Bose Sport Earbuds: menší a lehčí True Wireless sluchátka pro náročnější sportovce

25. září 2020
TWEET SDÍLET

Bose rozšířil nabídku svých sluchátek o dva True Wireless modely. Novinka s aktivním potlačením okolního hluku, QuietComfort Earbuds, míří na ty, kdo mají jejich velký náhlavní model řady QC, ale chtějí i něco malého do kapsy.

Druhou novinkou jsou zcela bezdrátová sluchátka Bose Sport Earbuds. Ta doplňují jejich populární bezdrátová sluchátka Bose SoundSport Wireless (bezdrátová se spojovacím kabelem za krkem) a pravděpodobně nahradí dva roky starý TW model SoundSport Free.

Oproti dosavadnímu dva roky starému TW modelu SoundSport Free, jsou sluchátka o 40 % menší, lehčí a Bose slibuje lepší zvukové vlastnosti.  Výdrž baterie zůstává stejná, tady 5 hodin. Podobně Bose přistoupil k pouzdru, kdy místo prodloužení výdrže ponechal energii na dvě další nabití (tedy 10 hodin), nicméně pouzdro je polovinu menší, než u předchůdce. Pouzdro se nabíjí přes konektor USB-C, trochu překvapivě chybí bezdrátové dobíjení.  

Klepněte pro větší obrázek

Každý „špunt“ váží 8,5 gramu a firemní patentovaná koncovka StayHear Max má zajistit důkladné utěsnění a pevné uchycení v uších i při velmi aktivním pohybu. Co se zvuku týče, tak mají nabídnout charakteristický vyvážený, avšak působivý zvuk, který řídí aktivní ekvalizér, který automaticky upravuje basy a výšky v závislosti na hlasitosti.

Samozřejmostí je odolnost vůči vodě i potu dle standardu IPX4. Pro handsfree hovory jsou na sluchátkách k dispozici dva mikrofony na každé straně, ovládání je dotekové. Pro připojení je zde Bluetooth 5.0, kodeky jsou podporovány AAC a SBC, proti předchůdci Bose slibuje stabilnější přenos dat.  

Bose Sport Earbuds se budou prodávat ve třech barevných barvách – Tripple Black, Baltic Blue a Glacier White (černé, modré a bílé), oficiální cena je 5 490 Kč. Cena je tedy (u Bose tradičně) poměrně vysoká a ve stejné cenové relaci konkurence nabízí už sluchátka s aktivním potlačením hluku, ten však nabídne až nový model Bose QuietComfort Earbuds s cenou 7 690 Kč.

Zdroj: Bose

Témata článku: Bezdrátová sluchátka, True Wireless, Bose

Určitě si přečtěte

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

Přestože se letos všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou ruší, tak každoročního vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

18 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

19 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

80 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

45 Marek Čech, Vojtěch Malý

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět