Bose konečně má svůj první Dolby Atmos soundbar – Smart Soundbar 900

13. září 2021
TWEET SDÍLET

Zatím co prakticky všichni výrobci ozvučení už mají v nabídce soundbar s Dolby Atmos, populární Bose si dal na čas. Až nyní představil svoji novinku s názvem Smart Soundbar 900

Svými rozměry je určen pro obrazovky 50" a více, přičemž design má velmi podobný, jako jeho předchůdce, model 700. Zaujme ale nárazuvzdorným temperovaným sklem na horní straně. Přední strana je kovová. A Bose potěší ty, kterým klasické černého provedení neimponuje, neboť ho nabídne i v bílé verzi.

Klepněte pro větší obrázek

O pravý a levý kanál se starají čtyři měniče, výškový tweeter se stará o středový kanál a samozřejmě na horní straně jsou dva měniče pro Dolby Atmos. O bohatší zážitek se stará firemní technologie PhaseGuide, pokud zvuk filmu není v Dolby Atmos, tak pro změnu TrueSpace se postará o přepočet a přidá virtuální horní audiokanál. Soundbar podporuje ADAPTiQ, což je automatická kalibrační technologie Bose pro přizpůsobení a optimalizaci zvuku dle místnosti.

Soundbar má Wi-Fi a Bluetooth, nechybí Spotify Connect a AirPlay 2, či podpora multiroom. Samozřejmostí jsou vestavěné mikrofony a hlasový asistenti – Amazon Alexa, či Google. Pro připojení zdroje zvuku slouží HDMI s eARC, ale také optický digitální vstup. 

Bose Smart Soundbar 900 má v Evropě stát 950 Euro. K soundbaru se dá dokoupit bezdrátový subwoofer Bose Bass Module 700 (800 Euro), a také bezdrátové zadní efektové reproduktory Surround Speakers 700 (cena je 550 Euro).

Zdroj: Bose

Témata článku: Domácí kino, Soundbary, Dolby Atmos, Multiroom, Bose


20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy a seriály s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, jejichž hlavní hrdinové jsou astronauti, nebo se jinak věnují průzkumu vesmíru. Snažili jsme se vyhnout nerealistickému sci-fi, některé snímky na pomezí této kategorie jsme ale nakonec do výběru zařadili.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line