36
Fotogalerie

Bratrstvo pěti: veteráni se vrací do Vietnamu nejen pro poklad v nové filmu Netflixu

Netflixu se v poslední době daří, nedávno velký úspěch sklidil film Vyproštění s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli. A nyní tu máme další film, který by mohl patřit mezi zajímavé filmy. 

Slavný režisér Spike Lee (Malcolm X, Oldboy, BlacKkKlansman) se bude věnovat válečnému tématu ve filmu Bratrstvo pěti (Da 5 Bloods). Ve filmu se čtveřice afroamerických veteránů po letech vrací do Vietnamu, aby se pokusili najít ostatky velitele své čety. A žene je také naděje, že na stejném místě najdou zakopaný poklad. Čtveřici doplní syn jednoho z veteránů. 

O scénář se postarala dvojice Spike Lee, Kevin Willmott, která dostala Oscara za scénář k filmu BlacKkKlansman. Režisér se ve filmu vrací k poněkud komplikované době, kdy sice ve Vietnamu (ale nejen tam) bojovaly za svobodu i vlast afroamerické jednotky a vojáci, nicméně o jejich službě vlasti se nemluvilo a jejich odvaha nebyla doceněna. 

Ve filmu Bratrstvo pěti si zahrají Chadwick Boseman (Black Panther), Clarke Peters, Isiah Whitlock Jr., Norm Lewis, Delroy Lindo, ale objeví se i Jean Reno, či Veronica Ngo. 

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud