktor, Bang & Olufsen, Alexa

Určitě si přečtěte

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

14 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

59 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Je libo průhledný televizor? Šetřete na Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

Je libo průhledný televizor? Šetřete na Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

14 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
XiaomiOLEDTelevizory
EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

Které reproduktory, subwoofer či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani soundbary.

6 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA