Bose Soundlink Revolve: opravdu skvělý 360° zvuk [test BT reproduktoru]

21. srpna 2017
TWEET SDÍLET
Bezdrátových reproduktorů je aktuálně na trhu větší než velké množství a každý z výrobců se proto snaží zaujmout něčím nestandardním. Firma Bose tentokrát vyrukovala s všesměrovým zvukem, který se opravdu podařil!

Pokusů o reproduktory s všesměrovým zvukem už tu bylo nemalé množství, většinou se ale v důsledku ukázalo, že výrobce přeci jen krapet přehání a zvuk se sice šíří v úhlu 360°, ale reprodukce rozhodně není do všech směrů stejná.

Možná právě to byla záminka pro vývojáře společnosti Bose. Ti se rozhodli vyrobit bezdrátový reproduktor s všesměrovým zvukem. A jak se ukázalo v našem testu, tak se jim to opravdu povedlo. Přidejte si mamutí výdrž na vestavěnou baterii, jednoduché ovládání a odolné provedení a dostanete ideálního společníka nejen na cesty. Ovšem jeho cena rozhodně není nejnižší.

Bez jediné spáry

Design reproduktoru Bose Soundlink Revolve je vpravdě velmi minimalistický a čistý. Konusový tvar je ve spodní části zaoblen a v horní části je výrazný pogumovaný prstenec, který ukrývá šestici tlačítek a NFC rozhraní.

Stěna kuželu je z jednoho kusu hliníku, nikde nenajdete žádní spoje – spodní polovina je pak perforovaná, horní je plná. na jednom místě je pak ve spodní části USB mini konektor pro napájení a hned vedle něj pak konektor pro 3,5mm jack. S jeho pomocí připojíte například mp3 přehrávač nebo jiné zařízení bez Bluetooth rozhraní.

Klepněte pro větší obrázek

Gumové prstence v hodní a spodní části nejsou samoúčelné. Podle výrobce slouží jako ochrana před poškozením při pádu, kdy se reproduktor díky gumě odrazí od podložky a nehrozí mu defekt, což můžeme z praxe potvrdit. Další praktickou vlastností je odolnost vůči stříkající vodě, potvrzená krytím IPX4.

Spodní strana základny má taktéž gumový kroužek, který zajišťuje stabilitu, když reproduktor postavíte. Uvnitř něj je pak další kruhový segment se čtveřicí plochých kontaktů. V nabídce příslušenství je totiž dokovací nabíjecí kolébka, na niž stačí reproduktor postavit a nemusíte se starat o kabel potřebný k nabíjení vestavěného akumulátor přes USB kabel.

Klepněte pro větší obrázek

Zcela ve středu spodní strany je pak zapuštěn standardní stativový závit pro upevnění reproduktoru na stativ – elegantní a jednoduché řešení, jak jej umístit přesně tam, kam chcete – například do vzduchu místo lustru. V nabídce výrobce je ještě model Soundlink Revolve+, který se liší celkovou velikostí – větší tělo ukrývá akumulátor s vyšší kapacitou. Součástí tohoto reproduktoru je také integrované držadlo pro snadnější přenášení.

Intuitivní ovládání

Horní strana reproduktoru je osazena šesticí tlačítek – vypínač, BT režim, přepínání zdroje zvuku, hlasitost (2×) a multifunkční tlačítko. U každého z ovládacích prvků je natištěna srozumitelná ikona a vedle prvních tří jmenovaných jsou pak stavové diody, které indikují aktuální režim spojení.

Vedle vypínače má dioda tvar baterie, jejíž barva variuje od zelené, přes oranžovou až po červenou podle toho, kolik kapacity aktuálně zbývá. Zároveň svítí zeleně jakmile je připojeno napájení – zde si dovolím malou výtku. Pokud je baterie plně nabitá dioda stále svítí zeleně, jako v průběhu nabíjení, takže v podstatě žádným způsobem nezjistíte, zda jen nabitá na 100% nebo třeba jen na 90 %.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Po zapnutí vás uvítá krátký tón potvrzující aktivitu reproduktoru a vedle tlačítka pro Bluetooth spojení se rozsvítí bílá dioda – jestliže je poblíž (do 10 m) spárované zařízení, tak se reproduktor připojí. V opačném případě je třeba stisknout BT tlačítko ještě jednou pro přepnutí do režimu párování, kdy bliká dioda modře. Alternativně můžete reproduktor spárovat s mobilním zařízením prostřednictvím NFC rozhraní, NFC tag je umístěn v horní části u tlačítek.

Mimo zapnutí, spárování a nastavení hlasitosti můžete pomocí multifunkčního tlačítka aktivovat hlasové ovládání mobilního telefonu v podobě Siri nebo Google Now. Standardní funkce, jako příjem či odmítnutí hovoru, vytáčení posledního čísla nebo přeskakování mezi skladbami a pauza, jsou dostupné kombinací krátkých a dlouhých stisků jednotlivých tlačítek.

Klepněte pro větší obrázek

K dispozici je také obslužná aplikace Bose Connect App (iOS i Android) s jejíž pomocí můžete kontrolovat aktuální stav baterie, přepínat mezi připojenými zařízeními, nastavit prodlevu před automatickým vypnutím nebo vypnout/zapnout hlasové příkazy. Součástí aplikace je také přehrávač – aktuálně přehrávaná skladba je zobrazen ve spodním malém panelu.

Na zvyku je pak nastavení hlasitosti – to se neděje pomocí mačkán jednotlivých tlačítek +/- ale jejich podržením – hraniční hlasitost je pak indikována zvukovým signálem.

Hutný a přesný přednes ve všech směrech

Jak je možno tušit zvukově je Bose Soundlik Revolve velmi povedeným reproduktorem. Zvuk je dle slibů výrobce opravdu všesměrový, a to ve všech pásmech, za což je odpovědná konstrukce s dvěma pasivními zářiči a reproduktoru, který míří dolů, kde se zvuk odráží do všech směrů.

Při velmi detailním poslechu a současném otáčení můžete v určité poloze sledovat menší množství výšek, než v ostatních polohách. Ovšem při poslechu tento detail není prakticky vůbec slyšitelným, natož aby nějaký způsobem znemožňoval všesměrový poslech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Basy jsou překvapivě hutném pevné a čisté. Jejich množství můžete ovlivnit jednak podložkou, na které reproduktor stojí (dutá skříňka může fungovat jako ozvučnice) a jednak jeho umístěním. Postaven do středu místnosti sice ozvučí prostor, ale množství basů bude menší, než když jej umístíte do rohu místnosti nebo ke zdi, odkud se mohou basy více odrážet.

Středy a výška jsou zastoupeny taktéž vyrovnaně a v celkovém projevu byste těžko hledali hluché místo, stejně jako závoje nebo plochý přednes. Zvuk je vyrovnaný a čistý, a to i do plné hlasitosti, která rozhodně není nízká. Pokud byste si pořídili reproduktory dva, můžete je propojit a využít dvou módů reprodukce – stereo nebo party – v prvním hraje každý reproduktor samostatný kanál, ve druhém pak oba společně unisono reprodukují oba kanály.

Klepněte pro větší obrázek

Výrobce udává výdrž baterie 12 hodin, celková výdrž se samozřejmě odvíjí od hlasitost, při které bude reproduktor provozován. Zkušenosti uživatelů jsou v tomto směru velmi dobré a podle některých vydrží baterie i přes 30 hodin poslechu na přibližně třetinu výkonu. Potvrdit můžeme, že využívání přibližně 2/3 výkonu po dobu cca 10 hodin sebralo něco přes polovinu kapacity baterie.

Koupit nebo nekoupit?

Zcela zásadní otázkou je koupě bezdrátového reproduktoru Bose Soundlink Revolve, jelikož jeho cena atakuje hranici 7 000 Kč. Jestliže chcete mít doma něco výjimečného a požadujete všesměrový zvuk, pak je reproduktor jednoznačnou volbou, která nemá příliš mnoho konkurence.

V případě, že pro vás není 360° zvuk stěžejní, pak se můžete poohlédnout i u konkurence, kde se dostanete na poloviční cenu při shodně kvalitním přednesu a navíc můžete vybrat i model, který zvládne nabíjet mobil a funguje jako powerbanka.

Menším nedostatkem je absence jakéhokoli ochranného obalu, ať už v podobě textilního pytlíku nebo skořepinového pouzdra, do nějž umístíte i přibalený adaptér a nabíjecí kabel. Naštěstí najdete obaly například na Amazonu.

Klepněte pro větší obrázek
AVmania.cz: Bose Soundlink Revolve
zvuk   10
výkon   9
výbava   8

 

Bose Soundlink Revolve

Cena: od 6 290 Kč

  • Baterie: vestavěná s dobou přehrávání až 12 hod.
  • Doba nabíjení: cca 1 hod hod.
  • Bezdrátové připojení: Bluetooth, NFC
  • Připojení: 1 x port USB-C pro nabíjení, vstup 3,5 mm jack
  • Ovládací prvky na zařízení: zapnutí/vypnutí, BT, přepnutí zdroje, hlasitost +/-, multifunkční tlačítko
  • Krytí: IPX4 – odolnost vůči stříkající vodě a prachu
  • Rozměry: 8,23 × 15,2 cm
  • Hmotnost: 680 g

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Bluetooth, Test, Bose, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu. Naprostou většinu seriálu nikde jinde než na Netflixu nenajdete.

Jaromír Puk
Proč si předplatit?
Tecno vylepšilo nejvyšší řadu Phantom. Přidává výkonnější procesor, na zádech překvapí výsuvný portrétní objektiv

Tecno vylepšilo nejvyšší řadu Phantom. Přidává výkonnější procesor, na zádech překvapí výsuvný portrétní objektiv

** Značka Tecno uvedla na trh vylepšenou řadu Phantom ** Novinky mají AMOLED displeje, větší výkon a nové foťáky ** Hlavním lákadlem je výsuvný portrétní objektiv se světelností F1.5

Martin Chroust
Trojitý fotoaparátOLED
Wear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

Wear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

** Google připravil novou verzi aplikací Google Map a Google Keep ** Pokud si resetujete Wear OS 2 hodinky, už je nesputíte ** Je to jen čirá náhoda, nebo taktika, jak vás přimět k upgradu?

Martin Chroust
Google MapyWear OS
Tak skvělý, že ve své třídě momentálně nemá konkurenci. Test dvoudiskového NAS serveru Asustor AS6702T

Tak skvělý, že ve své třídě momentálně nemá konkurenci. Test dvoudiskového NAS serveru Asustor AS6702T

Podnikové úložiště nabídne vysoký výkon díky čtyřjádrovému procesoru, a především čtyřem slotům pro NVMe SSD. Své místo však může najít i pod televizorem díky konektoru HDMI.

Stanislav Janů
AsustorNASTesty
Hry zadarmo, nebo se slevou: Zlevněné DLC balíky na Xboxu a Saints Row IV: Re-elected zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Zlevněné DLC balíky na Xboxu a Saints Row IV: Re-elected zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Mise Artemis I: Kosmická loď Orion se vrací domů

Mise Artemis I: Kosmická loď Orion se vrací domů

Jiří Černý
Artemis 1Vesmírné startySLS
16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

16 míst na mapách Googlu a Microsoftu, které nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky a mlha

** Internet se roky bavil uměle rozčtverečkovanými místy v mapách ** Postupně jich ale ubývá, nebo se jedná o běžné chyby ** Výjimkou je Evropa. Tady čtverečkujeme až až

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix