12
Fotogalerie

Bowers & Wilkins oprášil legendární Zeppelin. Ikonický reproduktor bude stát 20 000 Kč

Když se řekne Bowers & Wilkins Zeppelin, tak většina náročnější posluchačů naprosto přesně ví, o co jde. Tento reproduktor poprvé uvedl anglický výrobce High-End reproduktorů Bowers & Wilkins na trh v roce 2007, tenkrát šlo o luxusní dokovací repro pro iPod. Později přišly bezdrátové verze Air a Wireless. Další reproduktor s nezaměnitelným designem a názvem představilo B&W nyní.

Není nijak překvapivé, že jde o streamovací reproduktor určený do interiérů a není tedy přenosný, s integrovanými bateriemi. Ostatně rozměry 65 cm x 21 cm x 19 cm a váha 6,5 kg jasně říkají, že nejde o drobečka na cesty. 

Co se osazení týče, tak využívány jsou technologie z firemních High-End reprosoustav. O tradičně prvotřídní kvalitu zvuku se starají dva 1" výškové měniče, dva 9 cm středobasové měniče, pořádně hluboké basy pak má nabídnout subwoofer o průměru 15 cm.

Zeppelin.jpeg

Vestavěný DSP procesor a dynamický ekvalizér pak upravují zvuk v závislosti na zvolené hlasitosti.  Udávaný výkon je 240 W, frekvenční rozsah má být 35 Hz až 24 000 Hz. Pro ovládání a doladění zvuku bude k dispozici také aplikace Bowers & Wilkins Music.

Streamovací reproduktor nabídne podporu AirPlay 2, Spotify Connect a samozřejmě podporuje i služby Deezer, Qobuz a TIDAL. Nechybí ani možnost využít multiroom. Dále lze využít Bluetooth 5.0 a kodeky AAC, aptX Adaptive a SBC.

Bowers & Wilkins Zeppelin se bude vyrábět ve dvou barevných variantách, tmavě šedé a světle šedé, cena má být orientačně 799 Euro (zhruba 20 000 Kč).

Zdroj: Bowers & Wilkins

Určitě si přečtěte

Články odjinud