11
Fotogalerie

Ceny EISA 2010-2011: Kategorie video

V další části přinášíme seznam nejlepších produktů z oblasti videa, které letos vybrala asociace EISA.

Po seznamu nejlepších evropských produktů v oblasti audia a domácího kina se můžete podívat na oceněné výrobky z oblasti videa, neboť jako každý rok i letos asociace EISA vybírali novináři spolu s nezávislými technickými experty to nejlepší ve svých třídách. Asociace EISA je největší multimediální organizací v Evropě, jejíž členy tvoří téměř 50 odborných technických foto, video a audio magazínů z 20 států kontinentu. Jednotlivá ocenění EISA za rok 2010-2011 budou předána zástupcům firem na slavnostním zasedání v Berlíně 3. září 2010. Komentáře k oceněným výrobkům jsou převzatá vyjádření poroty EISA

Canon LEGRIA HF M31: Nejlepší evropská rodinná videokamera 2010-2011

Canon LEGRIA HF M31.jpg 

Ovládání ideální rodinné kamery musí jednoduše zvládnout kdokoli, od dospěláka po děcko. S drobnou LEGRIÍ v tomto ohledu rozhodně nebudete mít potíže především díky jejímu skvělému dotykovému LCD monitoru a nízkému počtu tlačítek. Ale nepleťte se, navzdory titěrným rozměrům jde o plně vybavený model s velmi rychlým ostřením, vybavený dokonce i mikrofonním vstupem. Optický stabilizátor obrazu přispívá k neočekávaně vysokému výkonu této kamery, jež ukládá video a fotografie do 32GB flashové paměti a i na kartu SD. 

Panasonic TX-P50VT20: Nejlepší evropský 3D plazmový televizor 2010-2011

Panasonic TX-P50VT20.jpg

Panasonic má vše nezbytné, aby vytvořil z vašeho pokoje kinosál s třírozměrným obrazem. Obraz s přirozenými a věrnými barvami díky certifikátu THX doprovázejí hluboké tóny černé barvy, které dokážou zachovat i nejmenší detaily v tmavých pasážích záběru. Barvy a ostrost můžete nastavit jak v osmi obrazových módech, tak individuálně. Zcela nový, rychlejší plazmový panel zobrazuje 3D filmy z Blu-ray disků bez jakýchkoli rušivých jevů. Rychlé pohyby jsou reprodukovány velmi dobře a spotřeba patří k nejlepším, jaké jsme kdy u plazmy zaznamenali.

LG 42LE5300: Nejlepší evropský ekonomicky výhodný LCD televizor 2010-2011

LG 42LE5300.jpg

Pouze málo výrobců nabízí velmi kvalitní 107cm televizor s rozlišením Full HD a podsvícením LED za cenu nižší 1000 eur. LG 42LE5300 je televizor se znamenitým poměrem výkon/cena, zvláště když uvážíte hojný seznam hodnotných vlastností a přípojek, jež zahrnuje i rozhraní USB pro přehrávání vašich fotografií, hudby a videa. Nová generace snadno pochopitelných menu zjednodušuje intuitivní přístup ke všem funkcím a nekomplikované nastavení a obsluha tak povzbuzuje uživatele využít všech možností TV. Reprodukce barev je skvělá a zobrazení rychlých pohybů dobré.

Panasonic HDC-TM700: Nejlepší evropská videokamera 2010-2011

Panasonic HDC-TM700.jpg

Tato kamera vám poskytne výjimečnou kvalitu obrazu především díky svým třem snímačům CMOS a jasnému objektivu Leica Dicomar. Výtečně natáčí, i když máme málo světla, za nízkou úroveň obrazového šumu ručí tvrdě pracující obrazový procesor. Nový obrazový formát 1080/50p nabízí špičkově plynulou reprodukci a uživatel může využít bohatou nabídku manuálních nastavení doplněných asistentem ostření a zobrazením histogramu. Nový inteligentní automatizovaný systém zajistí účinnou pomoc při nastavení expozice a ostření, zatímco dvoustupňový stabilizátor obrazu zdokonalí vaše reportážní záběry. 32GB vestavěná paměť společně s SD kartou vám při natáčení nabídne volnost a přizpůsobivost.

Philips 46PFL9705 Nejlepší evropský LCD televizor 2010-2011

Philips 46PFL9705.jpg

Philips mnozí považují za vůdčí firmu TV technologie. Své nepřetržité zdokonalování společnost opět projevila v případě výtečného zobrazení rychlých pohybů a v technologii přímého podsvícení LCD panelu diodami LED se zhasínáním vybraných ploch obrazu (Local dimming). V modelu 46PFL9705 byl poprvé představen obvod Bright Pro, jenž rapidně zvyšuje jas obrazu, který je rozhodující pro plastický a živý obraz; zářivá bílá nabízí v poměru k nejtemnější černé ohromný kontrast. Televizor nabízí výjimečné parametry ve všech oblastech včetně výtečného zvuku, bezdrátového připojení k internetu s plnohodnotným prohlížečem a osvětlení pozadí televizoru Ambilight Spectra 3. Třírozměrný obraz si vychutnáte pomocí sady brýlí a vysílače, kterou lze dokoupit.

Samsung BD-C8900/8900S: Nejlepší evropský Blu-ray přehrávač 2010-2011

Samsung BD-C8900.jpg

Tento model přehraje BD disky v mimořádně vysoké kvalitě, dokonce i ve 3D, obraz můžete reprodukovat na jakémkoli současném HD zobrazovači. Neobyčejně impozantní je výjimečně rychlý start reprodukce. Samsung není jen BD přehrávač, je to univerzální zdroj výtečné hudby a obrázků z vestavěného HDTV kabelového nebo satelitního tuneru (verze S). Na vestavěný harddisk o kapacitě 500 GB nahraje až 136 hodin videa ve vysokém rozlišení. Kombajn je vybavený bezdrátovým přístupem na internet přes Wi-Fi, má rozhraní CI+, umí přehrávat internetovou TV a soubory z externího USB disku. To vše se skvělým výkonem.

Samsung UE46C8000 + HT-C6930W: Nejlepší evropská 3D sestava 2010-2011

Samsung UE46C8000 + HT-C6930W.jpg

Hledáte kompletní znamenité řešení třírozměrného domácího kina se 7.1kanálovým zvukem? Televizor UE46C8000 dokonale a přesvědčivě reprodukuje Full HD 3D video, stejně jako převádí běžné 2D nahrávky a TV vysílání do třetího rozměru. Jeho supertenký design podtrhuje prvotřídní obraz s přesnými a věrnými barvami a hlubokou černou, o které se stará vyspělá LED technologie. V televizoru je vestavěno multimediální centrum s digitálními HD tunery a přístupem na internet, jež umožňuje instalovat aplikace ze Samsungova obchodu App Store, stahovat a sdílet veškeré typy mediálních souborů, včetně nahrávání na externí paměťová média přes USB rozhraní. Prostřednictvím TV můžete také videotelefonovat přes Skype. O znamenitý zvuk sestavy se stará domácí kino 7.1 obsahující 3D Blu-ray přehrávač, výkonné zesilovače, bezdrátové zadní reprosoustavy a automatickou kalibraci zvukových parametrů pomocí mikrofonu.

Sharp Quattron RGBY Technology: Nejlepší evropská TV inovace

Sharp Quattron RGBY Technology.jpg

Jakýkoli, i sebemenší technologický pokrok, umožňuje konstruktérům nalézt nová řešení, jak vylepšit kvalitu obrazu na rapidně rostoucím trhu LCD TV. Sharp představil LCD obrazovku, která na rozdíl od standardních LCD panelů přináší čtvrtou žlutou barvu doplňující tři základní: červenou, zelenou a modrou (RGB). Firma tento technologický postup pojmenovala Quattron a testy prozradily, že jas tohoto panelu se podstatně zvýšil a předměty z mosazi či zlata a další ošidné a obtížně zobrazitelné barvy reprodukuje Quattron díky rozšířenému barevnému prostoru plastičněji, živěji a intenzivněji. Technologie navíc dovoluje snížit spotřebu, neboť reprodukuje shodné úrovně jasu při nižší energetické náročnosti než konvenční RGB LCD panely.

SIM2 Grand Cinema Mico 50: Nejlepší evropský videoprojektor 2010-2011

SIM2 Grand Cinema Mico 50.jpg

Vyznavači domácího kina si jej zamilují: SIM2 okouzlí úžasným obrazem s téměř perfektními barvami a vynikající úrovní černé barvy díky funkci Dynamic Black. Jednočipový DLP projektor využívá jako světelný zdroj RGB diody LED se životností více než 30 000 hodin, což zajistí dlouhé roky provozu bez viditelné degradace. Navíc šetříte přírodu, protože standardní projektorové žárovky jsou vyráběny s nemalým podílem rtuti. Díky nižší potřebě chlazení snižujete energetickou spotřebu i hluk větráku. Běžné mechanické rotující kolo s barevnými výsečemi není u této technologie nezbytné, díky LED můžete promítat ihned po zapnutí a po vypnutí nepotřebují dodatečné chlazení. Nabídka vysoce kvalitních zoom objektivů rozšiřuje možnosti tohoto videoprojektoru.

Sony BRAVIA KDL-52HX900: Nejlepší Evropský 3D LCD televizor 2010-2011

Sony BRAVIA KDL-52HX900.jpg

Sony vyniká senzační obrazovou kvalitou a nabízí hyperrealistický prostorový efekt u videa 2D a 3D. Jedinečné zpracování obrazu BRAVIA Engine 3 a vysoce účinné přímé podsvícení LED zaručují enormní kontrastní poměr a znamenitě plynulé zobrazení rychlých dějů. I standardní dvourozměrné zdroje videa můžete sledovat ve vzrušujícím 3D prostoru díky účinným firemním převodním obvodům. Tento televizor využijete také jako vynikající centrum pro všechny obrazové a zvukové zdroje, k internetu se připojíte bezdrátově přes Wi-Fi. Tento objekt moderního umění od Sony kombinuje půvab a jedinečný design s plejádou technologií přinášejících vzrušivé 2D a 3D kino do vašeho obýváku.

Sony HDR-AX2000E. Nejlepší evropská High-End videokamera 2010-2011

Sony HDR-AX2000E.jpg

Ještě nikdy nebyla spotřební videokamera tak podobná svému profesionálnímu protějšku jako v tomto případě. HDR-AX2000E slučuje ucelenou paletu ručně nastavitelných funkcí s profesionálními konektory XLR a fantomovým napájením pro externí mikrofony. Širokoúhlý objektiv s 20násobným zoomem a tři snímače CMOS poskytnou ohromující a podmanivý obraz s nejjemnějšími podrobnostmi, a to i za extrémních světelných podmínek. Hledáček s vysokým rozlišením a dotykový LCD monitor spojují pohodlí s účelností, nahrávky na paměťových kartách SD a Memory stick nabízejí nadšencům profesionální kvalitu za cenu, kterou si můžete dovolit.


Zdroj: www.eisa.eu

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud