17
Fotogalerie

Ceny EISA 2010-2011: Audio a domácí kino

Asociace EISA vybrala nejlepší produkty z oblasti audia a domácího kina. Které produkty si odnáší ocenění pro letošní rok?

Jako každý rok i letos asociace EISA vybírali novináři spolu s nezávislými technickými experty nejlepší výrobky ve svých třídách. Asociace EISA je největší multimediální organizací v Evropě, jejíž členy tvoří téměř 50 odborných technických foto, video a audio magazínů z 20 států kontinentu. Jednotlivá ocenění EISA za rok 2010-2011 budou předána zástupcům firem na slavnostním zasedání v Berlíně 3. září 2010.

V kategorii audia a domácího kina si ocenění odnesly níže uvedené produkty. Komentáře k oceněným výrobkům jsou převzatá vyjádření poroty EISA.

B&W 805 Diamond: Nejlepší evropské High-end reproduktory 2010-2011

 

B&W 805 Diamond.jpg 

Klasické stojanové reprosoustavy využívají nemálo technologií nejvyšší firemní řady Nautilus – nově typy reproduktorů, zdokonalenou výhybku a zcela nově konstruovanou ozvučnici inspirovanou příčkovou strukturou. Tento kompaktní model dostanete ve třech provedeních – v třešňovém dřevě či zvláštní kombinaci ořechového a růžového dřeva a v blyštivé klavírní černi. 805 Diamond jsou hlasem nejkvalitnějších hi-fi komponentů, přitom ve vašem interiéru vzhledově nijak nedominují. Jejich rafinovanému a nanejvýš kultivovanému zvuku jen těžko odoláte.

DALI IKON 6 MK2.: Nejlepší evropské reproduktory 2010 –2011

DALI IKON 6 MK2.jpg

Díky důkladnému seznamu úprav je tato druhá edice řady Ikon ve srovnání s předchůdci podstatně dokonalejší. Vylepšené reproduktory, zdokonalený povrch skříní, robustnější konstrukce ozvučnic a zcela přepracovaná výhybka slibují zvuk, který předčí konkurenci ze stejné cenové třídy. Hybridní výškový modul poskytuje jemné výšky, přičemž tvar ozvučnice zajistí jejich mnohastranné šíření. Přidejme bohaté a bytelné basy s přirozenými středy a vysokou citlivost, která zvyšuje počet spolupracujících zesilovačů.

Denon DCD-1510 AE/PMA-1510 AE: Nejlepší evropský dvoukanálový system 2010-2011

Denon DCD-1510 AE.jpg

Sotva se dostala na trh, tato kombinace SACD přehrávače a integrovaného zesilovače nastavuje nová měřítka komponentů střední cenové kategorie. Stejně jako nadmíru úspěšný předchůdce, zesilovač přináší další nové vlastnosti a vylepšený zvuk. Přehrávač je naopak téměř zcela přepracovaný a zcela mění výkonnostní kritéria v této cenové třídě. Nabízí vysoce kvalitní pohon, dva hlavní transformátory a rozumí si také s hudbou v MP3 a WAV ať už z CD, USB disků či z iPodu/iPhonu. Ty také mohou být řízené dálkovým ovladačem Denonu, přičemž jeho displej zobrazí informace o skladbě. Tohle duo je cenově velice přátelské řešení pro náročné posluchače.

Devialet D-Premier: Nejlepší evropské High-end audio 2010-2011

Devialet D-Premier.jpg

Tento inovativní a pokrokový zesilovač přichází z Francie. Jeho nápadný industriální design skrývá patentovanou kombinaci analogových a digitálních technologií, jež nabízejí ohromující zvukové i technické vlastnosti. Jeho vstupy si uživatel může konfigurovat podle libosti, stolním dálkovým ovladačem pracujícím s rádiovými kmitočty stroj řídíte, aniž na něj máte přímý výhled. K dispozici je Wi-Fi a dva konektory HDMI pro servisní účely a také k propojení zesilovače jako HDMI opakovače mezi zdrojem a TV. Poslouchat tento zesilovač znamená užívat si stereofonní hudbu jako nikdy předtím.

Harman Kardon HKTS 60BQ/230: Nejlepší evropský set pro domácí kino 2010-2011

Harman Kardon HKTS 60BQ.jpg

Tento reprosystém 5.1 zaujme svým luxusním, vysoce lesklým vzhledem a vytříbeným zvukem. Pět satelitních repro přesvědčuje realistickým, dynamickým, čistým a přesným zvukem, dialogy jsou zřetelné a detaily z pozadí vytvářejí hodně působivou atmosféru. Pár středobasových reproduktorů s plochou membránou v satelitech a ve středové reprosoustavě snižují zkreslení a nežádoucí odrazy. Subwoofer s 20cm měničem nabízí nastavitelnou hlasitost s fází a 200wattový zesilovač.

Krell S-1200u/S-1500: Nejlepší evropské High-end domácí kino 2010-2011

Krell S-1200u.jpg

Pokud vás nerozhodí cena a vaším cílem je nejvyšší jakost zvuku domácího kina, pak má pro vás Krell svůj prvotřídní a báječný AV procesor S-1200u a multikanálový koncový zesilovač S-1500. 7.1kanálový procesor dekóduje všechny formáty Dolby a DTS HD prostřednictvím plně symetrických výstupů a zvyšuje rozlišení analogového videa z výstupu HDMI 1.3 až na hodnotu 1080p. Modulární zesilovač nabízí 3, 5, 6 nebo 7x 150 W a renomé Krellu zaručuje highendovým milovníkům domácího kina multikanálový zvuk, který určuje referenci pro biograf u vás doma.

LG HB45E: Nejlepší evropský kompaktní systém pro domácí kino 2010-2011

LG HB45E.jpg 

Najít systém domácího kina 2.1 s kompaktními rozměry a „velkým“ zvukem není nijak jednoduché. Tenký a stylový HB45E však uspokojí vysoké nároky na zvuk, stejně jako svou bohatou výbavou a univerzálností. Přehrává Blu-ray disky včetně nadstavby BD Live 2.0, má základnu pro iPod/iPhone a je kompatibilní s USB, DLNA a CIFS. K četným vstupům můžete připojit různorodé zdroje včetně disků formátovaných v NTFS, systém přehraje videa s vysokým rozlišením ve formátech DivX HD a MKV. Satelitní reprosoustavy hrají sebevědomě v různých prostředích, přičemž výkonný subwoofer neohrožuje narušit celkovou vyváženost zvuku.

Onkyo TX-SR608: Nejlepší evropský AV přijímač 2010-2011

Onkyo TX-SR608.jpg

Onkyo v tomto AV přijímači vylepšilo schopnosti, výkon a provedení třídy výrobků, jež bývaly označované za „začátečnické“. Je vybavený plejádou přípojek, jimž vévodí šest HDMI konektorů v provedení 3D, vestavěné dekodéry podporují nejmodernější zvukové formáty. Standardní videosignál umí Onkyo povýšit až na rozlišení 1080p, sedmikanálový zesilovač zvládne dodat 7x 100 wattů pro mocný zvuk domácího kina, ale přesvědčí vás i klasické stereofonní reprodukce.

Panasonic SC-HTB500: Nejlepší evropský AV soundbar 2010-2011

Panasonic SC-HTB500.jpg

Televizory jsou stále tenčí a pro jejich vestavěné reproduktory je stále obtížnější hrát „na úrovni“. SC-HTB500 míří na vlastníky plochých televizorů o velikosti 107 cm a více, velmi jednoduše se instaluje a připojuje prostřednictvím jediného HDMI kabelu. Vstup HDMI si rozumí s třírozměrným obrazem, firemní reproduktory s bambusovou membránou spolu s obvodem Clear Movie napomáhají tomuto soundbaru dosáhnout řízného, atraktivního a sytého zvuku. Spodní kmitočty dodává bezdrátový aktivní subwoofer.

Philips HTS9520: Nejlepší evropský system domácího kina 2010-2011

HTS9520.jpg 

Klíčem k úspěchu této sestavy jsou originální satelitní reprosoustavy, každá s několika reproduktory. Spodní část skříně má dipólové měniče vyzařující do dvou stran, vrchní díl obsahuje basový a výškový měnič. Napájejí je zesilovače třídy D vybavené DSP procesorem, jenž dále rozšiřuje prostorovost reprodukce. Subwoofer doplňuje hluboké tóny, Blu-ray přehrávač nabídne vašemu televizoru 3D obraz a umí se také bezdrátově spojit s vaším domácím serverem.

Philips Streamium MCi900: Nejlepší evropský kompaktní system 2010-2011

Philips Streamium MCi900.jpg

Pokud byste rádi kompaktní audiosystém, který umí téměř vše, pak je MCi900 ten pravý. Připojíte jej bezdrátově k internetu, přehráváte DVD a filmy v DivX, muziku z CD, FLAC a WAV, připojíte jej k vašemu PC či externí USB paměti, abyste z nich mohli snadno poslouchat MP3 hudbu. Hliníkové reprosoustavy SoundSphere jsou poháněny zesilovačem třídy D s výkonem 2x 50 W a jsou osazeny středobasovým reproduktorem nezvykle vyzařujícím vzhůru. Nad ním je zavěšený výškový měnič připomínající slzu. Široké vyzařovací pole umožňuje poslech hudby v každém rohu vaší místnosti.

Pioneer XW-NAC3: Nejlepší evropský audio dock 2010-2011

Pioneer XW-NAC3.jpg

Tento kompaktní a vzhledově povedený model nabízí hned dvě zásuvky pro iPhone i iPod. Díky speciálnímu mixování můžete směšovat knihovny obou přehrávačů a hrát tak muziku dlouhé hodiny. K XW-NAC3 můžete připojit další zdroje i prostřednictvím Bluetooth, funkce Sound Retriever AIR se pak snaží vylepšit kvalitu zvuku ještě před kompresí a bezdrátovým přenosem. Přes USB rozhraní přehrajete hudbu ve formátech MP3, AAC, WMA, FLAC a LPCM z externích pamětí. A co navíc, můžete přehrávat tisíce internetových rozhlasových stanic z celého světa.

PSB SubSeries 500: Nejlepší evropský subwoofer pro domácí kino 2010-2011

PSB SubSeries 500.jpg

Ať už vlastníte jakékoli reprosoustavy, tak s výjimkou těch největších nemohou při spolupráci s touto sérií subwooferů zklamat žádné. Mají sílu reprodukovat rozhodující nízké kmitočty pod 20 Hz, jejich 30cm basák je vybavený membránou utkanou ze skleněného vlákna, zesilovač je schopný dodat 500 W a ve špičkách dokonce i třikrát více. Přesto mají subwoofery kompaktní skříně, zvuk je čistý, nezvykle kontrolovaný, pevný a bez zkreslení. Řada 500 je nejen fantastický doplněk jakéhokoli domácího kina, ale také ideální řešení pro posílení vašeho špičkového hi-fi systému.

Samsung BD-C8900/8900S: Nejlepší evropský Blu-ray přehrávač 2010-2011

Samsung BD-C8900.jpg

Tento model přehraje BD disky v mimořádně vysoké kvalitě, dokonce i ve 3D, obraz můžete reprodukovat na jakémkoli současném HD zobrazovači. Neobyčejně impozantní je výjimečně rychlý start reprodukce. Samsung není jen BD přehrávač, je to univerzální zdroj výtečné hudby a obrázků z vestavěného HDTV kabelového nebo satelitního tuneru (verze S). Na vestavěný harddisk o kapacitě 500 GB nahraje až 136 hodin videa ve vysokém rozlišení. Kombajn je vybavený bezdrátovým přístupem na internet přes Wi-Fi, má rozhraní CI+, umí přehrávat internetovou TV a soubory z externího USB disku. To vše se skvělým výkonem.

Samsung UE46C8000 + HT-C6930W: Nejlepší evropská 3D sestava 2010-2011

Samsung UE46C8000.jpg

Hledáte kompletní znamenité řešení třírozměrného domácího kina se 7.1kanálovým zvukem? Televizor UE46C8000 dokonale a přesvědčivě reprodukuje Full HD 3D video, stejně jako převádí běžné 2D nahrávky a TV vysílání do třetího rozměru. Jeho supertenký design podtrhuje prvotřídní obraz s přesnými a věrnými barvami a hlubokou černou, o které se stará vyspělá LED technologie. V televizoru je vestavěno multimediální centrum s digitálními HD tunery a přístupem na internet, jež umožňuje instalovat aplikace ze Samsungova obchodu App Store, stahovat a sdílet veškeré typy mediálních souborů, včetně nahrávání na externí paměťová média přes USB rozhraní. Prostřednictvím TV můžete také videotelefonovat přes Skype. O znamenitý zvuk sestavy se stará domácí kino 7.1 obsahující 3D Blu-ray přehrávač, výkonné zesilovače, bezdrátové zadní reprosoustavy a automatickou kalibraci zvukových parametrů pomocí mikrofonu.

SIM2 Grand Cinema Mico 50: Nejlepší evropský videoprojektor 2010-2011

SIM2 Grand Cinema Mico 50.jpg

Vyznavači domácího kina si jej zamilují: SIM2 okouzlí úžasným obrazem s téměř perfektními barvami a vynikající úrovní černé barvy díky funkci Dynamic Black. Jednočipový DLP projektor využívá jako světelný zdroj RGB diody LED se životností více než 30 000 hodin, což zajistí dlouhé roky provozu bez viditelné degradace. Navíc šetříte přírodu, protože standardní projektorové žárovky jsou vyráběny s nemalým podílem rtuti. Díky nižší potřebě chlazení snižujete energetickou spotřebu i hluk větráku. Běžné mechanické rotující kolo s barevnými výsečemi není u této technologie nezbytné, díky LED můžete promítat ihned po zapnutí a po vypnutí nepotřebují dodatečné chlazení. Nabídka vysoce kvalitních zoom objektivů rozšiřuje možnosti tohoto videoprojektoru.

Thorens TD 309: Nejlepší evropský gramofon 2010-2011

Thorens TD 309.jpg

Tento atraktivní, technologicky vymazlený gramofon má bezesporu nejoriginálnější vzhled ze všech modelů Thorens v posledním desetiletí. Nerušený provoz zajišťují pružinové závěsy a oddělený motor doplněné firemním raménkem TP92 a přenoskovou vložkou MM. Sestavíte jej pár minut po vybalení a dostáváte tak do rukou cenově dostupnou jízdenku do říše vinylových LP. Thorens nemá na současném trhu ve své cenové třídě příliš mnoho rivalů.

Zdroj: www.eisa.eu

Určitě si přečtěte

Články odjinud