15
Fotogalerie

Bose TV Speaker: nový dostupný soundbar od legendárního výrobce audiotechniky

Americký Bose vyrábí audioprodukty už několik desítek let, přičemž jeho výrobky bývají občas zbytečně vnímány jako luxusní, přičemž ve skutečnosti nabízí spousty zajímavých zařízení v běžných cenových relacích.

Large JPG-BTVS_LivingRoom_243_RGB.jpg

Zástupcem z této kategorie je novinka, kompaktní soundbar s označením TV Speaker, ta má nahradit dosud nejprodávanější soundbar Solo 5. Oproti předchůdci Bose ke dvěma větším, lehce do stran orientovaným měničům přidává třetí, centrální – dopředu orientovaný výškový měnič, který vylepšuje zvuk a srozumitelnost dialogů. Vyšší má být také výkon a celková kvalita zvuku. Ostatně o zastarání soundbaru Solo 5 vypovídá i fakt, že nemá HDMI konektor, což novinka samozřejmě napravuje.

Bose TV Speaker přes HDMI ARC propojíte přímo s televizorem, úroveň hlasitosti je poté možné řídit stávajícím dálkovým ovladačem od TV, případně jednoduchým ovladačem dodaným se soudbarem. Mimo HDMI konektor je zde k dispozici i digitální optický a 3,5 mm stereo analogový vstup. A samozřejmě nesmí chybět bezdrátové připojení přes Bluetooth 4.2, které v slouží nejen pro streamování hudby ze smartphonu, ale také lze využít pro propojení s televizorem.

1.JPG

USB konektor je zde už jen pro servisní účely, naopak basový výstup poslouží pro případné připojení subwooferů Bose Bass Module 500 nebo 700, pokud se rozhodnete, že chcete mohutnější basy, než basový základ, který má samotný TV Speaker. Přes ovladač lze upravit úroveň basů, ale také zvýraznit srozumitelnost dialogů. 

Rozměry kompaktního soundbaru jsou  5,6 x 59,4 x 10,2 cm, váží 2 kg, takže lze bez problému umístit buď na stolek před televizor, nebo na stěnu (s využitím speciálního samostatně dodávaného držáku).

Nový Bose TV Speaker se řadí do kategorie jednoduchých, prostorově nenáročných soundbarů, které ale výrazně dokážou vylepšit zvuk televizoru nejen při sledování filmů a seriálů. Začne se prodávat během června, oficiální cena v ČR bude 7 690 Kč.

Zdroj: tisková zpráva, BaSys

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud