5
Fotogalerie

Čerstvý držitel ceny EISA, MiniLED 4K televizor Hisense U7KQ, míří na náročné hráče, ale i filmové a sportovní fanoušky

Hisense začal prodávat svoji letošní novinka v kategorii Mini-LED televizorů –řadu U7KQ. Tento model je čerstvým držitelem odborného ocenění EISA Mini-LED TV 2023-2024 s nejlepším poměrem výkon/cena.

Hisnese_U7KQ_65.jpg

4K HDR televizory řady U7KQ jsou osazeny kvalitním VA panelem podporou frekvence 144 Hz a především MiniLED podsvícením s lokálním řízením jasu.  Potěší vysokým celkovým jasem 500 nitů a v HDR špičkách až 1000 nitů. U úhlopříčka 55" má mít 240 nezávisle řízených zón, 65" jich má 384, 75" jich bude mít 512. 

TV podporuje přitom všechny HDR formáty : Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HDR10, HDR10+ Adaptive a samozřejmě i HLG. Nechybí ale certifikace IMAX Enhanced, nebo FilmMaker Mode. O zpracování obrazu a kvalitní přepočet SD a HD rozlišení na 4K se stará nová čipová sada Hi-View Engine s umělou inteligencí. Ta nabízí režimy AI Picture a AI Sports, které jsou přímo určeny nejen ke sledování filmů, ale i sportovních klání, neboť dle sledovaného obsahu optimalizují nejen nastavení obrazu, ale i zvuku.

Televizor je také určený pro plynulé hraní dynamických her s rychlou odezvou. Má čtyři HDMI vstupy, z toho dva standardu HDMI 2.1 s podporou režimů ALLM, VRR (48 Hz až 144 Hz) a HFR. Pro hráče je zde Game Mode PRO 144 Hz s technologií HSR (Hardware Super Resolution, zdvojnásobí obnovovací frekvenci na 240 FPS) a AMD Freesync Premium Pro.

Chod zajišťuje nejnovější verze rychlého operačního systému VIDAA 7.0, který má také pokročilé hlasové ovládání. O zvuk se pak stará integrovaný audio systém typu 2.1 se subwooferem, podporován je prostorový zvuk Dolby Atmos a také DTS Virtual:X. Televizor má tak dle výrobce dokáže nabídnout „akustiku kina nebo sportovního stadionu“. HDMI eARC pak poslouží pro případné připojení externího soundbaru s Dolby Atmos.

Televizory budou dostupné ve velikostech 55", 65" a 75". Pro zajímavost Hisense je také oficiálním televizorem ME ve fotbale EURO 2024 – již potřetí za sebou.

Zdroj: Hisense

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud