Bose Sport Earbuds: solidní lehká a odolná True Wireless sluchátka pro sportovce [test]

16. února 2021
TWEET SDÍLET

Plusy

  • Vyvážený, dynamický zvuk
  • Hrají čistě a hlasitě
  • Velmi hezké, energické basy
  • Příliš netlumí a přitom skvěle sedí (pro někoho)

Minusy

  • Dnes spíše průměrná výdrž
  • Měně detailů
  • Středy by mohly být plnější
  • Příliš netlumí (pro někoho)
8/10
Hodnocení

Bose už několik let vyrábí populární bezdrátová sluchátka SoundSports se spojovacím kabelem, pokud chcete být ale zcela bezdrátové (True Wireless), tak zde máte sluchátka Bose Sport Earbuds.

Klepněte pro větší obrázek

Stojí oficiálně 5 490 Kč, což rozhodně není málo. Spousty sportovních modelů jsou levnější, ve stejné cenové relaci už koupíte TWS sluchátka s aktivním potlačením hluku. Proč si tedy chtít zrovna Bose?

Vzhled a konstrukce 

Přestože jsou sluchátka označovaná jako "True Wireless špunty", skutečnost je trochu jiná. Mají sice nástavec, který jde přímo do zvukovodu, "krček" však v uchu samotném téměř nemáte, celek se spíše o zvukovod zapírá. To doplňuje silikonový opěrný háček do ucha (na výběr je ze 3 velikostí). Sluchátko (měnič, baterie i elektronika) tak není zastrčené nenápadně uchu, ale částečně trčí z ucha ven – což může vadit v zimě, když máte pevnější čepici. 

Klepněte pro větší obrázek

Ve výsledku (kvůli výše zmíněnému) bude také malá izolace okolních zvuků i hluků – přitom však zůstává zachován jisté, stabilní uchycení i při velmi dynamických pohybech. Což je skvělé právě pro sport, kde nechcete například při běhání přeslechnout přijíždějící auto. Ale ze stejných důvodů bych Sport Earbuds nedoporučoval pro každodenní cesty městkou dopravou do práce, neboť budete muset zvuk zesilovat, aby "přehlušil" okolní randál (sportovní Sony WF-SP800N jsou univerzálnější a mají vypínatelné aktivní potlačení hluku).

Klepněte pro větší obrázek

Samotná sluchátka sice mohou působit na fotografiích rozměrná, ve skutečnosti ale však malá a lehká (6,75 gramu). Menší rozměry znamenají i menší baterii –výdrž je 5 hodin + 10 hodin přidává pouzdro, takže jsme na 15 hodinách. Certifikaci mají sluchátka IPX4, takže zvládnou stříkající vodu. Déšť a pot při běhu by tedy zvládnout měly, do sprchy bych si s nimi už netroufl. Nechybí čtveřice vestavěných mikrofonů, jsou kvalitní a srozumitelnost je velmi dobrá (nesmí ale moc foukat). Dobíjí se přes USB-C, bezdrátové nabíjení zde není.

Klepněte pro větší obrázek

Co se stability a komfortu týče, tak drží velmi dobře, nicméně pokud jste zvyklí na In-Ear sluchátka (špunty skutečně do ucha), tak můžete mít subjektivní pocit nestability. Osobně mi sluchátka při běhání a různých skopičinách nevypadla, nicméně naprostý pocit jistoty jsem neměl a měl jsem tendence je občas upravit. Což se mi při běhání s modelem Bose SoundSports nestávalo – ten drží jak přibitý. Dále – jestli máte malou hlavu a uši, tak vám nemusí úplně sednout ani ta nejmenší redukce, doporučuji vyzkoušet, u sportovních sluchátek správné usazení v uchu důležité.

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Recenze, Test, Bluetooth, True Wireless, Bose, Sluchátka na Heureka.cz