Bose NC 700: nástupce legendy, vyzyvatel těch nejlepších a překvapení pro cestovatele [test]

25. září 2019
TWEET SDÍLET

Plusy

 • Výborné ANC
 • Analytický zvuk
 • Lehká konstrukce
 • Zvukově je to stále Bose

Minusy

 • Podpora jen SBC a AAC
 • Vyšší cena
 • Při vyšší hlasitosti slyšitelné zkreslení
 • Pro někoho úzký hlavový most
9/10
Hodnocení

Model QC35 II je doslova legendou mezi ANC sluchátky, ale podepsal se na něm zub času. „Sedmistovky“ se snaží o restart, jsou lehčí, hezčí a po všech stranách lepší. Vezměte si, kolik sluchátek s aktivním potlačením hluku se v poslední době vyrojilo. V nabídce najdete minimálně desítku skvělých cestovních circumaurálních sluchátek. Bose jako pionýr muselo zareagovat a dohnat lehkou ztrátu.

Střízlík s velkou náručí

Při uchopení do rukou máte pocit, že jsou sluchátka drobná, lehká a skladná. Hlavní strůjce tohoto dojmu je hlavový most, který je hlavně u mušlí hodně tenký. Zároveň je měkce polstrovaný a potažený velmi příjemnou gumou, která nechytá vlasy. Lehká konstrukce má však i své neduhy. Jedním je třeba nemožnost sluchátka složit, můžete jen vytočit mušle, což ale tolik nevadí, i přesto zabírají méně místa než konkurence, a navíc mají i docela útlé pouzdro na přenášení. Štíhlý hlavový most ale nemusí sedět každému, jestli si rádi v autobuse nebo v letadle opřete hlavu, může vás tlačit.

Když je však nasadíte na uši, získáte dojem velkých a pohodlných sluchátek, náušníky jsou krásně měkké a pohodlné i na velmi dlouhé nošení. Netradiční konstrukce si vyžádala drobné ústupky, jež se naštěstí komfortu a nastavení velikosti nijak netýkají.

Hůře je na tom ovládání, kdy máte dotykovou plochu vlastně jen na části pravé mušle, protože upnutí hlavového mostu de facto půlí venkovní plochu. Je to však otázka zvyku, prostě nesmíte dělat rozmáchlá gesta. Klepnutím na plochu pozastavíte/spustíte skladbu, tažením prstu vertikálně regulujete hlasitost, horizontálním posunem přeskakuje skladby. Má to i své výhody, počet nechtěně vyvolaných gest při srovnávání sluchátek na hlavě je minimální, což jakožto uživatel BeoPlay H9i majitelům Bose NC 700 upřímně závidím.

Na stejné mušli najdete i zapínací/Bluetooth tlačítko, které je situováno v zadní části sluchátka. Na obou mušlích pak máte ještě po jednom tlačítku, která jsou umístěná jakoby zespodu za uchem. Na pravé mušli jde o spuštění digitálního asistenta: Siri, Google Asistent nebo Alexa, ale tímto tlačítkem můžete také ztlumit mikrofon během hovoru, případně můžete v mobilní aplikaci nastavit na stisknutí a podržení třeba to, že vám sluchátka oznámí stav baterie.

Na levém sluchátku můžete krátkým stiskem tlačítka cyklicky přepínat mezi třemi úrovněmi ANC (nastavíte si v aplikaci) a podržením tlačítka spustíte příposlech, kdy uslyšíte sebe i okolí a můžete konverzovat. Díky osmi mikrofonům jde tohle Bose skvěle, stejně jako telefonování v rušném prostředí. Přičemž právě excelentní handsfree musím vyzdvihnout, společně s Jabra Elite 85h jde o špičky, které aktuálně nemají konkurenci.

Ke sluchátkům mám jednu zásadní výtku: použití 2,5mm jacku ve sluchátku je zbytečné, na klasický 3,5mm formát tu místo je. Výrobce tím jen komplikuje život uživatelům v případě shánění náhradního kabelu. Celkově jsem však nadšený z toho, jak sluchátka vypadají i jak fungují, nejvíce pak oceňuji lehkost při zachování komfortu, na který jsem u Bose zvyklý. Bose NC 700 ukazují úplně nový svět, kam se mohou „cestovatelská“ sluchátka pohnout; jde perfektní vyvážení mezi pohodlím, rozměry, hmotností a užitnou hodnotou. Tohle se prostě povedlo.

Striktně přesný zvuk, jak to bývá u Bose zvykem

Po zvukové stránce se není třeba obávat žádných experimentů, QC35 II byla poměrně přesná sluchátka, jež skladby hodně průměrovala: výborně nehraná skladba zněla dobře, špatně nahraná skladba zněla taky dobře. A tento možná až moc uvážlivý projev, který na vás netlačí emocemi, ale snaží se o univerzální podání zvuku, tu zůstal.

Nemůžu si pomoci, ale projev mi tady připadá ještě o něco studenější, byť je technicky velmi precizní. Otázkou je, jestli je to špatně. Musíte mít rádi přístup Bose, pak nastane symbióza. Sluchátka zahrají jednoduše vše, co jim předložíte. S ANC, bez ANC, metal nebo folk. Všechno bude znít přesně, jen emoce tam nebudou. Jediný náznak emoce, který získáte, docílíte při maximální hlasitosti, kdy se sluchátka dostávají na limit a umí některé zvuky slyšitelně zkreslit, což mě dost zamrzelo.

Většinou si toto výrobce pohlídá a sluchátka k limitu nepustí softwarem, což se tady může ještě rychle změnit, během testování jsem firmware updatoval nejméně dvakrát. Obecně jde ale o velmi univerzální sluchátka, která míří na masu; proto to průměrování, proto ten projev bez emocí. Chtějí se zavděčit všem, což se Bose dlouhodobě daří, je to jejich podpis, který buď akceptujete, nebo si musíte koupit jinou značku.

AAC především

V čem cítím stále trochu nedostatek, jen podpora kodeků. AAC je dnes dostatečně univerzální řešení, které podporuje celé portfolio zařízení s nakousnutým jablkem, ale v poslední době jde také o standardní součást naprosté většiny androidových telefonů. Nepodpora aptX tedy nebolí tak moc, ale LDAC by náročnější posluchači jistě ocenili. Z „politických důvodů“ ale chápu jeho vynechání. LDAC kodek patří Sony, které jej drží hlavně ve svých řadách, byť existují i sluchátka třetích výrobců, která LDAC mají. V tomto případě by to ale bylo podobné, jako kdyby si Ferrari koupilo červenou barvu od Lamborghini.

Klepněte pro větší obrázek
Nová mobilní aplikace vám dovolí plynule regulovat ANC,
updatovat firmware atd.

Obrovský posun je znát u aktivního potlačení okolního hluku. QC35 II měla vynikající ANC do letadla a do hlučných prostředí, zato v tichu umělo potlačení dělat neplechu: akustické tlaky, šum atd. Tady je všechno jinak, ANC funguje výborně a Sony WH-1000XM3 mají konečně konkurenci. Snaha o odrušení všeho sklízí sladké ovoce, protože Bose pochopilo zadání: vypnout okolní svět.

Při tichých situacích mám dojem, že Bose dělají „větší ticho“, ale Sony na mě působí přirozeněji. Naopak v hlučném prostředí umí Sony utlumit o trochu více, ale Bose nechá vaše uši jako v bavlnce a všechno zní naprosto přirozeně. Ve finále to vidím na plichtu: hodně záleží také na vašich preferencích, na tom, co zrovna posloucháte atd. Bose a Sony si v tomto mohou podat ruce a gratulovat si ke špičkovému výkonu.

Verdikt

Bose NC 700 jsou vynikající sluchátka, která si zachovávají to, za co mám Bose rád, hlavně tedy zvuk; vylepšují to, čím konkurence utekla, především ANC; a nebojí se experimentovat s konstrukcí. Jde o fantastická sluchátka s výbornou mobilní aplikací, se spoustou vychytávek, jako je třeba to, že při zapnutí vám nesdělí ženský hlas, kolik procent baterie máte, ale kolik hodin poslechu vám zbývá. Líbí se mi i ten sušší projev, ten však nemusí vyhovovat každému. QC35 II mají nástupce, který přebírá žezlo zcela po právu, přináší novinky, ale drží se tradice. Bravo Bose, bravo.

Bose NC 700

Cena: 10 990 Kč

Zapůjčil: BaSys, www.basys.cz

 • konstrukce: uzavřená circumaurální
 • konektivita: Bluetooth 5.0 (SBC, AAC)
 • měniče: elektro dynamické
 • frekvenční rozsah: neuvedeno
 • výdrž: až 20 h s ANC
 • příslušenství: USB-C kabel, 3,5mm na 2,5mm jack kabel, pouzdro na přenášení
 • rozměry: 203 × 165 × 51 mm
 • hmotnost: 250 g

Témata článku: Testy, Bezdrátová sluchátka, ANC, Bluetooth, CES, Bose, Bezdrátová sluchátka na Heureka.cz

To si už předem říkalo o malér. Krátce po půlnoci koupil 300 iPhonů, hned za rohem ho přepadli a přišel o miliony

To si už předem říkalo o malér. Krátce po půlnoci koupil 300 iPhonů, hned za rohem ho přepadli a přišel o miliony

** Půlnoční nákup iPhonů není dobrý nápad ** Kupujícího v New Yorku po cestě z Apple Storu přepadli ** Odcizili mu pytel s iPhony v hodnotě 95 tisíc dolarů!

Martin Chroust
USAiPhone
Nejlepší notebooky pod stromeček. Stroje pro náročnou práci, intenzivní hraní i unikáty na chlubení

Nejlepší notebooky pod stromeček. Stroje pro náročnou práci, intenzivní hraní i unikáty na chlubení

Výborné notebooky najdete už kousek nad hranicí 20 tisíc, přičemž dražší stroje nabídnou nejen vyšší výkon, ale i lepší provedení. Hlavně si už můžete vybírat notebook přímo na míru konkrétním požadavkům.

Tomáš Holčík
Notebooky
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Jedním z nejčastějších hesel v Česku je prý maminka. Ale nebojte se, tak hrozné to ve skutečnosti není

Jedním z nejčastějších hesel v Česku je prý maminka. Ale nebojte se, tak hrozné to ve skutečnosti není

** NordPass zpracoval nový žebříček nejpoužívanějších hesel ** Experti zpracovali 3 TB dat z všemožných úniků ** Jsou to tak děsně pitomá hesla, až se nabízí vysvětlení

Jakub Čížek
Únik datHesloBezpečnost
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Jaké hry vyjdou v prosinci 2022: The Callisto Protocol, Need for Speed Unbound, vylepšený Zaklínač 3 a další

Jaké hry vyjdou v prosinci 2022: The Callisto Protocol, Need for Speed Unbound, vylepšený Zaklínač 3 a další

Letošní sezóna se pomalu blíží ke konci. Pár velkých titulů nás ještě čeká začátkem měsíce, ale v období Vánoc nás čeká chvíle klidu.

Martin Nahodil
Agenda
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečná „díla“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý
DatacentraServery
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály