Bude Blu-ray mít v roce 2012 50 % trhu?

23. srpna 2008
TWEET SDÍLET

Podle zprávy společnosti Futuresource Consulting lze očekávat, že v roce 2012 bude z celkového objemu prodaných filmů 40 až 50 % na Blu-ray nosičích. Podle prognózy DVD sice poraženo nebude, ale video ve vysokém rozlišení se stane již běžnou záležitostí.

V Evropě je podíl Blu-ray filmů na trhu poměrně malý (ke konci roku by měl ve Velké Británii a Francii dosáhnout 2 %). Příští rok se ale již předpokládá 5 až 6 procentní růst. V USA se již letos podá 45 miliónů BD filmů, což je čtyřnásobek oproti minulému roku.

Nicméně mnoho oborníků nesdílí optimistické předpovědi o postupné náhradě „zastaralého“ DVD formátu, přestože Blu-ray vyhrál válku HD formátů s konkurenčním HD DVD společnosti Toshiba. Někteří se domnívají, že Blu-ray jen nenabízí moc důvodů, aby spotřebitel přistoupil na finančně náročný „upgrade“, část odborníků vidí budoucnost spíše v přímém stahování, nikoliv v „zastaralém“ optickém nosiči.

Klepněte pro větší obrázek 
 

Určitě si přečtěte

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Vyproštění: Chris Hemsworth a jeho záchranná mise v Bangladéši na Netflixu [recenze]

Vyproštění: Chris Hemsworth a jeho záchranná mise v Bangladéši na Netflixu [recenze]

Debut Sama Hargravea se veze na wickovské vlně kaskadérské akční školy.

12 Marek Čech