Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

15. září 2020
TWEET SDÍLET
Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

Plusy

  • Kvalitou převyšuje základní řešení – vylepší zvuk televizorů
  • Překvapivě důkladná basová složka
  • Srozumitelné mluvené slovo
  • Jednoduchá instalace
  • Nerušící stavové diody
  • Nadčasový nekonfliktní design

Minusy

  • Žádné ovládací prvky na těle
  • Bez HDMI kabelu v balení
9/10
Hodnocení

Říká se… v jednoduchosti je krása. Někdo potřebuje k pocitu plnohodnotného zvukového doprovodu kolem sebe rozestavět mnoho reproduktorů, další se spokojí s integrovaným řešením v televizoru. No a pak máme pár dalších, kteří prahnou po lepším doprovodu jejich telky, ale nechtějí jít drahou cestou extremistických řešení, nebo si prostě tato nemohou dovolit, ať už z důvodů finančních, či důvodů prostorových.

Klepněte pro větší obrázek

Na webu společnosti Basys, která značku v ČR zastupuje, se kromě jiného píše… „BOSE TV Speaker je jednoduché řešení, které významně zlepší zvuk vaší TV. Je drobný, ale silný a poskytuje čistý, vyvážený a přirozeně znějící zvukový doprovod, který zvýrazní dialogy a posílí basové pásmo.“ Právě toto prohlášení doprovodí nedílně náš test. Chceme si zodpovědět základní otázku, jestli Bose TV Speaker skutečně povýší projev televizoru, zda zní alespoň trochu přirozeně, jestli dokáže zvýraznit dialogy a posílit basové pásmo. Zaměříme se na porovnání. Porovnání veřejného prohlášení společnosti a výrobku, kterého se jím sepsaná pozitivní slova dotýkají.

Bose jsme před necelým rokem měli na testovacím stole. Tehdy ovšem výrobek z jiné cenové a kvalitativní třídy, totiž BOSE Soundbar 700 se samostatným basovým modulem. V předchozím článku zazněla důležitá informace. Bose byl vždy společností, o které se tvrdí, jak plnohodnotný zvuk narve do malých bedýnek. Jak se to povedlo aktuálně u představovaného řešení, uvidíme.

Obsah balení, výbava a přípojná místa

Rozbalením krabice zjišťujeme dodávané příslušenství. Jako první se zjevuje samotná lišta s pomenší šířkou (5,6 x 59,4 x 10,2 cm – V x Š x H).

Klepněte pro větší obrázek

Z krabice ještě vytahuji drobný dálkový ovladač, napájecí kabel a kabel optický (Toslink) pro spojení s televizorem. HDMI drát si pořídíte zvlášť, škoda. Nechybí návod s orientačním překladem do češtiny a slovenštiny.

Klepněte pro větší obrázek

Přípojná místa osadil konstruktér standardně do prohlubně zad. V krajích portálu „proti sobě“ sedí HDMI (ARC – zpětný audio kanál) port a místo k zasunutí koncovky napájecího kabelu.

Klepněte pro větší obrázek

V meziprostoru využijete optický vstup, AUX 3,5 mm, USBčko, ovšem dle popisky pouze pro servisní účely a místo k připojení navíc zakoupeného samostatného basového modulu. Soundbaru neschází bezdrátové spojení přes Bluetooth 4.2. Tím končíme.  

 

Design a signalizace

Vkusný, nevtíravý, nadčasový, dalo by se napsat… „standardizovaný design“ nevybočuje žádným nevhodným extremismem. Černošedé tělo nese perforaci předního a obou bočních dílů. Jednoduchou eleganci narušuje nápis BOSE uprostřed horní krycí plotny. V levém kraji pod ní sedí stavové diody. Speaker nemá žádný displej.

Klepněte pro větší obrázek

Veškeré informace k obsluze jdou skrze různou sílu svitu a kombinaci dvou LED, popřípadě dochází ke změně jejich zabarvení. Ze studené bílé na zelenou, modrou, žlutooranžovou a červenou. V rychlosti napíšeme... zezelenání signalizuje aktivaci posílení řečového pásma (Dialoque Mode), zmodrání aktivaci Bluetooth párovacího režimu s druhým a dalším zařízením. Žlutooranžová značí aktualizační proces, červená chybu, povětšinou chybu spojení.

LEDkovou signalizaci v mnoha případech doprovází drobné zvukové upozornění – „žbluňk“.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Domácí kino, Soundbar, Recenze, Test, Bose, Bluetooth

Určitě si přečtěte

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

27 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

14 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedený film zdarma a česky, nemusíte "pirátit". Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí. Najdete zde zástupce více žánrů, takže si určitě vyberete (a případně rozšíříte rozhled).

15 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Filmy zdarma
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

74 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy