Bose Sport Earbuds: menší a lehčí True Wireless sluchátka pro náročnější sportovce

25. září 2020
TWEET SDÍLET

Bose rozšířil nabídku svých sluchátek o dva True Wireless modely. Novinka s aktivním potlačením okolního hluku, QuietComfort Earbuds, míří na ty, kdo mají jejich velký náhlavní model řady QC, ale chtějí i něco malého do kapsy.

Druhou novinkou jsou zcela bezdrátová sluchátka Bose Sport Earbuds. Ta doplňují jejich populární bezdrátová sluchátka Bose SoundSport Wireless (bezdrátová se spojovacím kabelem za krkem) a pravděpodobně nahradí dva roky starý TW model SoundSport Free.

Oproti dosavadnímu dva roky starému TW modelu SoundSport Free, jsou sluchátka o 40 % menší, lehčí a Bose slibuje lepší zvukové vlastnosti.  Výdrž baterie zůstává stejná, tady 5 hodin. Podobně Bose přistoupil k pouzdru, kdy místo prodloužení výdrže ponechal energii na dvě další nabití (tedy 10 hodin), nicméně pouzdro je polovinu menší, než u předchůdce. Pouzdro se nabíjí přes konektor USB-C, trochu překvapivě chybí bezdrátové dobíjení.  

Klepněte pro větší obrázek

Každý „špunt“ váží 8,5 gramu a firemní patentovaná koncovka StayHear Max má zajistit důkladné utěsnění a pevné uchycení v uších i při velmi aktivním pohybu. Co se zvuku týče, tak mají nabídnout charakteristický vyvážený, avšak působivý zvuk, který řídí aktivní ekvalizér, který automaticky upravuje basy a výšky v závislosti na hlasitosti.

Samozřejmostí je odolnost vůči vodě i potu dle standardu IPX4. Pro handsfree hovory jsou na sluchátkách k dispozici dva mikrofony na každé straně, ovládání je dotekové. Pro připojení je zde Bluetooth 5.0, kodeky jsou podporovány AAC a SBC, proti předchůdci Bose slibuje stabilnější přenos dat.  

Bose Sport Earbuds se budou prodávat ve třech barevných barvách – Tripple Black, Baltic Blue a Glacier White (černé, modré a bílé), oficiální cena je 5 490 Kč. Cena je tedy (u Bose tradičně) poměrně vysoká a ve stejné cenové relaci konkurence nabízí už sluchátka s aktivním potlačením hluku, ten však nabídne až nový model Bose QuietComfort Earbuds s cenou 7 690 Kč.

Zdroj: Bose

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, True Wireless, Bose


Australané v hlubinách Pacifiku objevili plutonium z vesmíru. Vzniklo možná srážkou neutronových hvězd

Australané v hlubinách Pacifiku objevili plutonium z vesmíru. Vzniklo možná srážkou neutronových hvězd

** Vědci našli plutonium-244 v horninách vyzvednutých ze dna Pacifiku ** Vyskytovalo se ve vrstvách společně s rovněž radioaktivním železem-60 ** Oba dva tyto izotopy jsou podle všeho mimozemského původu

Stanislav Mihulka
SupernovaOceánChemieVesmír
Vědci z NASA odhalili, co by se stalo, kdyby lidstvo v 80. letech nepřestalo používat freony

Vědci z NASA odhalili, co by se stalo, kdyby lidstvo v 80. letech nepřestalo používat freony

** V roce 1987 byl podepsán Montrealský protokol ** Jeho cílem bylo ukončení používání freonů ** Vědci zkoumali, co by se stalo, kdyby lidstvo s freony neskončilo

Karel Kilián
OzonGlobální oteplováníNASA