Canon EF – objektivy pro každou příležitost

23. prosince 2013
Canon EF – objektivy pro každou příležitost
Zrcadlovka bez objektivu je jako tělo bez duše. Jak si však vybrat ten správný, když je řada EF tak široká?

Digitální jednooké zrcadlovky Canon EOS mají podporu v podobě širokého systému vyměnitelných objektivů EF. Ta zahrnuje vše, co si fotograf umí představit od 8mm ultraširokoúhlých objektivů až po 800mm super teleobjektivy.

Nejste-li profesionální fotograf, budete však nejspíš mít problém si v této vyčerpávající nabídce vybrat ten správný produkt. Jako první je třeba si položit otázku, co budete fotit a kde. Fotíte-li v interiéru, například portréty, zvolte univerzální objektiv se zoomem, či objektiv, který si poradí se slabým osvětlením. Fotíte-li v terénu, oceníte malé rozměry a lehkou konstrukci fotoaparátu, stejně jako objektivu. Musí být odolný, ale i praktický a výkonný.

Objektivy můžeme rozdělit na širokoúhlé a teleobjektivy. Širokoúhlé objektivy se zoomem nabízejí větší možnosti ovládání pomocí rozšíření perspektivy. Chcete-li experimentovat, pořiďte si třeba objektiv s efektem rybího oka. Teleobjektivy se zoomem využijete při focení sportu nebo detailů ze života zvířat.

 Klepněte pro větší obrázek

Zrcadlovky EOS jsou určené i pro natáčení videa, a stejně tak objektivy. Řada EF zkrátka uspokojí kreativní amatérské fotografy i profesionály, kteří hledají výjimečný výkon pro své každodenní focení.

Na vybrané objektivy z řady EF se nyní vztahuje skvělá akce CashBack, díky které se vám po nákupu vrátí až 7 500 Kč.

Akce se vztahuje 15 objektivů z výše zmíněných kategorií. Získat část peněz zpět je snadné – stačí se zaregistrovat na www.canon.cz/cashback, vyplnit formulář a nahrát doklad o nákupu. Zimní CashBack na objektivy probíhá do 15. ledna 2014.

Vyberte si objektiv, který s vaší zrcadlovkou Canon EOS bude tvořit dokonalou dvojici. Kompletní nabídku objektivů EF naleznete na webu www.canon.cz.

Témata článku: Canon, Inzerce

Určitě si přečtěte

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

41 Marek Čech, Vojtěch Malý

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

Jedním z vedlejších efektů současné koronavirové krize je i to, že takřka ustal nebo dostává jinou podobu společenský život, mezi nějž patří i návštěvy kina. Ta jsou zavřená a vy se tak mnohem více než jindy obracíte k nabídce televizního vysílání, streamovacích platforem nebo k obsahu vaší domácí videotéky.

11 Marek Čech

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

1 Marek Čech