Bratrstvo pěti: veteráni se vrací do Vietnamu nejen pro poklad v nové filmu Netflixu

19. května 2020
TWEET SDÍLET

Netflixu se v poslední době daří, nedávno velký úspěch sklidil film Vyproštění s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli. A nyní tu máme další film, který by mohl patřit mezi zajímavé filmy. 

Slavný režisér Spike Lee (Malcolm X, Oldboy, BlacKkKlansman) se bude věnovat válečnému tématu ve filmu Bratrstvo pěti (Da 5 Bloods). Ve filmu se čtveřice afroamerických veteránů po letech vrací do Vietnamu, aby se pokusili najít ostatky velitele své čety. A žene je také naděje, že na stejném místě najdou zakopaný poklad. Čtveřici doplní syn jednoho z veteránů. 

O scénář se postarala dvojice Spike Lee, Kevin Willmott, která dostala Oscara za scénář k filmu BlacKkKlansman. Režisér se ve filmu vrací k poněkud komplikované době, kdy sice ve Vietnamu (ale nejen tam) bojovaly za svobodu i vlast afroamerické jednotky a vojáci, nicméně o jejich službě vlasti se nemluvilo a jejich odvaha nebyla doceněna. 

Ve filmu Bratrstvo pěti si zahrají Chadwick Boseman (Black Panther), Clarke Peters, Isiah Whitlock Jr., Norm Lewis, Delroy Lindo, ale objeví se i Jean Reno, či Veronica Ngo. 

Témata článku: Filmy, Netflix, Novinky, Trailer

Určitě si přečtěte

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Sci-fi seriál Tales from the loop: osmdesátá léta, jak je určitě nepamatujete

Sci-fi seriál Tales from the loop: osmdesátá léta, jak je určitě nepamatujete

Původně to byly jen sci-fi obrazy sdílené fanouškům na internetu. Nyní se v produkci Amazonu rozhýbaly do podoby hluboce lidského příběhu ve světě, kde nemožné se stává skutečným.

6 Tomáš Holčík

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech