Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary: regálové dvoupásmové Hi-Fi reprobedny od anglické legendy [test]

2. května 2021
TWEET SDÍLET
Základní řada 600 je laděná maličko na efekt, zjevně to odpovídá všeobecné preferenci těch, kteří chtějí zábavný zvuk pro každou příležitost. Všeobecně jsou fajn pro toho, kdo chce „zvuk na první dobrou“.

Plusy

  • Až expresivní množství energie
  • Solidní rozlišení
  • Živost a svižnost

Minusy

  • Výšky mohou být až příliš výrazné
9/10
Hodnocení

Britští Bowers&Wilkins už pár let tak trochu „hrají na jistotu“ i kvůli změnám ve vlastnictví legendární značky – přestože ale neuvedli žádnou zbrusu novou řadu, spoustu svých modelů „učesali“. Týká se to také základní šestistovkové řady, která dostala přídomek S2 Anniversary.

Klepněte pro větší obrázek

Řada je početně relativně skromná, sestává ze tří základních modelů, kde prostředním je středně velká regálovka 606 S2 Anniversary, která už má ambice být nejen efektem domácího kina, jako menší 607 S2 Anniversary.

Vzhled a konstrukce

Přestože nejvýraznějším změnou ve výročním modelovém provedení je přítomnost nového šik provedení, zůstává v nabídce i klasická černá a bílá matná varianta, hodící se k čistě pravoúhlé ozvučnici. Ta patří mezi mírně větší, ale stále skladné – s výškou 34,5 cm, šířkou 19 cm a hloubkou 30 cm váží relativně skromných 6,9 kg.

Klepněte pro větší obrázek

Skříň je vyrobená z MDF profilů, čelní stěna je oddělená od zbytku skříně, oba v čelní stěně zasazené reproduktory mají kryté koše – středobas pomocí kroužku, sloužícího zároveň jako zvukovod, výškáč pak je krytý kovovou mřížkou.

Klepněte pro větší obrázek

Do zadní stěny je zasazený bytelný plastikový odlitek, který v horní části tvoří výdech bassreflexu typu Flowport (s typickými prohlubněmi pro zklidnění vzdušného proudění) a v dolní části je klasická vanička s dvěma páry reproduktorových terminálů.

Klepněte pro větší obrázek

Výškám je dedikovaný reproduktor s vlastní tlumenou trubicí vzadu (ta slouží jako pracovní komora). Hliníková membrána má klasický průměr 2,5 cm. Na výškáč navazuje 16,5 cm široký kónus membrány Continuum na velké gumové vlnce závěsu. Continuum je materiál vyvinutý přímo v Bowers&Wilkins jako náhrada za Kevlar – je v základu relativně blízký, ale lehčí a pevnější.

Klepněte pro větší obrázek

Další změnou oproti předchozí generaci modelu je obměna frekvenční výhybky. Výrobce neříká, co přesně se změnilo, ale jsou tu použity cívky na vzduchovém jádře či zakázkové kondenzátory v kombinaci s „konfekčními“ polypropylenovými modely. Dělící frekvenci výrobce nespecifikuje.

Ve specifikacích pak najdete frekvenční rozsah 52 – 28 000 Hz (+/- 3 dB), jmenovitou impedanci 8 ohm (byť hned vedle je přiznaný propad na úroveň 3,7 ohm) nebo charakteristickou citlivost 88 dB / 2,83 V / m.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Recenze, Test, Bowers & Wilkins, Hi-Fi systémy na Heureka.cz