Bose NC 700: nástupce legendy, vyzyvatel těch nejlepších a překvapení pro cestovatele [test]

25. září 2019
TWEET SDÍLET

Plusy

 • Výborné ANC
 • Analytický zvuk
 • Lehká konstrukce
 • Zvukově je to stále Bose

Minusy

 • Podpora jen SBC a AAC
 • Vyšší cena
 • Při vyšší hlasitosti slyšitelné zkreslení
 • Pro někoho úzký hlavový most
9/10
Hodnocení

Model QC35 II je doslova legendou mezi ANC sluchátky, ale podepsal se na něm zub času. „Sedmistovky“ se snaží o restart, jsou lehčí, hezčí a po všech stranách lepší. Vezměte si, kolik sluchátek s aktivním potlačením hluku se v poslední době vyrojilo. V nabídce najdete minimálně desítku skvělých cestovních circumaurálních sluchátek. Bose jako pionýr muselo zareagovat a dohnat lehkou ztrátu.

Střízlík s velkou náručí

Při uchopení do rukou máte pocit, že jsou sluchátka drobná, lehká a skladná. Hlavní strůjce tohoto dojmu je hlavový most, který je hlavně u mušlí hodně tenký. Zároveň je měkce polstrovaný a potažený velmi příjemnou gumou, která nechytá vlasy. Lehká konstrukce má však i své neduhy. Jedním je třeba nemožnost sluchátka složit, můžete jen vytočit mušle, což ale tolik nevadí, i přesto zabírají méně místa než konkurence, a navíc mají i docela útlé pouzdro na přenášení. Štíhlý hlavový most ale nemusí sedět každému, jestli si rádi v autobuse nebo v letadle opřete hlavu, může vás tlačit.

Sony WH-1000XM3: nejlepší bezdrátová sluchátka s potlačením hluku [test]

Sony WH-1000XM3: nejlepší bezdrátová sluchátka s potlačením hluku [test]

Už první generace sluchátek s aktivním potlačením hluku Sony se řadila mezi naprostou špičku. Po vylepšené druhé Sony přišla letos s třetí. Ta přináší nový analogový zesilovač a ukazuje konkurenci definitivně záda.

Když je však nasadíte na uši, získáte dojem velkých a pohodlných sluchátek, náušníky jsou krásně měkké a pohodlné i na velmi dlouhé nošení. Netradiční konstrukce si vyžádala drobné ústupky, jež se naštěstí komfortu a nastavení velikosti nijak netýkají.

Hůře je na tom ovládání, kdy máte dotykovou plochu vlastně jen na části pravé mušle, protože upnutí hlavového mostu de facto půlí venkovní plochu. Je to však otázka zvyku, prostě nesmíte dělat rozmáchlá gesta. Klepnutím na plochu pozastavíte/spustíte skladbu, tažením prstu vertikálně regulujete hlasitost, horizontálním posunem přeskakuje skladby. Má to i své výhody, počet nechtěně vyvolaných gest při srovnávání sluchátek na hlavě je minimální, což jakožto uživatel BeoPlay H9i majitelům Bose NC 700 upřímně závidím.

Na stejné mušli najdete i zapínací/Bluetooth tlačítko, které je situováno v zadní části sluchátka. Na obou mušlích pak máte ještě po jednom tlačítku, která jsou umístěná jakoby zespodu za uchem. Na pravé mušli jde o spuštění digitálního asistenta: Siri, Google Asistent nebo Alexa, ale tímto tlačítkem můžete také ztlumit mikrofon během hovoru, případně můžete v mobilní aplikaci nastavit na stisknutí a podržení třeba to, že vám sluchátka oznámí stav baterie.

Jabra Elite 85h: bezdrátová sluchátka s ANC pro ty nejdelší zaoceánské lety [test]

Jabra Elite 85h: bezdrátová sluchátka s ANC pro ty nejdelší zaoceánské lety [test]

Na tato sluchátka jsme si brousili zuby už dlouho, byla představena hned z kraje roku na veletrhu CES, ale cesta do redakce se nečekaně protáhla. Navíc jde o první sluchátka tohoto druhu, jaká Jabra vyrobila.

Na levém sluchátku můžete krátkým stiskem tlačítka cyklicky přepínat mezi třemi úrovněmi ANC (nastavíte si v aplikaci) a podržením tlačítka spustíte příposlech, kdy uslyšíte sebe i okolí a můžete konverzovat. Díky osmi mikrofonům jde tohle Bose skvěle, stejně jako telefonování v rušném prostředí. Přičemž právě excelentní handsfree musím vyzdvihnout, společně s Jabra Elite 85h jde o špičky, které aktuálně nemají konkurenci.

Ke sluchátkům mám jednu zásadní výtku: použití 2,5mm jacku ve sluchátku je zbytečné, na klasický 3,5mm formát tu místo je. Výrobce tím jen komplikuje život uživatelům v případě shánění náhradního kabelu. Celkově jsem však nadšený z toho, jak sluchátka vypadají i jak fungují, nejvíce pak oceňuji lehkost při zachování komfortu, na který jsem u Bose zvyklý. Bose NC 700 ukazují úplně nový svět, kam se mohou „cestovatelská“ sluchátka pohnout; jde perfektní vyvážení mezi pohodlím, rozměry, hmotností a užitnou hodnotou. Tohle se prostě povedlo.

Striktně přesný zvuk, jak to bývá u Bose zvykem

Po zvukové stránce se není třeba obávat žádných experimentů, QC35 II byla poměrně přesná sluchátka, jež skladby hodně průměrovala: výborně nehraná skladba zněla dobře, špatně nahraná skladba zněla taky dobře. A tento možná až moc uvážlivý projev, který na vás netlačí emocemi, ale snaží se o univerzální podání zvuku, tu zůstal.

Nemůžu si pomoci, ale projev mi tady připadá ještě o něco studenější, byť je technicky velmi precizní. Otázkou je, jestli je to špatně. Musíte mít rádi přístup Bose, pak nastane symbióza. Sluchátka zahrají jednoduše vše, co jim předložíte. S ANC, bez ANC, metal nebo folk. Všechno bude znít přesně, jen emoce tam nebudou. Jediný náznak emoce, který získáte, docílíte při maximální hlasitosti, kdy se sluchátka dostávají na limit a umí některé zvuky slyšitelně zkreslit, což mě dost zamrzelo.

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Zájem o zcela bezdrátová (True Wireless) od jejich uvedení na trh raketově roste. Novinka Sony WF-1000XM3 míří na nejvyšší příčky a právem. Kombinuje výborný zvuk, skvělé potlačení hluku a příkladnou ergonomii. Zkrátka máme tu novou referenci pro ostatní a nejlepší True Wireless sluchátka na trhu.

Většinou si toto výrobce pohlídá a sluchátka k limitu nepustí softwarem, což se tady může ještě rychle změnit, během testování jsem firmware updatoval nejméně dvakrát. Obecně jde ale o velmi univerzální sluchátka, která míří na masu; proto to průměrování, proto ten projev bez emocí. Chtějí se zavděčit všem, což se Bose dlouhodobě daří, je to jejich podpis, který buď akceptujete, nebo si musíte koupit jinou značku.

AAC především

V čem cítím stále trochu nedostatek, jen podpora kodeků. AAC je dnes dostatečně univerzální řešení, které podporuje celé portfolio zařízení s nakousnutým jablkem, ale v poslední době jde také o standardní součást naprosté většiny androidových telefonů. Nepodpora aptX tedy nebolí tak moc, ale LDAC by náročnější posluchači jistě ocenili. Z „politických důvodů“ ale chápu jeho vynechání. LDAC kodek patří Sony, které jej drží hlavně ve svých řadách, byť existují i sluchátka třetích výrobců, která LDAC mají. V tomto případě by to ale bylo podobné, jako kdyby si Ferrari koupilo červenou barvu od Lamborghini.

Klepněte pro větší obrázek
Nová mobilní aplikace vám dovolí plynule regulovat ANC,
updatovat firmware atd.

Obrovský posun je znát u aktivního potlačení okolního hluku. QC35 II měla vynikající ANC do letadla a do hlučných prostředí, zato v tichu umělo potlačení dělat neplechu: akustické tlaky, šum atd. Tady je všechno jinak, ANC funguje výborně a Sony WH-1000XM3 mají konečně konkurenci. Snaha o odrušení všeho sklízí sladké ovoce, protože Bose pochopilo zadání: vypnout okolní svět.

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

Při tichých situacích mám dojem, že Bose dělají „větší ticho“, ale Sony na mě působí přirozeněji. Naopak v hlučném prostředí umí Sony utlumit o trochu více, ale Bose nechá vaše uši jako v bavlnce a všechno zní naprosto přirozeně. Ve finále to vidím na plichtu: hodně záleží také na vašich preferencích, na tom, co zrovna posloucháte atd. Bose a Sony si v tomto mohou podat ruce a gratulovat si ke špičkovému výkonu.

Verdikt

Bose NC 700 jsou vynikající sluchátka, která si zachovávají to, za co mám Bose rád, hlavně tedy zvuk; vylepšují to, čím konkurence utekla, především ANC; a nebojí se experimentovat s konstrukcí. Jde o fantastická sluchátka s výbornou mobilní aplikací, se spoustou vychytávek, jako je třeba to, že při zapnutí vám nesdělí ženský hlas, kolik procent baterie máte, ale kolik hodin poslechu vám zbývá. Líbí se mi i ten sušší projev, ten však nemusí vyhovovat každému. QC35 II mají nástupce, který přebírá žezlo zcela po právu, přináší novinky, ale drží se tradice. Bravo Bose, bravo.

Bose NC 700

Cena: 10 990 Kč

Zapůjčil: BaSys, www.basys.cz

 • konstrukce: uzavřená circumaurální
 • konektivita: Bluetooth 5.0 (SBC, AAC)
 • měniče: elektro dynamické
 • frekvenční rozsah: neuvedeno
 • výdrž: až 20 h s ANC
 • příslušenství: USB-C kabel, 3,5mm na 2,5mm jack kabel, pouzdro na přenášení
 • rozměry: 203 × 165 × 51 mm
 • hmotnost: 250 g

Témata článku: Testy, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, ANC, Bose, CES

Určitě si přečtěte

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

44 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TestOLED4K TVTelevizePanasonicTestyTelevizory
Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Televizory
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Je libo průhledný televizor? Šetřete na Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

Je libo průhledný televizor? Šetřete na Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

15 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
XiaomiOLEDTelevizory
Den D je tady. České televize po dvaceti letech mizí z DVB-T

Den D je tady. České televize po dvaceti letech mizí z DVB-T

23 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2
10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy