Canon představil novou řadu kamer LEGRIA HF R

Společnost Canon představila nejnovější modely svých základních digitálních videokamer řady LEGRIA – LEGRIA HF R48, LEGRIA HF R46 a LEGRIA HF R406. Byly navrženy pro zábavu, jsou finančně dostupné a snadno ovladatelné. Jako první používají novou zobrazovací platformu DIGIC DV4, která poskytuje špičkovou kvalitu Full HD videa a vynikající čistý zvuk. Nové modely jsou ideální pro ty, kteří již nechtějí pořizovat videozáznamy pouze pomocí mobilního telefonu nebo kompaktního fotoaparátu. Všechny představené kamery nabízejí optickou stabilizaci a bezdrátové rozhraní Wi-Fi. Jde o lehké a kompaktní přístroje s jednoduchým ovládáním, které umožňují každému pořizovat, upravovat a sdílet videa v rozlišení Full HD.

Nová řada HF R je perfektní pro rodiny, které chtějí nahrávat a sdílet důležité chvíle. Kamery umožňují uživatelům prohlížet, ovládat a sdílet videa prostřednictvím rozhraní Wi-Fi na jakémkoli zařízení s operačními systémy iOS, Android nebo Windows. Nové modely také nabízejí simultánní nahrávání záznamů s vysokým datovým tokem AVCHD (Advanced Video Coding High Definition) a záznamů s nízkým datovým tokem ve formátu MP4. Disponují rovněž pokročilou optickou stabilizací obrazu a funkcí Intelligent IS. Všechny představené přístroje mají řadu nových režimů, díky kterým je pořizování a sdílení videí ve vysokém rozlišení maximálně jednoduché.

Jednoduchost sdílení

Dva z nových modelů, LEGRIA HF R48 a LEGRIA HF R46, vstupují na trh se zdokonalenou funkcionalitou rozhraní Wi-Fi. Nová funkce Live Streaming umožňuje uživatelům vzdálené prohlížení a nahrávání videa přes chytrý mobilní telefon nebo tablet. Přístroje se propojí pomocí Aplikace Canon CameraAccess[i]. Tato nová funkce je ideální pro dohled nad hrajícími si dětmi. Kamera je v jedné místnosti a monitoring probíhá z mobilního zařízení prostřednictvím sítě Wi-Fi. Rodiče mohou kdykoli aktivovat nahrávání, případně si přibližovat a oddalovat detaily.

Díky nové funkci Remote Browser je sdílení videa snadnější než kdykoli předtím. Vestavěný přístupový bod lze propojit přímo s jakýmkoli webovým prohlížečem, bez potřeby směrovače. To umožňuje uživatelům, aby snadno prohlíželi videa na různých připojených zařízeních, jakými jsou osobní počítače, chytré mobilní telefony a tablety. Funkce Remote Browser dokonce nabízí bezdrátové ukládání snímků z kamery do připojeného zařízení.

Jasné, nerozmazané snímky

Nové modely řady LEGRIA HF R jsou plné technologií, které pořizování rodinných snímků v úchvatných detailech činí zábavnější a jednodušší. Stabilizační technologie Canon Intelligent IS zajišťuje jasný, nerozmazaný obraz. Automaticky detekuje různé typy pohybů kamery a ze čtyř módů vybírá nejvhodnější nastavení stabilizace. Zdokonalený mód Dynamic IS využívá pětiosový optický stabilizátor obrazu pro korekci roztřesení snímku při aktivním pohybu osoby, která záznam pořizuje.

Zachyťte obraz vynikající kvality

Nová řada HF R představuje prvotřídní systém digitálního záznamu obrazu ve vysokém rozlišení. Skládá se z 3,2megapixelového snímacího čipu CMOS Full HD a obrazového procesoru DIGIC DV4. Společně nabízejí vyšší obrazovou kvalitu i v horších světelných podmínkách. Procesor DIGIC DV4 kombinuje pokročilé stabilizační funkce s optickým stabilizátorem Canon Image Stabilizer pro obraz bez rozmazání. Navýšený výpočetní výkon procesoru DIGIC DV4 umožňuje, aby uživatelé nahrávali simultánně[ii] datově náročný formát AVCHD pro archivaci a úsporný, ale stále kvalitní MP4 pro on-line sdílení.

Všechny modely nové řady jsou vybaveny vysoce kvalitními objektivy Canon HD. Nabízejí 32násobný optický zoom a podporují 53násobný pokročilý zoom (využívá digitální přiblížení). Oba režimy nabízejí díky technologii Canon IS špičkovou kvalitu obrazu v celé šíři záběru. Obrazový senzor Full HD CMOS zajišťuje ostrý a detailní obraz s bohatými barvami, díky kterým uživatelé zaznamenají své vzpomínky přesně tak, jak si je pamatují.

Pokročilý zvukový výkon

Pro doplnění výjimečných obrazových kvalit obsahují modely řady LEGRIA HF R technologii Canon Audio Scene Select. Ta zvyšuje kvalitu záznamu interního mikrofonu, přičemž vybírá z pěti různých režimů nastavení zvuku, které jsou optimalizovány pro právě snímanou scénu. Mezi tyto režimy patří například Noise Reduction (omezení šumu), Music (hudba) nebo Speech (mluvené slovo). Uživatelé jednoduše vyberou nejvhodnější režim pro danou scénu a kamera již zařídí zbytek, mohou se tak věnovat výhradně samotnému natáčení.

Zaznamenejte první roky svých dětí s novým režimem Baby

Nový režim záznamu Baby je perfektní pro rodiče, kteří tak snadno zachytí první kroky a slova svých dětí. Díky funkci tzv. předzáznamu jsou nahrány i situace, které těsně předcházejí samotnému začátku nahrávání. Žádné důležité momenty proto nebudou zmeškány. Nahrávky režimu Baby jsou ukládány v samostatném dětském albu. Usnadňuje se tak sdílení snímků s přáteli a s rodinou.

Všechny modely řady LEGRIA HF R disponují velkým dotykovým displejem s kapacitní technologií o úhlopříčce 7,5 cm. Jde o perfektní rozhraní pro ovládání kompozice, přehrávání a navigace. Dotykové ovládání usnadňuje uživatelům navigaci v intuitivním prostředí uživatelského rozhraní kamer. Snadno lze upravovat nastavení nebo přepínat mezi různými módy snímání a nastavovat možnosti sdílení.

LEGRIA HF R48 – hlavní charakteristika

·Rozhraní Wi-Fi s podporou MP4

·Optická stabilizace Intelligent IS

·Funkce 53x pokročilý zoom, Full HD CMOS

·Režim Baby

·Funkce Audio Scene Select

·Simultánní nahrávání formátů AVCHD a MP4

·Obrazový procesor DIGIC DV4

·7,5centimetrový kapacitní dotykový displej LCD

·Vnitřní paměť o velikosti 32 GB

LEGRIA HF R46 – hlavní charakteristika

·Rozhraní Wi-Fi s podporou MP4

·Optická stabilizace Intelligent IS

·Funkce 53x pokročilý zoom, Full HD CMOS

·Režim Baby

·Funkce Audio Scene Select

·Simultánní nahrávání formátů AVCHD a MP4

·Obrazový procesor DIGIC DV4

·7,5centimetrový kapacitní dotykový displej LCD

·Vnitřní paměť o velikosti 8 GB

LEGRIA HF R406 – hlavní charakteristika

·Rozhraní Wi-Fi s podporou MP4

·Optická stabilizace Intelligent IS

·Funkce 53x pokročilý zoom, Full HD CMOS

·Režim Baby

·Funkce Audio Scene Select

·Simultánní nahrávání formátů AVCHD a MP4

·Obrazový procesor DIGIC DV4

·7,5centimetrový kapacitní dotykový displej LCD

·Filtry pro filmový dojem a režim Dekorace

·Slot pro paměťovou kartu SDXC[i]Podporovány jsou operační systémy iOS a Android. Aplikaci lze bezplatně stáhnout z Apple App Store nebo Google Play.

[ii] Pouze LEGRIA HF R48 s LEGRIA HF R.

Určitě si přečtěte

Články odjinud