20
Fotogalerie

Bose S1 Pro+ není obyčené BT repro, ale audio systém pro muzikanty, karaoke, malé koncerty i velké párty

Větší bezdrátové tzv. „párty“ reproduktory získávají v posledních letech na popularitě. Bose přidal do své nabídky svůj vlastní, ale daleko univerzálnější reproduktor, jde o vylepšenou verzi stávajícího Bose S1 Pro.

COM-3737_D82_S1ProPlus_2000x2000px_S_5604.jpg

Nový Bose S1 Pro+ je přenosný systém, který je možno napájet ze sítě nebo bateriemi. Je určený pro ozvučení malých koncertů, velkých party, firemních akcí či DJ vystoupení pro až 50 osob. Pro pokrytí celého prostoru před reproduktorem využívá prvky systému označovaného jako „line array“ využívaného v zařízeních určených pro ozvučení velkých koncertů. 

COM-3698_S1ProPlus_WithoutGrill_3.jpg

O samotný zvuk PA systému Bose S1 Pro+ se stará jeden výkonný basový měnič o průměru 6“ a tři výškové měniče. Ty jsou umístěné pod sebou a různě natočené tak, aby vytvořily systém „line array“. Díky tomu pokrývá S1 Pro+ zvukem široký prostor v úhlu až 120° v horizontální a 40° ve vertikální rovině – zvuk slyší optimálně všichni posluchači před reproduktorem.

CTP-41634_4_WAYS_S1PROPLUS_IS_A_GAME_CHANGER_3.jpg

Dle výrobce nabídne nejen kvalitní reprodukci zvuku při všech úrovních hlasitosti. Bose S1 Pro+ má celkem 3 vstupy a mixpult snadno ovládaný buď přímo na přístroji nebo bezdrátově pomocí aplikace Bose Music.

Dva vstupy jsou osazeny kombinovaným mono konektorem XLR/mono / jack 6,3 mm a je do nich možné zapojit dynamický mikrofon, kytaru či jiný hudební nástroj nebo vstup linkové úrovně z jiného zařízení (například z druhé Bose S1 Pro). Třetí vstup lze využít buď pro připojení telefonu, počítače nebo jiného zdroje hudby buď prostřednictvím tradičního sluchátkového 3,5 mm stereo konektoru nebo bezdrátově pomocí Bluetooth.

užití.JPG

Má čtyři odlišné možnosti umístění – lze ho postavit rovně na stůl, nakloněný na zem s tím, že zvuk vyzařuje šikmo vzhůru, na tyč reproduktorového stojanu nebo také naležato. Lze ho tak například při využít jako odposlech během živého vystoupení, zvuk z něj lze vyvést přes XLR výstup.

Co se výkonu týče, tak Bose uvádí akustický tlaku až 103 dB s tím, že přibližně 8 metrů od PA systému udržuje hladinu až na 85 dB. Výdrž na vestavěnou baterii je až 11 hodin, při ozvučení místnosti pro 100 lidí při odpovídající hlasitosti je  pak odhadovaná výdrž zhruba 5 hodin.

COM-3737_D82_S1ProPlus_08_Horizontal_Tilted_Back_Handle_IJ_RGB_2000px.jpg

Pro využití při hudebních vystoupeních, karaoke či DJ party nebo ozvučení například firemních akcí je k dispozici možnost vzdáleně mixovat zvuk z jednotlivých vstupů pomocí mobilní aplikace určené pro iOS či Android. Pro každý kanál samostatně lze nastavovat charakter zvuku pomocí dvoupásmového ekvalizéru a plynule nastavitelného reverbu (laicky řečeno ozvěny), případně také rychle ztlumit libovolný vstup (mute).

Aplikace nabízí také rozšířené možnosti ekvalizace, z výroby doporučené nastavení pro konkrétní mikrofony a hudební nástroje světových značek, nechybí možnost uložení všech zvukových nastavení pro různá prostředí a použité zdroje zvuku přímo do aplikace. 

CTP-41633_8_FEATURES_OF_GREAT_PA_SYSTEM_6.jpg

Bose S1 Pro+ má kromě konektorů pro kabelové připojení vestavěny dva přijímače pro bezdrátové připojení mikrofonů nebo hudebních nástrojů a zároveň obsahuje sloty pro uložení vysílačů přímo do přístroje. Samostatně je možné zakoupit odpovídající vysílače s konektorem XLR nebo jack 6,3 mm. Každý z nich pak zajistí na jedno nabití bezdrátový přenos do PA systému až po dobu 4 hodin. Dobíjení je řešeno centrálně přímo v Bose S1 Pro+.

COM-3737_D82_S1ProPlus_13_Transmitter_Action_Detail_IJ_RGB_2000px.jpg

Bose S1 Pro+ je také osazen dvěma konektory USB. Ty umožňují jednak napájet a dobíjet externí přístroje, jako například telefon, tablet nebo některá efektová zařízení, a také připojit PA systém přímo k počítači. V takovém případě je možné využit speciální režim a s využitím vestavěného AD převodníku posílat výsledný mix prvních dvou kanálů v digitální podobě do počítače pro livestream nebo nahrávání zvuku.

PA systém Bose S1 Pro+ má oficiální cenu 19 990 Kč. Samostatně prodávané bezdrátové vysílače s XLR portem pro mikrofony a konektorem Jack 6,3 mm pro kytary nebo jiné hudební nástroje pak oficiálně stojí 4 690 Kč.

Zdroj: TS, Bose, BaSys

--

Určitě si přečtěte

Články odjinud