Bang & Olufsen Beoplay A1:  Cenou za design a kompaktnost jsou hůře viditelná tlačítka. Dlouhá výdrž, skvělé zpracování a kvalitní materiály zabodují u každého. U A1 dostanete přesně to, co B&O umí – zábavný, dobrý, hutný a přitom kvalitní zvuk.

Bang & Olufsen Beoplay A1: Cenou za design a kompaktnost jsou hůře viditelná tlačítka. Dlouhá výdrž, skvělé zpracování a kvalitní materiály zabodují u každého. U A1 dostanete přesně to, co B&O umí – zábavný, dobrý, hutný a přitom kvalitní zvuk.

 Bang & Olufsen Beoplay A1:  Zvuk je energický, reproduktor zvládá naprosto každý styl, umí překvapivě hrát hlasitě a zároveň čistě. 

Bang & Olufsen Beoplay A1: Zvuk je energický, reproduktor zvládá naprosto každý styl, umí překvapivě hrát hlasitě a zároveň čistě. 

 Bang & Olufsen Beoplay A1 (5 200 Kč):  Vítěz srovnávacího testu dražších Bluetooth reproduktorů. Je skvěle přenosný, snese i hrubší zacházení, má výborný prostorový zvuk, takže nezáleží na tom, kam ho pověsíte. 

Bang & Olufsen Beoplay A1 (5 200 Kč): Vítěz srovnávacího testu dražších Bluetooth reproduktorů. Je skvěle přenosný, snese i hrubší zacházení, má výborný prostorový zvuk, takže nezáleží na tom, kam ho pověsíte. 

 Bang & Olufsen Beoplay A1:  Zvuk je energický, reproduktor zvládá naprosto každý styl, umí překvapivě hrát hlasitě a zároveň čistě. 
 Bang & Olufsen Beoplay A1 (5 200 Kč):  Vítěz srovnávacího testu dražších Bluetooth reproduktorů. Je skvěle přenosný, snese i hrubší zacházení, má výborný prostorový zvuk, takže nezáleží na tom, kam ho pověsíte. 
12
Fotogalerie

B&O BeoPlay A1: luxusní BT reproduktor na cesty [recenze]

Dánský Bang & Olufsen patří mezi prémiové a luxusní značky. Pokud si chcete tohoto luxusu dopřát, vyzkoušejte nejlevnější bezdrátový reproduktor této značky – BeoPlay A1.

Loni jsme si v testu přenosného reproduktoru Bang & Olufsen Beoplay A2 ověřili, že přes vyšší cenu zkrátka dánský výrobce „umí“. Nový bezdrátový reproduktor nese označení BeoPlay A1 a je menší a levnější.

a1_introduction_s1.jpg

Cena 6 799 Kč nepatří určitě mezi nízké, ale proti BeoPlay A2 za necelých 12 000 Kč je cena podstatně zajímavější.

P7130024.JPG P7130018.JPG

Odolný a luxusní

Novinka připomíná větší, oblý puk, nebo také kouřový stropní detektor. Průměr (13,3 cm) je menší než výška 5“ mobilu, s váhou 600 gramů jde o velmi jednoduše přenosné zařízení. Na boku je tradiční odolný, kožený popruh pro zavěšení na ruku či na háček, nechybí firemní logo B&O. Nenajdete zde žádný šroubek, vše hladce lícuje, plasty jsou velmi kvalitní a hliníkový odolný vrch působí dojmem luxusu.

Ovládací prvky hlasitosti či párování na bocích nejsou dotekové, ale jde o tlačítka skrytá pod pružným plastem, takže je omylem nestisknete. USB-C vstup slouží pro nabíjení, najdete zde i běžný analogový vstup 3,5mm jack. Nechybí zde ani mikrofon pro vyřizování hovorů (ten u dražšího A2 překvapivě nenajdete).

P7130016.JPGP7130017.JPG 

Udávaný výkon je překvapivých 2x 30 W, špičkově dokonce výrobce uvádí 2x 140 W. Frekvenční rozsah je od 60 Hz do 24 000 Hz. Systém je dvoupásmový, kromě 20mm výškového měniče je uvnitř i poměrně velký, 9cm basový měnič. Baterie vydrží překvapivých 24 hodin reprodukce, nabíjení trvá 2,5 hodiny, takže o víkendový výlet vydrží na jedno nabití naprosto bez problémů. Bluetooth je zde ve verzi 4.2.

¨P7130019.JPG

Do smartphonu si můžete nainstalovat firemní aplikaci Beoplay, která nabízí spárování dvou reproduktorů A1 a jejich konfiguraci pro stereo – každý bude hrát jeden kanál.

Screenshot_2016-07-14-14-16-03.pngScreenshot_2016-07-14-14-16-09.pngScreenshot_2016-07-14-14-16-26.pngScreenshot_2016-07-14-14-16-50.png

Další zajímavou funkcí je pak úprava zvuku, ten si vyberete buď z několika přednastavených režimů, nebo si sami plynule volíte jednoduchým tažením prstu mezi zvukem teplejším, zajímavějším, klidnějším a jasnějším. Jednoduché a přehledné.

Překvapivě hlasitý a dobrý

Na první poslech u A1 budete překvapení mohutností a hlasitostí zvuku. Stejně jako překvapivě kvalitní a bohatou reprodukcí basů. Prezentace je pevná, solidní, energická, vokály působí čistě, u akustických skladeb zní kytara velmi přirozeně. Zvuk není směrový, velmi příjemně dokáže zaplnit místnost, čistě a hlasitě zní i venku. Lehký náznak agresivity zvuk získává až při nejvyšší hlasitosti, nicméně i tu tento „drobek“ zvládá s překvapivým nadhledem.

P7130021.JPG

Populární a taneční hudba je to pravé krmivo, agresivnějšímu rocku může chybět trocha energie a jiskry. Po chvíli poslechu možná zjistíte, že vyvážený zvuk se bohatý a sytý, někomu ale může chybět důraznější a přesnější podání basů, to je ale daň za jich příjemný, živý a decentní charakter.

h1000px.jpg

Verdikt

Bang & Olufsen prostřednictvím novinky BeoPlay A1 nabízí všem, kdo si chtějí dopřát luxusu této dánské značky, velmi kvalitní produkt. Dlouhá výdrž, skvělé zpracování a kvalitní materiály zabodují u každého. Za nižší cenu proti A2 u A1 nedostáváte nižší kvalitu zvuku, ale přesně to, co B&O umí. Zábavný, dobrý, hutný a přitom kvalitní zvuk. Pokud tedy chcete svůj vlastní reproduktor Bang & Olufsen, tohle je nejlevnější, ale přitom velmi dobrá cesta.

+ vyvážený zvuk
+ dobré basy
+ příjemné vokály
+ parádní vzhled a provedení
+ výdrž baterie

- zvuku chybí občas osobitost a jiskra

AVmania.cz hodnotí
B&O BeoPlay A1   9

B&O BeoPlay A1

Cena 6 799 Kč

  • Výkon 2x 30 W
  • Výdrž 24 hodin
  • Frekvenční rozsah 60 Hz až 24 000 Hz
  • Vystup bezdrátový Bluetooth, jack 3,5 mm, USB pro nabíjení
  • Hmotnosti 0,6 kg
  • Rozměry 13,3 cm x 4,8 cm

Určitě si přečtěte

Články odjinud